اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951019217166681

۵ عادت سالم افراد لاغر

کد: 13951019217166681

https://goo.gl/bMuYKt

، تهران , (اخبار رسمی): افراد لاغر، چند چیز مشترک دارند و پذیرفتن ۵ مورد از بهترین عادات افراد لاغر به شما کمک می‌کند که به یک وزن سالم دست یابید یا آن را حفظ کنید.

۵ عادت سالم افراد لاغر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از تناسب اندام، دانستن آنکه کدام استراتژی‌ها موثر هستند، به شما کمک خواهد کرد به اهداف وزن بدن دست یابید وبهترین احساس و ظاهر را داشته باشید! 

۱- به مقدار کافی بخوابید

افراد لاغر به مقدار کافی اما نه بیش از حد می‌خوابند. یک بررسی که در سال ۲۰۱۳ در مجله اپیدمیولوژی آمریکا منتشر شد، دریافت که ۷ تا ۸ ساعت خواب در هر شب، ریسک افزایش وزن شما را در مقایسه با ۶ ساعت خواب یا کمتر در هر شب کاهش می‌دهد. با توجه به یک بررسی که در سال ۲۰۱۰ در دیدگاه بهداشت محیط منتشرشد، خواب بیش از حد کم باعث تحریک هورمون‌های تنظیم کننده اشت‌ها می‌شود بنابراین افرادی که به مقدار کافی می‌خوابند، اغلب کمتر احساس گرسنگی می‌کنند. 

۲- از نوشیدنی‌های شیرین و شیرین کننده‌های مصنوعی اجتناب کنید، آب بنوشید

افراد لاغر اغلب از نوشیدنی‌های شیرین پرکالری مانند نوشابه و شیرین کننده‌های مصنوعی موجود در محصولات غذایی رژیمی اجتناب می‌کنند و به جای آن، مقدار زیادی آب می‌نوشند. یک بررسی که در سال ۲۰۱۳ در Trends in Endocrinology and Metabolism منتشر شد، دریافت که ظاهرا جایگزین‌های شکر هر چند بدون کالری خطر افزایش وزن بیش از حد را بالا می‌برند. شیرین کننده‌های مصنوعی در نوشیدنی‌های رژیمی، برخی مکمل‌های پروتئین و دسرهای کم کالری وجود دارند و می‌توانند شما را وادار کنند که هوس چیزهای شیرین کنید و اعتیاد به شکر پیدا کنید. افراد لاغر تمایل دارند که به جای نوشیدنی‌های شیرین و رژیمی، آب بنوشند. 

۳- پروتئین و سبزیجات مصرف کنید

تمرکز بر روی مواد غذایی پروتئینی و سبزیجات، کاری است که بسیاری از افراد لاغر انجام می‌دهند. با توجه به بررسی سال ۲۰۰۸ در مجله تغذیه بالینی آمریکا، پروتئین باعث افزایش حس سیری می‌شود. علاوه بر این، یک مطالعه که در سال ۲۰۰۷ در مجله تغذیه منتشر شد، دریافت پروتئین بسیار کم از رژیم غذایی، گرسنگی و مصرف غذا را افزایش می‌دهد. از آنجا که سبزیجات به طور عمده حاوی آب و فیبر هستند، آن‌ها نیز به شما کمک می‌کنند که با مصرف کالری کمتر، احساس سیری کنید. یک سالاد سبزیجات با سبزیجات برگ دار و مرغ کبابی، سالمون با مارچوبه، سبزیجات کبابی و توفو یا چیلی با گوجه فرنگی، لوبیا و گوشت بوقلمون بدون چربی را امتحان کنید. 

۴- هنگامی غذا بخورید که احساس گرسنگی می‌کنید

افراد لاغر به ندرت از وعده‌های غذایی صرفنظر می‌کنند و فقط هنگامی که گرسنه هستند، غذا می‌خورند. با توجه به یک مطالعه که در سال ۲۰۱۱ در مجله Journal of Occupational and Environmental Medicine. منتشر شد، غذا خوردن احساسی یا خوردن به علت استرس، احساس تنهایی یا بی‌حوصلگی می‌تواند به پرخوری، افزایش وزن و چاقی منجر شود. انتشارات سلامت هاروارد خاطر نشان می‌کند که استرس طولانی مدت، کورتیزول ترشح می‌کند که یک هورمون تحریک کننده اشتهاست. اگر متوجه شدید که به جای غذا خوردن در هنگامی که واقعا گرسنه هستید، به دلایل احساسی غذا می‌خورید، ممکن است مشاوره با یک فرد حرفه‌ای یا صحبت کردن با یک دوست یا فرد مورد علاقه که به او اعتماد دارید، به نفعتان باشد. 

۵- به طور مرتب ورزش کنید

اکثر افراد لاغر، حداقل آنهایی که تفکیک عضلانی دارند، به طور مرتب ورزش می‌کنند. ورزش به جلوگیری از افزایش وزن ناخواسته کمک می‌کند و توده عضلانی را افزایش می‌دهد که باعث بالا رفتن متابولیسم می‌گردد. محققان که مطالعه سال ۲۰۱۱ در مجله Journal of Occupational and Environmental Medicine را انجام دادند، خاطر نشان می‌کنند. ورزش کردن، در صورتی که پرخوری کنید، شما را لاغر نخواهد داشت اما فعال بودن از نظر فیزیکی به جلوگیری از افزایش وزن کمک می‌کند، حتی وقتی کالری، بیش از مقداری که باید، مصرف می‌کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله تناسب اندام

می‌خواهید اندام زیبایی داشته باشید؟ یا اینکه نگران سلامتی‌تان هستید؟ مجله‌ اینترنتی تناسب اندام، همه‌ اطلاعاتی که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی به آنها احتیاج دارید را به زبانی ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی فراهم می‌کند تا سرزندگی، شادابی، و سلامتی را به شما هدیه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی