اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951120233595757

انتقاد محمد حقانی

باغات همچنان شبانه از بین می روند

کد: 13951120233595757

https://goo.gl/1tlK75

، تهران , (اخبار رسمی): رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: در یکسال اخیر کمتر پرونده ای در خصوص باغات به کمیسیون ماده 100 فرستاده شده و بیشتر این پرونده ها در مناطق رفع و رجوع می شود.

باغات همچنان شبانه از بین می روند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد حقانی در سیصدوبیست‌وهفتمین جلسه شورا ضمن تبریک دهه فجر و ادای احترام به حادثه‌دیدگان پلاسکو به ویژه 16 شهید آتش‌نشان گفت: بی‌تردید حادثه پلاسکو برای همیشه در تاریخ شهر تهران ثبت خواهد شد.
وی خطاب به چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: درخواست می‌کنم برای کسبه پلاسکو هرچه زودتر تصمیم قاطعی گرفته شود و تا جایی که میسر است امکان فروش اجناس باقیمانده این کسبه، در فروشگاه شهروند فراهم شود.
این عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: کمیسیون سلامت پیشنهاد 5 میلیارد تومانی را برای خانواده شهدای آتش‌نشان ارائه کرده که در صورت موافقت اعضای شورای شهر تهران، در بودجه به تصویب می‌رسد. بی‌تردید این موضوع می‌تواند برای خانواده‌ای که در حاشیه شهر تهران در یک خانه 30 متری زندگی می‌کنند، کمک موثری باشد.
حقانی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص زمان ثبت‌نام کاندیداهای شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس این مصوبه تنها 4 ماه دیگر به پایان عمر شورا در چهارمین دوره آن باقی مانده است. بهتر است شورا در این فرصت اقدامی انجام دهد تا پیش از این باغات شهر تهران از بین نروند.
وی به قطع درختان در باغی واقع در خیابان فرشته و متعلق به بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: این باغ که در منطقه یک واقع شده است، شبانه و با بیل‌های مکانیکی، درختانش قطع می‌شود و تمام روزنامه‌ها نیز تصاویر قطع درختان را منتشر کرده‌اند.
این عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در 4 نوبت قطع این درختان را گزارش کرده و حتی این باغ را مشمول تبصره یک کرده و به دادستانی نیز قطع درختان اعلام شده است.
حقانی تاکید کرد: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اعلام کرده که صدور پروانه برای ساخت و ساز در این باغ نباید انجام شود. این در حالی است که پروانه ساخت و ساز در این باغ یک بار در سال 92 صادر شده و از سال 92 تا سال 95 به رغم اعلام سازمان بوستان‌ها بار دیگر تمدید شده است. البته در خود پروانه نیز مغایرت‌هایی نیز وجود دارد.
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تاکید کرد: مردم منطقه به شدت به قطع این درختان معترض هستند و حتی نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری نیز نامه‌ای ارسال کرده‌اند. متاسفانه باغات شهر تهران در بسیاری از مناطق این کلانشهر در معرض تهدید هستند. چرا باید به طور شبانه و در بارش برف درختان قطع شوند، سرشاخه‌ها در محل سوزانده و کنده‌ها از این باغ منتقل شوند.
حقانی همچنین با اشاره به به بازدید خود از محله باغ‌چال در منطقه 12 گفت: زمین 7 هکتاری در این محله به دپوی ضایعات ساختمان پلاسکو اختصاص داده شده که این ضایعات موجب مسموم شدن هوای این منطقه شده است، چراکه بخارات ناشی از این ضایعات حاوی آزبست است و به شدت مردم را رنج می‌دهد.
وی افزود: شهردار منطقه 12 اعلام کرده که انتقال این ضایعات آغاز شده و حداکثر ظرف 10 روز آینده این ضایعات به طور کامل از این محله خارج خواهد شد.
این عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: مردم این محله بسیار محروم هستند و این زمین تبدیل به انبار اسقاط شهرداری تهران شده است، لذا مردم درخواست کردند که این زمین 7 هکتاری برای توسعه سرانه‌های فضای سبز و فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | محیط زیست