اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951103224956889

توسط شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت

اپلیکیشن «شمیم سلامت» رونمایی شد

کد: 13951103224956889

https://goo.gl/1pY0yA

، تهران , (اخبار رسمی): در اپلیکیشن شمیم سلامت تمامی خدمات مربوط به دارو و داروخانه روی پلتفرم موبایل و سیستم عاملهای اندروید و IOS به مردم عرضه می شود و هم اکنون اطلاعات و لیست ۱۱ هزار داروخانه ای که به مرکز تبادل اطلاعات سلامت متصل شده اند در این اپلیکیشن وجود دارد.

اپلیکیشن «شمیم سلامت» رونمایی شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت، حسین ریاضی مدیر این شرکت با بیان این خبر گفت: در راستای راه اندازی سامانه های اطلاعاتی در وزارت بهداشت با هدف ارائه خدمات الکترونیکی به مردم، چندین طرح در دستور کار قرار گرفته است که فرآیند این خدمات را تسهیل می کند.

وی با بیان اینکه علاوه بر راه اندازی سامانه های اطلاعاتی و طرح های کلان حوزه سلامت در وزارت بهداشت، طرح سامانه یکپارچه سلامت که اطلاعات تمامی واحدهای بهداشتی و درمانی را در کشور، یکپارچه سازی می کند، از جمله طرحهای حوزه فناوری اطلاعات است، ادامه داد: این اطلاعات در نهایت منتج به شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت خواهد شد.

ریاضی از راه اندازی فاز آزمایشی طرح ممیزی بهداشت محیط در تهران تحت نظارت وزارت بهداشت و با هدف توسعه خدمات بازرسی و ارزیابی فعالیتهای واحدهای صنفی بهداشتی خبر داد و گفت: این طرح با اتمام فاز آزمایشی، به کل کشور تعمیم داده می شود.

مدیر سابق فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، از راه اندازی مرکز تبادل اطلاعات سلامت به عنوان بستری برای برقراری ارتباطات تمامی سامانه های وزارت بهداشت و درمان خبر داد و گفت: در شروع این پروژه هم اکنون ۱۱ هزار داروخانه به این مرکز متصل شده اند تا اطلاعات نسخ دارویی که پیچیده می شود روی این مرکز، انعکاس یابد.

مجری این طرح، نقش مرکز تبادل اطلاعات را مانند شبکه شتاب بانکی عنوان کرد که ارتباط یکپارچه میان تمامی بانکها برقرار می کند و ادامه داد: این طرح امکان تبادل اطلاعات میان تمامی داروخانه های کشور را به عهده دارد که در آینده نزدیک، تمامی داروخانه ها را پوشش می دهد.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی مرکز تبادل اطلاعات سلامت (HIX ) در راستای سرویس های تعاملی شبکه ملی اطلاعات و مطابق با الزام دولت برای اتصال تمامی وزارتخانه ها به این درگاه انجام شده است، خاطرنشان کرد: در همین حال اپلیکیشن «شمیم سلامت» با همکاری مشترک وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با هدف ارائه خدمات داروخانه ای به مردم، طراحی و راه اندازی شده است.

ریاضی گفت: در این اپلیکیشن تمامی خدمات مربوط به دارو و داروخانه روی پلتفرم موبایل و سیستم عاملهای اندروید و IOS به مردم عرضه می شود و هم اکنون اطلاعات و لیست ۱۱ هزار داروخانه ای که به مرکز تبادل اطلاعات سلامت متصل شده اند در این اپلیکیشن وجود دارد.

وی تمرکز بر زنجیره تامین و عرضه دارو، فعالیت توزیع کنندگان، خدمت رسانی و آگاه سازی به مردم، جلوگیری از نسخ خطای پزشکی را از جمله اهداف طراحی این اپلیکیشن عنوان کرد و گفت: اتصال سایر مراکز، بیمارستانها و آزمایشگاهها و مراکز تصویربرداری به این اپلیکیشن در فازهای بعدی انجام می شود.

ریاضی ارائه جزئیات داروخانه ها، ساعت کار و امکان دسترسی به مشخصات جغرافیایی را از جمله ویژگیهای این اپلیکیشن به عنوان داروخانه یاب و نسخه یاب برشمرد و افزود: امکان ارسال تصویر و توضیحات نسخه به صورت الکترونیکی برای اطلاع از وجود دارو در داروخانه ها از این طریق وجود دارد و در نهایت قرار است این سرویس به ارائه فاکتور خدمات دارویی در جهت تحقق پرونده الکترونیک سلامت منتج شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت

در راستای سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و با ماموریت توسعه فعالیت­‎ها و تأمین نیازمندی­‎های فناوری اطلاعات و ارتباطات، بر اساس برنامه راهبردی فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خرداد ماه ۱۳۹۴ تاسیس شده است. این شرکت به منظور تحقق و استقرار دولت الکترونیکی در حوزه سلامت و بهره‎‏‏‏برداری از آخرین فناوری‎های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، اقدامات لازم جهت گسترش راهکارهای نوین و جامع فناوری اطلاعات در حوزه سلامت را در دستور کار خود قرار داده و اقدام به اجرای پروژه­‎های کلان ملی در حوزه سلامت الکترونیکی کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]