اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951111228935757

در جلسه شورا صورت گرفت

تخصیص اعتبار آتش نشانی بعد از وقوع حادثه

کد: 13951111228935757

https://goo.gl/PgD3rn

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکری از شهردار تهران خواست تا در کوتاه ترین زمان درباره چرایی عدم تخصیص اعتبارات مصوب شورای شهر تهران درباره بودجه سازمان آتش نشانی توضیح دهد.

تخصیص اعتبار آتش نشانی بعد از وقوع حادثه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران رحمت اله حافظی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تهران، ضمن تشکر از دولت برای تشکیل هیات ویژه جهت بررسی حادثه پلاسکو، گفت: فردا مراسم تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو است از این رو مجددا از شهروندان دعوت می کنم تا در این مراسم حضور یابند همچنین از هیات دولت درخواست می کنم ساعت شروع کار ادارات دولتی را با چند ساعت تاخیر تعیین کنند تا شهروندان بتوانند در مراسم تشییع قهرمانان خود حضور یابند و از مقام آنها تجلیل کنند.

وی در ادامه صحبت های خود درباره عدم چرایی تخصیص اعتبارات مصوب شورا به سازمان آتش نشانی تذکری به شهردار تهران داد و افزود: در سال 94 از 114 میلیارد تومان دریافتی شهرداری از محل دو درصد عوارض ایمنی ساختمان تنها 40 میلیارد تومان تخصیص صادر شده و 74 میلیارد تومان در محل دیگری هزینه شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: در سال 95 نیز از این محل تا این تاریخ، 69 میلیارد تومان وصول شده که تا زمان حادثه 21 میلیارد تومان تخصیص یافته و یک هفته بعد از حادثه این مبلغ به 50 میلیارد تومان رسیده است.

حافظی ادامه داد: در مجموع، طی سال های 92 تا 95 از وصولی شهرداری از محل 2 درصد عوارض ایمنی ساختمان ها که 396 میلیارد تومان بوده 197 میلیارد تومان به سازمان آتش نشانی پرداخت شده و 198 میلیارد تومان پرداخت نشده است از این رو شهردار در کوتاهترین زمان ممکن به این تذکر پاسخ دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه