اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961029277218243

معرفی کنسول جستجوی جدید webmaster Tools

کد: 13961029277218243

https://goo.gl/je7bCW

، تهران , (اخبار رسمی): چند ماه پیش یک نسخه بتای مربوط به کنسول جدیدی از طرف ما وارد بازار شد که تعداد محدودی از کاربران کاربرد آن را تجربه کردند. اکنون این نسخه بتا را برای تمام کاربران این کنسول جستجو عرضه کرده‌ایم؛ بنابراین هرکسی می‌تواند این فرآیند تسهیل شده بهینه‌سازی نمایش وب‌سایت در موتور جستجوی گوگل را تجربه کند.

معرفی کنسول جستجوی جدید webmaster Tools
معرفی کنسول جستجوی جدید webmaster Tools

عملکرد این کنسول شامل اجرای جستجو، شاخص گذاری (Index Coverage)، وضعیت AMP و گزارش‌های مرتبط با فرصت‌های شغلی است. زمانی که سایت شما در کنسول جستجوی جدید آماده شود یک پیغام برای شما ارسال می‌کنیم.

این مرحله کار با افزودن متداول‌ترین عملکردها به کنسول جستجوی جدید (که اکنون می‌تواند در جریان روزانه آدرس‌دهی به این موضوعات استفاده شود) شروع کرده‌ایم؛ اما هنوز به پایان کار نرسیده‌ایم، بنابراین طی یک دوره یک‌ساله، کار روی کنسول جستجوی جدید (بتا) ادامه می‌یابد تا عملکردهای دیگری از کنسول جستجوی کلاسیک به آن اضافه شود. تا زمانی که این کنسول جستجوی جدید تکمیل شود، هر دو نسخه در کنار هم در دسترس خواهند بود و از طریق لینک‌های مربوطه در نوار راهنما به یکدیگر مرتبط می‌شوند. به‌طوری‌که می‌توانید از هر دو نسخه استفاده کنید.

کنسول جستجوی جدید با در نظر گرفتن مؤثرترین بینش‌ها و ایجاد یک مدل تعاملی که شمارا به کمک فرایند رفع مشکل موضوعات بلاتکلیف راهنمایی می‌کند، مجدداً از پایین به بالا ساخته‌شده است. ما همچنین به‌منظور سهولت در ارتباطات داخلی، توانایی به اشتراک گذاشتن گزارش‌ها را در سازمان خودتان فراهم آورده‌ایم.

عملکرد جستجو: با ۱۶ ماه داده

اگر طرفدار تجزیه‌وتحلیل جستجو هستید، گزارش عملکرد جستجوی جدید را دوست خواهید داشت. طی چندین سال، کاربران از ما خواسته‌اند تا داده‌های بیشتری در رابطه با تجزیه‌وتحلیل جستجو در اختیار آن‌ها قرار دهیم. در گزارش جدید، شما ۱۶ ماه داده در اختیار خواهید داشت تا بتوانید روند تحلیل را در بلندمدت راحت‌تر بررسی کرده و مقایسه سال‌به‌سال را نیز با سهولت بیشتری انجام دهید. در آینده نزدیک، این داده‌ها از طریق کنسول جستجوی API نیز در دسترس خواهند بود.

Coverage Index: یک نمای کلی در ایندکس (شاخص گذاری) گوگل

گزارش‌های Index Coverage به‌روز شده و به شما در مورد ایندکس URL-ها از وب‌سایتتان یک دید کلی می‌دهد. در مورد مشکلات بالقوه به شما هشدار می‌دهد و دلیل اینکه چرا گوگل برخی از URL-های شمارا ایندکس نکرده مشخص می‌کند. این گزارش در عملکرد جدید در بخش ردیابی مشکل ایجادشده که وقتی مشکلات جدید شناسایی می‌شوند شما را مطلع کرده و در رفع آن‌ها به شما کمک می‌کند.

حال ببینیم این عمل چگونه انجام می‌شود:

۱. زمانی که تا جزئی‌ترین حد ممکن به دنبال یک موضوع خاص می‌گردید، نمونه‌ای از URL-هایی از سایت خود را خواهید دید. با کلیک روی URL-های دارای خطا، صفحه جزئیات باز می‌شود که لینک‌هایی داخل آن به ابزارهای تشخیصی متصل می‌شوید که به فهم اینکه منبع مشکل کجاست به شما کمک می‌کند.

۲. تثبیت موضوعات جستجو توسط چند گروه در یک شرکت انجام می‌گیرد. اجازه‌ی دسترسی اشخاص مجاز به اطلاعات مربوط به وضعیت موجود یا در مورد موضوعاتی که در آن قسمت ذکر شده است،‌ اکنون در بیشتر گزارش‌ها در کنسول جستجوی جدید می‌توانید آن را انجام دهید تا با فشردن دکمه به اشتراک‌گذاری (Share) در بالای گزارش، لینکی که قابلیت به اشتراک‌گذاری را برای آن گزارش دارد؛ ایجاد کنید. این بار همه‌چیز راحت‌تر شده است، شما می‌توانید قابلیت به اشتراک‌گذاری را به‌راحتی از کار بیندازید.

۳. کنسول جستجوی جدید می‌تواند به شما کمک کند تا حل مشکل مربوط به یک موضوع را تائید کنید و به ما کمک می‌کند تا شاخص خود را طبق آن به‌روز کنیم. برای این کار، موضوعی که با پرچم مشخص‌شده را انتخاب کرده و روی دکمه‌ی اعتبار سنجی حل مشکل (Validate Fix) کلیک کنید. سپس گوگل URL مربوطه را با اولویت بالاتری مجدداً پردازش کرده و به سایت شما کمک می‌کند تا سریع‌تر از هر زمان دیگری به مسیر ردیابی بازگردد.

گزارش Index Coverage در سایت‌هایی که فایل نقشه سایت (Site map File) را ارائه می‌دهند بهترین عملکرد را دارد. فایل نقشه سایت روش مناسبی است که به موتور جستجو اجازه می‌دهد URL جدید و به‌روز شده شمارا تشخیص دهد. زمانی که فایل نقشه سایت را قرار می‌دهید می‌توانید از فیلتر نقشه سایت (Site map Filter) روی‌داده‌های Index Coverage خود استفاده کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا روی لیست دقیقی از URL-ها تمرکز کنید.

بهینه‌سازی جستجو: AMP و صفحات فرصت‌های شغلی خود را ارتقا دهید. کنسول جستجوی جدید باهدف کمک به شما برای بهینه‌سازی‌های جستجو مانند AMP و فرصت‌های شغلی (به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه قرار خواهد گرفت) طراحی‌ شده است. این گزارش‌ها جزئیاتی در مورد خطاها و هشدارهای خاصی که گوگل در مورد این موضوعات تشخیص داده ارائه می‌دهد. علاوه بر عملکردهایی که در گزارش شمول شاخص مطرح‌ شده، دو خصوصیت دیگر را نیز به این گزارش‌ها افزوده‌ایم:

  •  اولین خصوصیت باهدف تأمین بازخورد سریع‌تر در فرایند حل مشکل طراحی‌شده که با اجرای چند آزمون هم‌زمان زمانی که روی دکمه اعتبارسنجی حل مشکل (Validate Fix) کلیک می‌کنیم، به دست می‌آید. اگر صفحه شما این آزمون‌ها را نگذارند فوراً یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می‌شود در غیر این صورت ما فرایند را ادامه داده و باقی صفحاتی که تحت تأثیر آن قرار دارند را مجدداً پردازش می‌کنیم.
  •  دومین خصوصیت جدید، تأمین بازخورد مثبت طی فرایند حل مشکل است که با تعمیم ابزار اعتبار سنجی (Validity Log) به فهرستی از URL هایی که به‌عنوان موارد حل‌شده تعریف‌شده‌اند (علاوه بر URL-هایی که در اعتبارسنجی تائید نشده‌اند یا همچنان در صف تائید قرار دارند)، به دست می‌آید.

مانند گزارش AMP، کنسول جستجوی جدید نیز یک گزارش فرصت‌های شغلی فراهم می‌آورد. اگر لیست شغل‌ها روی وب‌سایت وجود داشته باشد، می‌تواند شرایطی را کسب کند که مستقیماً از طریق گوگل درزمینه شغل موردنظر نمایش داده شود. (در حال حاضر تنها برای مکان‌های خاصی در دسترس است.)

استقبال از دریافت بازخورد

ما هنوز نتوانسته‌ایم در مورد بازخوردی که از کاربران مورد اطمینان و پیگیر خود دریافت می‌کنیم، استفاده چندانی کنیم. (اما برنامه‌ای داریم تا مطالب بیشتری در مورد اینکه چگونه بازخورد آن‌ها به ما کمک می‌کند که به‌طور قابل‌ توجهی کنسول جستجوی خود را ارتقا دهیم به اشتراک بگذاریم)؛ اما دریافت بازخورد شما به‌طور پیوسته برای ما بسیار مهم است. اگر نکته‌ای وجود دارد که برای شما مبهم باقی‌مانده یا فکر می‌کنید که نادرست است یا اگر خصوصیتی را واقعاً دوست دارید لطفاً اجازه بدهید ما نیز از طریق افزونه بازخورد (Feedback) در نوار راهنمای وب‌سایت از آن مطلع شویم. همچنین توجه کنید که درحال‌توسعه تجربه استفاده از کنسول جستجوی جدید با موبایل هستیم. قصد داریم این مطلب را با به اشتراک گذاشتن یک پاسخ مشوق که اخیراً از کاربری که کنسول جستجوی جدید را آزموده است به ما رسیده به پایان برسانیم: (نوح زوبسکی، مدیرعامل تولید، Dailymail.com)

“UX کنسول جستجوی جدید کاملاً واضح است و به‌خوبی طراحی‌شده است. همه‌چیز همان‌طور است که انتظار می‌رود. من حتی می‌توانم اعتبار سنجی مشکلات حل‌شده را شروع کنم و نوتیفیکیشن مربوط به نتیجه آن را در ایمیل خود دریافت کنم. این کمک بزرگی به رفع برخی خطاهای آزاردهنده AMP و هشدارهایی است که روی صفحات وب‌سایت من تأثیر می‌گذاشت. در رأس تمام این‌ها، گزارش تجزیه‌وتحلیل جستجو، حاوی نتایج ۱۶ ماه داده است که یک تحول بسیار مؤثر برای ما است.”

آیا ابزار دیگری نیز وجود دارد که زندگی شمارا به‌عنوان یک وبمستر راحت‌تر می‌کند؟ لطفاً در بخش نظرات ما را مطلع کنید و حتی می‌توانید به بخش تبادل‌نظر کمک به وبمستر (Webmaster Help Forum) مراجعه کنید و در این زمینه با دیگران تبادل‌نظر داشته باشید.

منبع : تهران سئو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تهران سئو

آموزش و مشاوره سئو

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]