اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970507307786066

رونمایی از لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی در حاشیه الکامپ 24

کد: 13970507307786066

https://goo.gl/MHNSf5

، تهران , (اخبار رسمی): لایحه صیانت و حفاظت از داده های شخصی کاربران در فضای مجازی با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد.

رونمایی از لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی در حاشیه الکامپ 24
رونمایی از لایحه صیانت و حفاظت از داده‌های شخصی در حاشیه الکامپ 24

این لایحه زیرساخت حقوق شهروندان بر بستر مجازی است و کسانی که اطلاعات شهروندان را نگهداری می کنند باید در این زمینه شفاف سازی داشته باشند

به گزارش از عصر ارتباطات، این لایحه که قرار است امرزو (7 مرداد) به هیات دولت ارسال شود، در راستای حمایت از حریم خصوصی کاربران فضای مجازی در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ و توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد.

پیش نویس این لایحه به امضای محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات وکاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی رسید.

در این مراسم وزیر ارتباطات تاکید کرد: با تصویب این لایحه نه تنها کاربران ایرانی می توانند از حقوق خود در برابر سرویس های داخلی محافظت کنند بلکه از این پس امکان پیگیری ضبط و سوءاستفاده از اطلاعات و داده های کاربران ایرانی در سرویس های بین المللی نیز وجود خواهد داشت.

وی افزود: از آنجایی که اتحادیه اروپا نیز برای صیانت از حقوق شهروندان استانداردهایی را تدوین کرده است ما آمادگی داریم که نشست مشترکی با کمیسیون اروپا برای پیاده سازی این قوانین در ایران داشته باشیم.

آذری جهرمی گفت: این لایحه زیرساخت حقوق شهروندان بر بستر مجازی است و کسانی که اطلاعات شهروندان را نگهداری می کنند باید در این زمینه شفاف سازی داشته باشند و حق در اختیار قراردادن این اطلاعات را به کسانی دیگر نخواهند داشت. با این وجود می توانیم بگوییم که ضریب حریم خصوصی افراد در فضای مجازی بهبود می یابد.

وی گفت: پیش نویس این لایحه در سایت وزارت ارتباطات در دسترس عموم قرار می گیرد و امیدواریم این لایحه به سرعت در دولت رسیدگی و به مجلس ارائه شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز رویدادهای اخبار رسمی

مرکز رویدادهای اخبار رسمی یکی از دپارتمان های اخبار رسمی است که با هدف انتشار اخبار و وقایع مرتبط با همایش ها، جشنواره ها و رویدادهای مختلف در حوزه های متنوع (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی )در دنیا و ایران ایجاد شده است. در این مرکز تلاش دائمی می شود تا مخاطبان نخستین نیوزوایر ایران(اخبار رسمی) از تحولات و رویدادهای مهم صنایع و حوزه های خدماتی مختلف با خبر باشند .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]