اطلاعات تماس
  • 021886*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970229296338850

لامپ مخصوص رشد گیاه

مراحل پرورش گیاه با لامپ رشد گیاه

کد: 13970229296338850

https://goo.gl/KnhHjJ

، (اخبار رسمی): شرکت پرتو رشد نوین تنها شرکت رسمی و ثبت شده در ایران است که تولید کننده و ارائه‌دهنده انواع لامپ مخصوص رشد گیاه است.

لامپ رشد گیاه
لامپ رشد گیاه نور خورشید را برای گیاهان بازسازی نموده و موجب کلروفیل سازی و فتوستز گیاهان می شود.

با تهیه لامپ رشد گیاه برای گیاهان در محیط‌های کم‌نور و یا بدون نور، می‌توانید نور خورشید را برای فتوسنتز و کلرفیل‌سازی گیاه کاملا شبیه سازی کنید و در بهترین شرایط نوری گیاهان را پرورش دهید

لامپ رشد گیاه چیست؟

پرورش گیاهان و سبزیجات با استفاده از لامپ رشد گیاه، چراغ رشد گیاه، نور مخصوص گیاه و چراغ گلخانه‌ای:

اگر شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که  شرایط برای باغبانی خارج از خانه مساعد نیست یا اگر می‌خواهید نهال‌های خود را به خارج از خانه منتقل کنید ولی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، پرورش سبزیجات در خانه یک ایده خوب است. برای پرورش سبزیجات در خانه ایجاد فضایی شبیه به فضای باز که در آن گیاهان بهترین رشد را دارند، بسیار مهم است. چندین مدل لامپ رشد گیاه و چراغ رشد گیاه در بازار وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا نور مورد نیاز گیاهان را فراهم کنید. برای پرورش سبزیجات با چراغ‌های رشد باید یک سیستم روشنایی که شدت و پار نور مناسب را برای گیاه فراهم می‌کند را انتخاب کنید. برای خرید لامپ فتوسنتز شرکت پرتو رشد نوین اینجا کلیک کنید.

مراحل پرورش گیاه با چراغ رشد گیاه

یک لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه مناسب از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید. سعی کنید چراغی که می‌خرید تمام رنگ‌هایی که در نور طبیعی خورشید وجود دارد را داشته باشد. فتوسنتز برای تنظیم رشد رویشی نیاز به نور قرمز و آبی دارد.

 لامپ رشد گیاه را با توجه به دستورالعمل تنظیم کنید. چراغ‌های رشد را در یک جای محکم دقیقا در راستای گیاهان قرار دهید. دستورالعمل نصب چراغ‌های رشدی که خریداری می‌کنید در جعبه‌ها یا بسته‌بندی‌های آن‌ها موجود است.

 اطمینان حاصل کنید شدت و قدرت نور به اندازه کافی باشد. گیاهان و سبزیجات زمانی که خارج از خانه کاشته می‌شوند در نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند، بنابراین با استفاده از لامپ رشد گیاه یک محیط مشابه با خارج از خانه برای گیاهان فراهم کنید.

چراغ‌های رشد را هر روز 6 تا 10 ساعت خاموش کنید. گیاهان و سبزجات برای بلوغ و تولید به یک دوره‌ای تاریکی نیاز دارند. 

 لامپ مناسب برای گیاهان و سبزیجات خود انتخاب کنید

طیف کامل لامپ‌های فلورسنت را در نظر بگیرید. لامپ‌هایی که نور قرمز و آبی (گرم و سرد) دارند، نوری شبیه نور خورشید را فراهم می‌کنند. این چراغ‌ها همچنین برای شروع رشد نهال‌های جوان و قوی شدن آن‌ها بسیار عالی هستند و نور مستقیم را برای گیاهان شما فراهم می‌کنند.

از لامپ‌های فشار بالا برای افزایش انرژی و شدت نور استفاده کنید. این لامپ‌ها توسط تولیدکنندگان تجاری استفاده می‌شوند و نسبت به چراغ‌های دیگر دو برابر نور تولید می‌کنند. این لامپ‌ها همچنین گران‌تر هستند.

هر هفته گیاهان و سبزیجات خود را زیر چراغ رشد بچرخانید. نور در مرکز لامپ شدیدتر است پس چرخاندن گیاهان کمک می‌کند که آن‌ها به طور مساوی رشد کنند.

چراغ‌های رشد را هر 4 تا 6 هفته یک بار بررسی کنید.

گرد و غبار اطراف لامپ‌ها را تمیز کنید. لامپ‌های کثیف اجازه نمی‌دهند نور به خوبی به گیاه برسد.

لامپ‌های فلورسنتی که رنگ آن‌ها تیره می‌شود را با لامپ جدید جایگزین کنید زیرا دیگر قابل استفاده نیستند. این موضوع به این معنا است که لامپ دیگر به اندازه کافی نور تولید نمی‌کند.

 گیاهان و نهال‌های جوان را زمانی که شرایط مناسب بود به خارج از خانه منتقل کنید. اگر گیاهانی که در زیر چراغ رشد قرار داده‌اید از بذر کاشته‌اید، تا زمانی که برگ تشکیل نداده‌اند آن‌ها را به خارج از خانه منتقل نکنید.

جهان روزانه در حال افزایش جمعیت است و همچنین با توجه به تغیرات آب‌و‌هوای (خشکسالی) در جهان و تغییر اقلیم‌های گوناگون تهیه غذای سالم و مناسب به لحاظ کیفیت و کمیت، چالش بزرگ آیندگان خواهد بود. نور خورشید به عنوان یک منبع عظیم از انرژی اثر‌گذار بر روی گیاهان به حساب می‌آید که باعث فتوسنتز و کلرفیل سازی در گیاهان می‌شود و همچنین دیگر موجودات کره زمین نیز برای ادامه حیات به نور خورشید نیاز دارند؛ همچنین برای افزایش ظرفیت تولید سیستم های رشد کنترل شده، با استفاده از لامپ رشد گیاه، یا همان چراغ رشد گیاه مورد توجه قرار گرفته است.

اخیرا توسعه رشد گیاهان و ایجاد سیستم‌های پایدار با استفاده از تکنولوژی چراغ رشد گیاه در تولید و کشت و پرورش گیاهان ایجاده شده که با استفاده از نمونه‌های انتخاب شده نشان می‌دهد که ال ای دی چگونه می‌تواند جایگزین مناسبی برای نور طبیعی  و تحریک گیاهان بوده، تا رشد و توسعه را تضمین کند و اینکه چگونه تغیرات در شدت و طول موج می‌تواند متابولیسم گیاهان را با هدف تولید غذا دگرگون کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایران گرولایت

شرکت پرتو رشد نوین, ایران گرولایت, متخصص در زمینه تولید لامپ های مخصوص رشد گیاه. تجهیزات گلخانه ای, نور مصنوعی برای بنفشه آفریقایی, کشاورزی مدرن.

اطلاعات تماس
  • 021886*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی