اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960604258987067

استراتژی بازاریابی محتوا با بودجه کم

کد: 13960604258987067

https://goo.gl/5ohJV2

، کرج , (اخبار رسمی): برای اینکه بتوانید با بودجه کم بهترین نتیجه را در بازاریابی محتوا بگیرید باید استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشید. درواقع بهترین روش در بازاریابی اینترنتی، بازاریابی محتوا است.

استراتژی بازاریابی محتوا با بودجه کم
استراتژی بازاریابی محتوا با بودجه کم

بازاریابی محتوا در حال حاضر یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی است به شرط اینکه بر اساس یک استراتژی خوب محتوا تولید کنید.

به گزارش همیاور وب، اما باید بدانید اگر هر چقدر هم به این موضوع اشراف داشته باشید نباید به داشتن استراتژی بازاریابی محتوا فکر نکنید. به خاطر اینکه تولید محتوا در بسیاری از مواقع مستلزم پرداخت هزینه است. ولی در این مقاله قصد دارم درباره استراتژی بازاریابی محتوا با بودجه کم با شما عزیزان صحبت کنم.

فرقی نمی کند چه کسب و کاری با چه میزان سرمایه دارید در این مقاله دقیقا به شما می گویم چگونه با صرفه جویی در هزینه بتوانید بازاریابی محتوا کنید و محتوای مورد نظر خود را به موقع تولید کنید.

 

استراتژی بازاریابی محتوا با بودجه کم

اگر نگاهی به شرکت های بزرگ کنید با استراتژی که در بازاریابی محتوای خود داشته اند توانسته اند در بسیاری از مواقع در هزینه های خود صرفه جویی کنید. هرچند که کمپانی های بزرگی بوده اند. مثلا کمپانی Distribion با تولید محتوا توانست تا 400 برابر ترافیک وب سایت خود را افزایش دهد و از طرفی بهبود سود 60 درصدی داشته است.

به راستی چگونه کمپانی های بزرگ در دنیا از طریق بازاریابی محتوا توانسته اند کسب و کار خود را رونق دهند؟ مسلما استراتژی بازاریابی محتوا داشته اند. اما این استراتژی دقیقا چه هست؟ اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

 

1.نوع محتوای تاثیر گذار خود را شناسایی کنید

بستگی به نوع حوزه کاری شما دارد. باید سعی کنید تاثیر گذارترین نوع محتوا را برای مخاطبان مربوط به حوزه کاری خود شناسایی کنید. همانطور که می دانید انواع مختلفی از محتوا مثل : مقاله، پادکست، ویدئو کست، اینفوگرافیک، تصاویر و حتی کتاب های چابی برای بازاریابی محتوا وجود دارد.

ارائه انواع مختلفی از محتوا باعث می شود ترافیک زیادی به سایت شما هدایت شود اما باید بدانید کدامیک از انواع محتوای تولید شده توسط شما با توجه به میزان هزینه و زمانی که برای تولید آن کرده اید چه قدر برای شما بازدهی داشته است.

مثلا شاید هزینه زیادی برای تولید محتوا از نوع ویدئویی کرده باشید ولی با توجه به میزان هزینه ای که کردید بیشترین ترافیک از طریق مقالات منتشر شده شما در سایتتان است!

بهترین کار ارزیابی انواع محتوای تولید شده بر اساس هزینه و زمان صرف شده است. سپس رقبای خود را بررسی کنید! ببینید از انواع مختلفی از محتوایی که تولید کرده اند چه مقدار فیدبک دریافت می کنند. مثلا زیر کدامیک از پست هایشان(ویدئو،پادکست یا مقاله) چه میزان نظر درج شده است. یا میزان توجه مخاطبانشان در شبکه های اجتماعی به محتوای تولید شده شان را بررسی کنید.

می توانید از طریق سایت semrush ترافیک سایت رقبای خود را بررسی کنید و ببینید مثلا بیشترین ترافیک را از طریق گوگل دریافت کرده اند یا شبکه های اجتماعی؟ این سایت دقیقا به شما می گوید که ترافیک رقبای شما از چه منابعی بوده است.

باید بررسی کنید ببینید بیشترین محتوایشان در کجا منتشر شده است و از چه نوعی بوده است. مثلا اگر بیشترین ترافیک شان از آپارات بوده است خب مسلما از محتوای ویدئویی تولید شده خوبی بر خوردار هستند.

در واقع شما باید نوع محتوای تاثیر گذار خود را شناسایی کنید و سپس با توجه به میزان هزینه و وقتی که برای تولید آن صرف می کنید بازگشت سرمایه آن را هم مد نظر داشته باشید. سپس می توانید از آن نوع محتوا برای تولید محتوای کسب و کار خود استفاده کنید.

 

2. کیفیت را به کمیت ترجیح ندهید

همیشه کیفیت را نباید به کمیت ترجیح دهید. زیرا هرچه قدر شما به فکر تولید محتوای بیشتر باشید ولی محتوای تولید شده شما کیفیت لازم را نداشته باشد مسلما هیچ سودی هم برای شما نخواهد داشت.

شخصی 5 مترجم را برای کسب و کار خود استخدام می کند و از آن ها می خواهد روزی یک مقاله خارجی ترجمه کنند و در سایت منتشر کنند. به نظر شما چون توانایی منتشر کردن روزی 5 مقاله را در سایت خود دارد کسب و کارش موفق خواهد بود؟ آیا فقط و فقط با ترجمه مقالات خارجی امکان تولید محتوای با کیفیت وجود دارد؟

مسلما این طور نیست! اکر سایت هایی که فقط مقالات خارجی را ترجمه می کنند و بدون بومی سازی و عینا آن را در سایت خود منتشر می کنند را ببینید. زمانی که به قمست کامنت های این نوع سایت ها مراجعه کنید خبری از کامنت نیست! حتی یک کامنت.

پس همیشه به فکر این نباشید که چون رقیب من در روز یک مقاله منتشر می کند من باید روزی دو تا مقاله منتشر کنم. این دقیقا کار شما را خراب می کند. شاید تولید این مقاله ها برای شما هزینه داشته باشد. اگر این طور باشد باید بگویم تولید مقاله بی کیفیت و با هزینه 100 درصد برای شما ضرر خواهد داشت. چون دارید برای محتوای بی کیفیت هزینه پرداخت می کنید.

برایان دین شخصی بود که کمپانی Backlinko را در سال 2012 تاسیس کرد. جالب است بدانید برایان در بلاگ خود فقط 40 پست منتشر کرد. دلیلش این بوده که او کیفیت را به کمیت ترجیح می داد و همین مسئله بود که عامل موفقیت وی شد.

یکی از نکات خیلی مهم در استراتژی بازاریابی محتوا توجه به کیفیت محتوا است نه کمیت آن. از این رو پیشنهاد می کند در صورت داشتن بودجه زیاد باز هم به فکر تولید محتوا با کیفیت باشید. تولید محتوای انبوه بی کیفیت سودی برای کسب و کار شما نخواهد داشت.

 

3. افزایش بهره وری

یکی نکاتی که باید در تولید محتوا رعایت کنید افزایش بهره وری است. به خاطر اینکه با اینکار در هزینه و زمان خود برای تولید محتوا صرفه جویی می کنید.

یکی از بهترین کارها برای افزایش بهره بری این است که قبل از تولید محتوای خود قبل از آن حتما مطالعات کاملی در رابطه با آن موضوع داشته باشید. سپس ایده هایی که برای تولید محتوا در آن موضوع به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. بعد از این کار با داشتن یک زمانبندی خوب می توانید از ایده های خود را برای تولید محتوای مورد نظر خود استفاده کنید.

در واقع با این کار می توانید محتوای با کیفیتی تولید کنید و هم در زمان صرفه جویی کردید و همچنین از صرف هزینه های اضافی جلوگیری کرده اید.

برای بهبود و افزایش بهره بری در مواقع که وقت و تسلط کافی روی تولید محتوا ندارید می توانید از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید. با این کار هم می توانید در هزینه ها و زمان خود صرفه جویی کنید و از تولید محتوای بی ارزش و بدون هدف جلوگیری کنید.

 

4. بدست آوردن محتوای رایگان و با کیفیت

آیا دوست دارید نویسندگان مطرح در حوزه کاری خود برای شما محتوا تولید کنند آن هم به صورت رایگان؟ استفاده از نویسندگان مطرح برای تولید محتوا علاوه بر رایگان بودن محتوای با کیفیتی هم می توانند در اختیار شما قرار دهند.

یکی از بهترین راه هایی که بتوانید از این طریق محتوای با کیفیتی را به صورت کاملا رایگان برای خود تولید کنید استفاده از پست مهمان در وب سایت خودتان است.

زمانی که قسمت پست مهمان را در وب سایت خود افتتاح کنید و در واقع بستری را برای نویسندگانی که علاقه مند هستند خودشان را از طریق تولید محتوا معروف کنند در وب سایت خود فراهم می کنید مطمئن باشید افراد زیادی طالب این هستند که برای شما بنویسند.

البته این قضیه بستگی به نوع کسب و کار و کیفیت سایت شما هم دارد!

پست مهمان یک بازی دو سر برد است. در حقیقت با انتشار پست مهمان هم نویسنده مورد نظر معروف شده و شاید یک بک لینک هم از شما بگیرد با این حال محتوا مطعلق به شما می شود و منتشر کننده آن وب سایت شماست.

نکته مهم این است که زمانی که مطمئن شدید محتوای تولید شده توسط نویسنده مورد نظر با کیفیت است آن را در سایت خود پست کنید.

 

جمع بندی و سخن آخر

با توجه به مواردی که در این مقاله عنوان کردم می توانید به صرفه جویی در زمان و هزینه بهترین و با کیفیت ترین نوع محتوا را تولید کنید. زمانی بتوانید محتوایی با کیفیت را برای مخاطبان خود تولید کنید قطعا می توانید اعتماد سازی بهتر و در نهایت برند سازی خود را انجام دهید.

بنابراین با داشتن استراتژی بازاریابی محتوا می توانید برای کسب و کار خود با توجه به هر میزان سرمایه محتوای عالی تولید کنید. فراموش نکنید بازاریابی محتوا یکی از به صرفه ترین و بهترین روش های بازاریابی اینترنتی است. امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیار وب

سایت همیار وب از دی ماه 95 فعالیت رسمی خود را در زمینه آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار های اینترنتی آغاز کرد. زمینه اصلی فعالیت وب سایت همیار وب ارائه راه کار هایی جهت راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی