اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970402301739048

شرایط ادامه تحصیل در سوئد

کد: 13970402301739048

https://goo.gl/2FfSWu

، تهران , (اخبار رسمی): تحصیلات بین‌المللی یک گام بزرگ برای پیشرفت علمی دانشجویان سراسر جهان است. اگرچه گزینه‌های تحصیلی بی‌حد و حصر هستند. اما نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است که چه چیزی باعث می‌شود فرد، کشور سوئد را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کند؟ وجه تمایز آن با دیگر کشورها در چیست؟

شرایط ادامه تحصیل در سوئد
شرایط تحصیل در سوئد

موسسه دانش پذیران اسپید آروین برای رفاه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد را دارند به صورت حضوری و غیرحضوری مشاوره می‌دهد

در این مقاله سعی شده است تمام جنبه‌های مهم تحصیل در سوئد بررسی شود.

1- مزیت اول: انجام کارهای گروهی به گونه‌ای منحصر به فرد است

تحصیل در کشوری مانند سوئد یک تجربه‌ی منحصر به فرد است که قطعا چنین تجربه‌ای را نمی‌توان در هیچ‌جای جهان مشاهده کرد. یکی از خواسته‌های دانشجویانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در خارج از ایران را دارند تحصیل در یک محیط هیجان‌انگیز و شورانگیز است که قدرت و انرژی مضاعفی را برای موفقیت تحصیلی فراهم کند.جالب است بدانید که موسسات آموزشی سوئد این شرایط را در یک محیط کاملا هیجان انگیز و محیط باز فراهم می‌کند تا دانشجویان قدرت تمرکز و کار گروهی را به خوبی بیاموزند. مطمئنا این شرایط برای دانشجویان از ارزش زیادی برخوردار است زیرا که نمی‌توان همانند آن را در سرتاسر جهان  پیدا کرد.

در این فضای علمی فوق‌العاده جذاب و هنری، دانشجویان به کارهای نوآورانه و خلاقیت‌های علمی تشویق شده و برای همین‌منظور هم از حمایت و پاداش برخوردار می‌شوند.

برای آموزش در محیط دانشگاه باید یکی از فاکتورهای اصلی که فضای رقابت و تشویق برای پیشرفت دانشجو است رعایت شود. کشور سوئد این فضای فوق‌العاده تاثیرگذار را برای دانشجویان فراهم می‌کند. و در عین حال تکنیک‌های نوینی برای یادگیری عملی ارائه می‌دهد. می‌توان گفت در هیچ یک از موسسات آموزشی نمونه‌ی مشابه این کار مشاهده نشده است.  و یا این که در بیشتر دانشگاه‌ها، فردیت را بیشتر از کار گروهی تشویق می‌کنند.

2- دانشگاه‌های سوئد بالاترین رتبه‌ی جهانی را در ارائه‌ی برنامه‌های درسی دانشجویان دارند

دانشگاه‌های سوئد برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برنامه‌هایی را از نظر کمی و کیفی در نظر می‌گیرند که منجر به تبدیل آموزش‌های تئوری به عمل برای رشته‌های تخصصی می‌شود. نکته‌ی حائز اهمیت این است که امکان همکاری هر رشته برای کار عملی با صنعتی میسر است و این امر باعث می‌شود که مباحث مطالعاتی با عمل ترکیب شوند. در اینصورت دانشجویان بازخورد بهتری خواهند داشت. علاقه‌مندان به تحصیل در سوئد می‌توانند همزمان با تحصیل در هر رشته و گرایش خاص خود در دوره‌های کارآموزی و حتی کار نیمه وقت مخصوص رشته‌ی خود شرکت کنند. این موضوع به این معنی است که دانشجو،توانایی و تجربه را با هم در رابطه با رشته‌ی تحصیلی خود درک می‌کند و آنچه در موسسات آموزشی می‌آموزد را همزمان در عمل انجام نیز اجرا می‌کند. با این شیوه‌ی تحصیلی شخص نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی می‌کند. با درک و شناخت استعدادهای خود می‌تواند نسبت به دیگر دانشجویان از مزایای متمایزی برخوردار شوئ. سیستم آموزشی در این کشور کاملا دانشجو محور است.

جالب است بدانید ارتباط دانشجو با اساتید معمولا غیر رسمی است. اکثر اساتید به جای نام خانوادگی، نام خود رابه دانشجویان معرفی  می‌کنند .شاید این موضوع هم باعث ارتباط نزدیک بین اساتید و دانشجویان است. این موضوع به دلیل فرهنگ عادلانه‌ی حاکم در این کشور است. که خود را برتر از دیگری نمی‌بینند و همه‌ی اشخاص را یکسان می‌دانند. با این حال ارزش ابتکار و تفکر  شخص حفظ شده و در این روند مهمترین نقش را ایفا خواهد کرد.

3- خلاقیت و نوآوری در وجود شخص سرشته می‌شود

پژوهش‌های ابداع‌گرایانه توسط دانشگاه‌ها و شرکت‌های مربوط انجام می‌شود. تفکر حاکم بر این کشور برای تمام افراد به این صورت است که آنچه ذهن توانسته به عنوان خلاقیت و نوآوری حتی در مقیاس کوچک کشف کند افتخارآمیز است و با همین روند باعث شد نتایج چشمگیری نظیر چند اختراع شود که باعث معروفیت در سراسر جهان شود. نظیر: فن‌آوری بلوتوث و دستگاه‌های محاسباتی و دستگاه‌های الکترومیوگرافی، دستگاه‌های دیالیز کلیه و دستگاه‌های مراقبتی، فن‌آوری‌های اینترنتی مانند اسکایپ و Spotify و ...

موارد زیادی را در رابطه با اختراع سوئدی‌ها می‌توان یافت که ممکن است شما نیز روزانه با چند نمونه از آنها سر‌وکار داشته باشید.

کشور سوئد یک سازمان بزرگ چند ملیتی داردکه در صدر جهان و در خط مقدم در زمینه‌ی نوآوری و خلاقیت قرار گرفته است. در ادامه چند نمونه از شرکت‌های معروفی که در سراسر دنیا وجود دارند و در سوئد مستقر شده و یا شروع به فعالیت کرده‌اند ذکر خواهد شد.

  • اسکانیا ولوو اریکسون H &M SKF الکترولوکس

به احتمال خیلی زیاد نام بسیاری از تولیدات و اختراعات این کشور را شنیده‌اید و ممکن است حتی از محصولات این کشور استفاده کرده باشید. مزیت این مورد این است که شخص با تحصیل در سوئد می‌تواند در شرکت‌های نوآورانه جذب شوند. یکی از تفکرات و راهبردهای مخصوص این کشور این است که افراد را به تخیل تشویق می‌کنند تا تخیلات خود را به واقعیت تبدیل کنند. سوئد در تاریخ خود به دریافت جوایز نوبل افتخار می‌کند. با این وجود تحصیل در کشور سوئد یک مسیر آسان برای رسیدن به اهداف نیست اما با تحصیل در دانشگاه‌های سوئد، شخص بهترین آموزش تئوری در کنار عملی را خواهد داشت.

4-می‌توانید هرگونه گرایش تحصیلی را در سوئد پیدا کنید

مهم نیست که در چه رشته‌ای میخواهید ادامه تحصیل بدهید یا به چه گرایشی تمایل دارید. مهم این است که شما به راحتی گرایش مورد نظر خود را در سوئد پیدا می‌کنید. صدها گرایش کارشناسی و فارغ‌التحصیلی مختلف در این کشور وجود دارد. بسته به این که شخص تصمیم دارد در چه رشته‌ای تحصیل کند، به قدری رشته‌های مختلف در این کشور وجود دارد که با این که قبلا  از فن آوری و اختراع  صحبت کردیم اما دانشگاه‌های زیادی هستند که فقط بر روی علوم تمرکز دارند. مانند علوم پزشکی، جامع شناسی، روانشناسی و... . که صدها دوره در بخش‌های .گوناگون ارائه می‌دهند. همین موضوع راه را برای تحصیل دانشجویان هموار کرده است

5-یک کشور متنوع را برای تحصیل انتخاب کنید 

جالب است بدانید سوئد یک کشور چند زبانه است که افردا جامعه هم به زبان سوئدی هم زبان انگلیسی و برخی دیگر با زبان‌های دیگر مکالمه می‌کنند. در اتحادیه اروپا به زبان فرانسوی و آلمانی نیز صحبت می‌شود. اما هرچقدر که زبان مردم متفاوت باشد هویت فرهنگی خود را از دست نمی‌دهد. با این حال بیشتر در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. حتی مردم در مکالمات روزمره و در برخی از شرکت‌ها هم به زبان انگلیسی کار می‌کنند. پس هیچ جای نگرانی برای دانشجویان خارجی نیست.

5- بورس تحصیلی

در سوئد بورس‌های تحصیلی گوناگونی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند وجود دارد که برای هر ترم و کل زمان تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفته شده است. دانشجویان برای تامین منبع مالی می‌توانند از موسسات سوئدی و دانشگاه‌ها کمک بگیرند.

موسسات سوئدی: یک سازمان واحد است که دانشجویان را از سرتاسر جهان برای تحصیل در سوئد تشویق می‌کند. این موسسات برای گسترش خلاقیت و نوآوری از دانشجویان حمایت می‌کنند. خدمات این موسسات فقط برای دانش‌آموزانی است که از کشورهای خاص و با رشته‌های خاص برای تحصیل اقدام می‌کنند.

دانشگاه‌ها: بسیاری از دانشگاه‌های سوئد به منظور کمک مالی به دانشجویان، دریافت بورسیه را پیشنهاد می‌دهند. برای انجام امور بورسیه باید از طریق اتحادیه‌ی دانشجویی اقدام کرد. الزاماتی وجود دارد اما می‌توان براساس مواردی از جمله کشور مبدا، زمان تحصیل، سال تحصیلی، گرایش تحصیلی، نمرات در طول تحصیلات متوسطه و... اقدام به دریافت بورسیه در این کشور کرد.

6-ارزیابی آموزش در سطح بین‌الملل

کیفیت آموزش در این کشور در دهه‌های گذشته به شدت مورد بحث قرار گرفته است و به بالابردن وضعیت حرفه‌ای تدریس و همچنین سرعت بخشیدن به ایجاد مزایای بلند مدت کمک کرده است. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه برای بهبود عملکرد روندهای تحقیقات بین‌المللی، آموزش ریاضیات و علوم را در جهت پیشرفت دانشجویان و دانش‌آموزان تدارک دیده شده است. کشور سوئد برای کیفیت آموزش در ابعاد گوناگون تلاش می‌کند تا بهترین بازخورد را داشته باشد پس برای تحصیل در این کشور از نظر سطح علمی خیالی آسوده داشته باشید.

همانطور که مطرح شد دلایل بسیاری برای تحصیل در سوئد وجود دارد. پس بهتر است هم اکنون یک گام مهم برای آینده‌ی تحصیلی خود بردارید. با این کار کمک بزرگی برای  پیشرفت و توسعه در زمینه علم و دانش خواهید کرد. اگر فکر می‌کنید که آماده سفر به سوی تحصیل در سوئد هستید حتی ذره‌ای درنگ نکنید و با یک شروع عالی در جهت آموزش، نتایج بهتری کسب کنید.

موسسه دانش پذیران اسپید آروین برای رفاه دانشجویان که قصد ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور اعم از تحصیل در آلمان، تحصیل در کانادا، تحصیل در اتریش و ... را دارند به صورت حضوری و غیر حضوری قادر به مشاوره است تا دانشجویان بتوانند با اطلاعات جامع و کامل تصمیم نهایی را برای موقعیت تحصیلی خود بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانش پذیران اسپید آروین

موسسه دانش پذیران اسپید آروین دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات | تحصیل در اتریش، تحصیل در کانادا، تحصیل در المان، بورسیه تحصیلی و ویزای کانادا.

اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کار و استخدام | علم و آموزش