اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970329301109048

کدام دانشگاه کانادا را برای ثبت‌نام انتخاب کنیم؟

کد: 13970329301109048

https://goo.gl/yTVspK

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام از طریق پذیرش تحصیلی و تحصیل در کانادا است به طوری که دانش آموزان و دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل خود می‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند و در نهایت اقامت این کشور را اخذ کنند.

کدام دانشگاه کانادا را برای ثبت‌نام انتخاب کنیم؟
تحصیل در کانادا

از آنجایی که هزینه‌های دانشگاه‌های خوب کانادا زیاد است، اشتباه در هر کدام از مراحل این انتخاب می‌تواند باعث از دست رفتن پس‌انداز و وقت باشد و البته انتخاب درست می‌تواند موفقیت را در پی داشته باشد

این شاید اصلی‌ترین سوال این روزهای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها باشد؛ روزهایی که قرار است تصمیمی مهم برای چند سال آینده گرفته شود.

یافتن پاسخ مناسب برای این سوال، نیاز به بررسی‌های زیادی دارد که بخش مهمی از آن مربوط به وضعیت کنونی دانشگاه‌های کانادا بسته به اینکه کدام رشته را انتخاب کنیم و چه هدفی برای تحصیلات تکمیلی خود یا فرزندانمان داشته باشیم، پاسخ این سوال می‌تواند متفاوت باشد. از آنجایی که هزینه‌های ثبت‌نام در هر کدام از دانشگاه‌های خوب کانادا، رقم قابل توجهی است، اشتباه در هر کدام از مراحل این انتخاب می‌تواند باعث از دست رفتن پس‌انداز و وقت باشد و البته انتخاب درست می‌تواند موفقیت را در پی داشته باشد. پس اگر به دنبال یک راه اصولی برای گرفتن ویزای کانادا جهت ادامه تحصیل هستید با ما همراه باشید.

یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام از طریق پذیرش تحصیلی و تحصیل در کانادا است به طوری که دانش آموزان و دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل خود می‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند و در نهایت اقامت این کشور را اخذ کنند، تحصیل به زبان انگلیسی یکی از بهترین ویژگی‌های تحصیل درکانادا است.

امروزه کانادا از پیشگامان عرصه سرمایه‌گذاری در زمینه آموزشی و ارائه بورسیه تحصیلی برای تحصیل در کانادا است که به نوبه‌ی خود این امر موجب افزایش کیفیت موسسات آموزشی این کشور شده است تا جایی که بنابر آمار اداره مهاجرت کانادا سالانه بالغ بر 150هزار دانشجو و دانش آموز از سراسر دنیا برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در بیش از 10هزار رشته تحصیلی وارد کانادا می‌شوند.

بنابر گزارش OECD سیستم آموزشی کانادا از بالاترین سطح کیفی در دنیا برخوردار است که برای نمونه می‌توان به 5 مورد از معتبرترین مدارس دنیا در زمینه "کسب و کار" که همگی این 5 مورد در کانادا هستند اشاره داشت.

انواع دوره‌ها جهت تحصیل در کانادا:

  1. دوره کالج مقدماتی کارشناسی، کارشناسی مقدماتی، کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد دکتری  فوق دکتری پست دکتری
     

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزیلند پایین‌تر است. برای کمک به هزینه‌های تحصیل بورس‌های زیادی (مخصوصا دانشجویان برتر) وجود دارد و بیشتر این بورس‌ها برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر است ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی این بورس‌ها وجود دارد که می‌تواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش چشمگیری دهد. علاقه‌مندان برای اقدام در خصوص بورسیه تحصیلی کانادا می‌توانند با مشاورین موسسه اسپید آروین مشورت کنند.

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا: میانگین شهریه برای هر سال بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار

شهریه دانشجویان کانادایی: میانگین شهریه در هر سال بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار

شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک: میانگین شهریه در هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در شهرهای کوچک، پایین‌تر از شهرهای بزرگ است و البته شانس یافتن کار هم در شهرهای کوچک‌تر کمتر خواهد بود. در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه می‌توانید تامین کنید، فرصت‌های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما می‌توانید هزینه زندگی دانشجویی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تامین کنید. البته توصیه می‌شود که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه تجصیل و هزینه زندگی بودجه در نظر گرفته شود. هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان خواهد بود.

خلاصه هزینه زندگی در کانادا:

هزینه زندگی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه

شهریه بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ در سال

سیستم آموزشی کانادا

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا:

متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس باید دارای معدل بالا و نمره زبان انگلیسی باشند. پذیرش مقطع لیسانی بستگی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی دارد. پذیرش لیسانس در تمامی رشته‌ها و دانشگاه‌های کانادا انجام می‌شود. درصورتی که متقاضی دارای نمره زبان کافی برای دانشگاه مورد نظر نباشد، باید ابتدا در دوره زبان دانشگاه شرکت کند. دوره لیسانس در کانادا اگر تمام وقت باشد معمولا ۳ تا ۴ سال است. برای پذیرش در مقطع لیسانس در کانادا متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند. در برخی از استان‌ها متقاضی می‌تواند دوره پیش دانشگاهی را هم در کشور کانادا سپری کند که معمولا ۲ سال خواهد بود.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در کانادا:

متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در کانادا، باید دارای معدل بالای ۱۳ و مدرک IELTS با نمره حداقل ۵ و گاهی مدارک GRE و GMAT برای برخی از رشته‌ها باشند. پذیرش فوق لیسانس و دکتری در تمامی رشته‌ها ممکن است.

سیستم ترانسفر واحدهای درسی در کانادا:

بسیاری از کالج‌ها و پلی تکنیک‌ها طبق توافقنامه‌ای که با دانشگاه‌های کانادا دارند این امکان را به متقاضیان می‌دهند که واحدهای درسی پاس شده در کالج یا پلی تکنیک را به دانشگاه‌ها منتقل کنند. این روش در کانادا بسیار مرسوم است و متقاضیانی که از نظر صلاحیت علمی و یا زبان در حد دانشگاه خاصی نیستند، ابتدا وارد دوره کالج شده و با داشتن شرط معدل مشخص در کالج (که دانشگاه مورد نظر مشخص می‌کند) می‌تواند واحدهای پاس شده را به دانشگاه ترانسفر کند. این روش در بین دانشجوهای بین‌المللی نیز کاملا مرسوم است و دانشجو با ورود به کالج می‌تواند در محیط ساده‌تر و کمتر آکادمیک و شهریه پایین‌تر به کالج وارد شده و پس از گذراندان یک یا دو سال و البته داشتن شرایط معدل و زبان دانشگاه مورد نظر، ادامه تحصیل خود را در آنجا دهد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترانسفر واحدهای درسی در کانادا می‌توانند با مشاورین اسپید آروین ارتباط بگیرند.

تحصیل در کالج‌های کانادا:

متقاضیان تحصیل در بسیاری از دوره‌های فنی، مهندسی، کاربردی و هنری می‌توانند پذیرش تحصیلی از یک کالج کانادایی دریافت کنند. مدت تحصیل در دوره‌های کالج بین 2 تا 4 سال است. متقاضیانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند، باید ابتدا در دوره‌های زبان کالج شرکت کنند. موسسه دانش پذیران اسپید آروین نماینده رسمی تمامی کالج‌های بزرگ کشور کانادا است. حتی در صورت داشتن پذیرش از کالج‌های معتبر کشور کانادا شانس دریافت ویزای تحصیلی با دوره‌های کالج، برای متقاضیان ایرانی بالا نیست.

تحصیل در دوره‌های زبان کانادا:

متقاضیان تحصیل در دوره‌های زبان انگلیسی و یا فرانسه می‌توانند، پذیرش زبان از یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و سایر مراکز آموزشی زبان در کانادا دریافت کنند. مدت آموزش زبان بستگی به سطح زبان متقاضی دارد و از 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد. دوره‌های زبان در کالج‌ها، موسسات زبان کانادا و دانشگاه‌های کانادا برگزار می‌شود. جهت تحصیل در دوره‌های زبان در کانادا متقاضی گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب دارد. جهت انتخاب بهترین گزینه متقاضی می‌تواند با مشاورین موسسه اسپید آروین مشورت کند تا در کوتاه‌ترین زمان اخذ پذیرش از دوره‌های زبان انجام شود.

شایان ذکر است در حال حاضر سفارت کانادا به متقاضیان ایرانی که فقط در دوره زبان در کشور کانادا شرکت کنند ویزای تحصیلی اعطا نمی‌کند.

مدرسه در کانادا

به طور کلی تمامی مدارس کانادا آموزش به محصلان از سن 5 سال تا 17 یا 18 سال را پوشش می‌دهد. اما سیستم آموزشی کانادا و سطح‌بندی دانش آموزان در استان‌های مختلف متفاوت است:
• مدارس ابتدایی کانادا سطوح 1 (یا پیش دبستانی) تا 4، 5، 6 و یا گاهی سطح 7 را شامل می‌شود.
• مدارس راهنمایی کانادا سطوح 5، 6، 7 و 8 را شامل می‌شود البته سطوح ارائه شده به منطقه و مدرسه نیز بستگی دارد.
• دبیرستان مقدماتی سطوح 7، 8 و گاهی 9 را شامل می‌شود و در واقع دانش‌آموزان را برای انتقال به دبیرستان آماده می‌کند.
• دبیرستان کانادا سطوح 8، 9 یا 10 تا 12 را شامل می‌شود البته به جز تحصیل در استان کبک که دبیرستان در این استان سطوح 7 تا 11 را شامل می‌شود.

عموما ساعات مدرسه بین 5 تا 6 ساعت است به جز پیش دبستانی که تقریبا نیمی از ساعات روز را تشکیل می‌دهد. سال تحصیلی از ماه سپتامبر (مهر) تا ماه ژوئن (خرداد) را شامل می‌شود البته گاهی برخی مدارس کل سال را برنامه ارائه می‌دهند.

براساس سیستم آموزشی کانادا، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید بین 10 تا 18 هزار دلار در سال بپردازند.

پس از پایان دوره دبیرستان در کانادا، مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شروع می‌شود. اما امروزه بسیاری افراد ترجیح می‌دهند که با توجه به رشد سریع بازار کار، به دوره‌های کوتاه‌مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی بروند تا بتوانند مهارت‌های مرتبط با دنیای بازار کار را سریع‌تر و در دوره‌های کوتاه‌تر بگذرانند. کارشناسان موسسه اسپید آروین آماده ارائه خدمات مربوطه هستند.

تحصیل در دبیرستان کانادایی:
محصلین دبیرستانی سال‌های سوم و چهارم و کسانی که معدل دیپلم آنها پایین از حد نصاب اخذ پذیرش لیسانس در کانادا است، می‌توانند ابتدا دیپلم دبیرستان کانادایی خود را از یک دبیرستان کانادایی دریافت کنند و سپس برای دانشگاه اقدام کنند. مدت تحصیل در دبیرستان بستگی به سابقه تحصیل متقاضی و نمرات قبلی آنها دارد و معمولا بین 1 تا 2 سال طول می‌کشد.

موسسه دانش پذیران اسپید آروین با شماره ثبت 26954 و براساس مجوز رسمی وزارت علوم، در این راه در کنار علاقه‌مندان خوهد بود تا زمان و هزینه خود را بیهوده هدر ندهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانش پذیران اسپید آروین

موسسه دانش پذیران اسپید آروین دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات | تحصیل در اتریش، تحصیل در کانادا، تحصیل در المان، بورسیه تحصیلی و ویزای کانادا.

اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کار و استخدام | علم و آموزش