اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951019216916681

ایده هایی برای منوی ناهار کم کربوهیدرات

کد: 13951019216916681

https://goo.gl/NNQbpW

، تهران , (اخبار رسمی): عادت ساندویچ برای ناهار را فراموش کرده و سعی کنید تا این عادت را کنار بگذارید زیرا ناهارهای کم کربوهیدرات بسیار زیادی وجود دارند.

ایده هایی برای منوی ناهار کم کربوهیدرات

به گزارش اخبار رسمی به نقل از تناسب اندام، اگر واژه «ناهار» با «ساندویچ» برایتان هم معنی شده باید این عادت را کنار بگذارید! ناهارهای کم کربوهیدرات بسیار زیادی وجود دارند.

سالاد‌ها

ما همه با سالاد قدیمی سرآشپز آشنا هستیم (گوشت سرد خرد شده، پنیر و تخم مرغ آب پز بر روی یک سالاد سبزی) اما وعده‌های سالاد، در انواع مختلفی که در ذهن نمی‌گنجد، بسیار در رستوران‌ها و در خانه محبوب شده‌اند. 

نکات مربوط به خوراک سالاد کم کربوهیدرات

از مقدار زیادی سبزی‌های سالادی تیره، که از نظر مواد مغذی بسیار غنی‌تر از کاهو چینی سنتی هستند، استفاده کنید. حالا که سبزیجات بسته بندی شده در هر فروشگاهی پیدا می‌شوند، درست کردن سالاد هیچگاه به این راحتی نبوده است. اگر از سس‌های بسته بندی استفاده می‌کنید، برچسب مربوط به کربوهیدرات‌ها را چک کنید. به بسیاری از سس‌های رژیمی شکر اضافه شده است تا کمبود طعم آن جبران شود، در حالی که روغن کاهش داده شده است. 

سس‌های دارای روغن‌های سرشار از چربی‌های غیراشباع، مثل روغن زیتون، انتخاب کنید. درست کردن سس توسط خودتان بسیار آسان است. تقریباً می‌تواند کمتر از یک دقیقه زمان ببرد. سس بر پایهٔ روغن را در ته ظرف بریزید، سالاد را روی آن بریزید و مخلوط کنید. برای داشتن سس کرمی، کافیست مقداری از گیاهان و ادویه‌های مورد علاقه‌تان را با کمی مایونز مخلوط کنید. با آب یا آبلیمو آن را رقیق کنید. 

نمونه‌هایی از سالاد‌ها

سالاد یونانی (دارای پروتئین اضافی، مثل تخم مرغ‌های آب پز، مرغ، یا غذاهای دریایی) دستورالعمل سس سالاد یونانی

سالاد کم کربوهیدرات تاکو

سالاد مرغ تایلندی

سالاد ریز ریز شده با مرغ، سیب، و بیکن

مرغ (البته پخته شده بدون آرد سوخاری) بر روی سالاد سبزیجات، نخود برفی قطعه قطعه شده با غلاف (نخود شکری)، فلفل سبز خرد شده، و گردو

سالاد کلم کم کربوهیدرات با مرغ، گردوی پی کان، و تکه‌های سیب

سالاد ماهی تن با سبزیجات، گوجه فرنگی و آووکادو

سالمون بر روی سبزیجات، لوبیا سبز پوست کنده، قارچ، و کلم بروکسل

مرغ با سبزیجات، خیارسبز، پی کان، و پنیر رگه آبی خرد شده

استیک با سبزیجات، پیاز قرمز با برش‌های نازک، فلفل سبز، و قارچ

سالاد ذرت

سالادهای کم کربوهیدرات نقاط مختلف دنیا
دلمه‌ها و لقمه‌ها

سه نوع دلمه پیچ کم کربوهیدرات اساسی وجود دارد. 

۱- کاهو: از غذاهای «خمیر مانند» مثل ماهی تون، سالمون، تخم مرغ یا سالاد مرغ برای پر کردن یک رول آپ کاهو استفاده کنید. برگ‌های بزرگ کاهو بهترین گزینه هستند. سبزیجاتی مثل نوارهایی از فلفل، یا موارد دیگری که به نظر خوب می‌رسند را اضافه کنید. (یک راه جایگزین مشابه، استفاده از «سالاد پروتئینی» به عنوان دیپ، و استفاده از کرفس، فلفل دلمه‌ای، خیارسبز، و غیره به عنوان دیپر است.) 

۲- گوشت: پنیر و سبزیجات را در یک تکه گوشت گوساله، خوک و… برشته شده بپیچید. به عنوان مثال، اسفناج را در گوشت گوسالهٔ برشته، یا سالاد کلم را در گوشت خوک بپیچید. 

۳- تورتیلا (نان ذرت) کم کربوهیدرات: هر چیزی که دوست دارید را در یک نان ذرت کم کربوهیدرات بپیچید و یک «لقمه» درست کنید. همسر من هات داگ‌ها را به این شیوه مصرف می‌کند. 

سوپ‌ها

سوپ‌ها بسیار متنوع هستند، و می‌توانند حاملی برای گوشت‌ها و سبزیجات باقیمانده باشند. اگر نشاسته را حذف کنید (رشته فرنگی، برنج، سیب زمینی) بیشتر دستور پخت‌های سوپ‌ها می‌توانند کم کربوهیدرات باشند. تعداد کمی سوپ‌های آمادهٔ کم کربوهیدرات وجود دارند. اما بیشتر آن‌ها اینگونه نیستند، باید برچسب‌ها را به دقت بخوانید. یک قابلمهٔ بزرگ سوپ درست کنید و به صورت قسمت قسمت فریز کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله تناسب اندام

می‌خواهید اندام زیبایی داشته باشید؟ یا اینکه نگران سلامتی‌تان هستید؟ مجله‌ اینترنتی تناسب اندام، همه‌ اطلاعاتی که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی به آنها احتیاج دارید را به زبانی ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی فراهم می‌کند تا سرزندگی، شادابی، و سلامتی را به شما هدیه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی