اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951120233675757

مجتبی شاکری اعلام کرد

نامگذاری پل کاروانسرای سنگی به نام شهید ارغوانی

کد: 13951120233675757

https://goo.gl/yvdRFw

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از پل‌های تقاطع غیرهمسطح کاروانسرای سنگی واقع در آزادراه تهران ـ کرج به نام نخستین شهید مدافع حرم شهرداری تهران تقی ارغوانی نام‌گذاری شد.

نامگذاری پل کاروانسرای سنگی به نام شهید ارغوانی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجتبی شاکری، رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران با اعلام این خبر افزود: مراسم رونمایی از پلاک شهید تقی ارغوانی در ساعت 16 فردا در محل تقاطع کاروانسرای سنگی همزمان با ایام سالگرد شهادت وی با حضور خانواده این شهید برگزار خواهد شد.

وی درباره علت انتخاب پل کاروانسرای سنگی برای این نامگذاری، گفت: محل سکونت شهید ارغوانی در منطقه 21 بوده و پیکر وی نیز در گلزار شهدای وردآورد در نزدیکی همین منطقه به خاک سپرده شده است. از این رو محل مناسبی در نزدیکی محل زندگی این شهید برای نامگذاری مذکور انتخاب شده است.
شاکری ابزار امیدواری کرد این نامگذاری به منزله ابزاری برای هویت‌‌بخشی به محله‌های شهر تهران با تکیه بر شان و مقام شهروندان برگزیده‌ای همچون شهدا بتواند در زنده نگه‌داشتن یاد و راه شهیدان برای نسل‌های آینده موثر باشد.
وی با اشاره به اینکه شهید ارغوانی کارمند شهرداری تهران بوده است که به سوریه اعزام و به فیض شهادت نائل شد، گفت: این شهید بزرگوار در وصیت‌نامه‌اش از حضور در مسجد و رشد در محفل بسیجیان به عنوان بزرگترین سرمایه زندگی‌اش یاد کرده و بابت اینکه دشمن همیشگی اسرائیل غاصب بوده، به خود بالیده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران جایگاهی حقوقی است که 31 عضو آن از طریق رای مستقیم مردم انتخاب می شوند. وظیقه شورای شهر قانون گذاری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را بر عهده داشته و یکی از مهمترین وظایف موردی آن انتخاب شهردار برای مدت 4 سال است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه