اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951111228945757

مجتبی شاکری پیشنهاد داد

برگزاری سمپوزیوم برای ساخت یادبود شهدای آتش‌نشان

کد: 13951111228945757

https://goo.gl/zvFN4L

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران پیشنهاد داد هیچ جلسه‌ای برای تنظیم بودجه سال 96 شهرداری مناطق بدون حضور دبیرشوریاران مناطق تشکیل نشود.

برگزاری سمپوزیوم برای ساخت یادبود شهدای آتش‌نشان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجتبی شاکری در جریان سیصد و بیست‌وچهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به سنت خوب ارائه گزارش شورایاران که در شورای چهارم با نظم بیشتری نسبت به گذشته دنبال شد، اظهار کرد: این جلسات سبب شده اعضای شورای شهر در جریان تمام مطالبات و نیازهای شهروندان مناطق مختلف قرار بگیرند اما اکنون در فصل تصویب بودجه سال 96، شب قدر استفاده از گزارش‌های شورایاری فرار رسیده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از نقطه‌نظرات شهروندان و لحاظ کردن اولویت‌های آنها در تنظیم بودجه مناطق، پیشنهاد داد دبیران شورایاری در تمام جلسات مربوط به تنظیم بودجه مناطق 22 گانه در کمیسیون‌های شورا و نیز شهرداری مناطق شرکت کنند.
شاکری در ادامه با اشاره به اینکه دو عنصر «آب» و «آتش» شاکله شغل آتش‌نشان‌ها را تشکیل می‌دهد، گفت: مطالب زیادی با محتوای عرفانی و معرفتی در ادبیات با مضامین مرتبط با آب و آتش وجود دارد.
وی پیشنهاد داد تندیسی با الهام از مفهوم عرفانی «ابراهیم در آتش» به یاد شهدای آتش‌نشان در بوستان حضرت ابراهیم (آب و آتش سابق) تهران نصب شود و افزود: برای این منظور می‌توان سازمان زیباسازی را مکلف کرد با برگزاری یک سمپوزیوم رقابتی برای ساخت تندیس با الهام از این عناصر برگزار کند و زیباترین اثر برگزیده را به عنوان یادمان شهدای آتش‌نشان پلاسکو در این بوستان نصب کند.
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش با مهم بر شمردن سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و نقش داوری عادلانه در جهت دادن به اهالی سینما در سالهای آتی یاد آور شد: تقطیع مصاحبه‌ای که برنامه تلویزیونی هفت با من درباره اعتراض به خروج فیلم «امپراطور جهنم» از بخش مسابقه جشنواره فجر داشت، گفت: از مصاحبه یک ساعته بنده حدود پنج دقیقه پخش شد که مهم قطعات پخش شده نیست بلکه نقد نسبت به آن قطعاتی است که واقعا بیانگر نظرات بنده نبود. لحن و ادای مجری هم به نحوی بود که اظهارنظر یک عضو شورای شهر تهران را درباره سینما را به مضحکه گرفته بود.
شاکری با بیان اینکه تمام ظرفیت شخصیتی اعضای شورای شهر در عضویت شورای شهر خلاصه نمی‌شود، گفت: همه همکارانی که روی صندلی‌های شورا نشسته‌اند، ظرفیت‌های متنوعی دارند. کمااینکه بنده پیش از این دو سال داور بخش فیلمنامه جشنواره فیلم وحدت تبریز بودم و هشت سال مسوولیت بخش اقتباس سیما فیلم را بر عهده داشتم و در کنار دیگر دوستان ارزیابی طرح و فیلمنامه‌های ارائه شده به سیمافیلم را نیز عهده دار بودم. لذا دست‌اندرکاران برنامه هفت نباید دست به تخریب بزنند و این‌طور مطرح کنند که عضو شورای شهر به کار خودش برسد و سینما را به اهلش واگذار کند. تمام شخصیت‌هایی که در شورا حضور دارند، شخصیت‌های معتبر و صاحب نظر هستند که در جاهای دیگر، مسئولیت‌های حرفه‌ای دیگری هم دارند.
وی با اشاره به اینکه همین رفتار با مصاحبه عماد افروغ نیز صورت گرفت، خطاب به بهروز افخمی، مجری برنامه هفت گفت: این کار اخلاقی نبود که چینش دو مصاحبه جدای ازهم به نحوی صورت گیرد که با تراشیدن سر و ته جمله طرفین آن را پرسش پاسخ مرتبط به هم جلوه دهند. من فایل صوتی کامل مصاحبه ام را در سایتم قرار می دهم و قضاوت را به بازدید کنندگان وا می گذارم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه