اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970508308136066

بیسفون در نمایشگاه الکامپ 97 از قابلیت جدیدش رونمایی کرد

کد: 13970508308136066

https://goo.gl/us6AZL

، تهران , (اخبار رسمی): در نمایشگاه الکامپ ۲۴ و در حضور اصحاب رسانه، پیام‌رسان بیسفون از قابلیت جدید پیام امن خود رونمایی کرد. این قابلیت قرار است برای اولین بار در پیام‌رسان‌های داخلی رمزگذاری end-to-end را برای آسودگی خیال کاربر عرضه کند.

بیسفون در نمایشگاه الکامپ 97 از قابلیت جدیدش رونمایی کرد
بیسفون در نمایشگاه الکامپ 97 از قابلیت جدیدش رونمایی کرد

متن پیام حتی برای خود بیسفون هم قابل رمزگشایی نخواهد بود

به گزارش فارنت، با فیلترینگ تلگرام و داغ شدن بحث پیام‌رسان‌های بومی و داخلی نگرانی‌های کاربران از بابت نقض حریم خصوصی به شکل شوخی‌های مختلفی بروز کرد. یکی از این شوخی‌ها تیک سوم پیام در پیام‌رسان‌های داخلی است که گفته می‌شد پس از شنود در کنار تیک دوم ظاهر خواهد شد! بیسفون هم با استفاده از همین شوخی امروز قابلیت پیام امن خود را معرفی کرد تا خیال کاربران را راحت کند.

همان‌طور که می‌دانید اغلب پیام‌رسان‌های معتبر مانند واتس‌اپ و تلگرام از رمزگذاری end-to-end استفاده می‌کنند که امکان شنود و خواندن پیام‌ها را چه برای دولت‌ها، چه سواستفاده‌کنندگان و چه حتی خود مسئولین پیام‌رسان غیرممکن می‌کند. در این قابلیت پیام در مبدا رمزگذاری شده و تنها دستگاه مقصد با کلید خاص قادر به بازگشایی رمز آن است. به این ترتیب حتی اگر فرد در میانه راه و یا با دسترسی به سرورها بتواند داده‌ها را بخواند؛ این داده‌ها چیزی به جز ارقام صفرویک بی‌معنی نخواهد بود.

بیسفون امروز خبر از استفاده از این قابلیت در ویژگی جدید پیام امن پیام‌رسان خود داد که قرار است در یکی دو روز آینده به نسخه‌های اندروید و iOS این اپلیکیشن بیاید. به گفته تیم فنی این پیام‌رسان با استفاده از این قابلیت هیچکس امکان خواندن پیام‌های شما را نخواهد داشت. حسینی منش از تیم فنی بیسفون می‌گوید حتی اگر خود شما هم اپلیکیشن را حذف و دوباره نصب کنید و یا از دستگاه دیگری به بیسفون متصل شوید به دلیل تغییر کلید و رمز امکان خواندن پیام‌ها را نخواهید داشت. در حال حاضر تلگرام از رمزگذاری end-to-end در بخش Secret Chat خود استفاده می‌کند.

میلاد موحدین مدیر اجرایی بیسفون نیز در این نشست خبری در مورد تاریخچه بیسفون گفت که این شرکت از سال ۹۱ تولید نرم‌افزارهای شبکه اجتماعی و پیام‌رسان را آغاز کرده و اولین نسخه بیسفون در سال ۹۳ منتشر شده است. شروع به‌کار بیسفون در زمان اوج فعالیت وایبر و ویچت در ایران و پیش از همه‌گیر شدن تلگرام انجام گرفته و تاکنون ۴ میلیون کاربر در این پیام‌رسان ثبت نام کرده‌اند. بیسفون همچنین اولین پیام‌رسان داخلی با قابلیت ساخت کانال است و حالا اولین پیام‌رسان داخلی با قابلیت رمزگذاری end-to-end خواهد بود.

موحدین اعتقاد دارد با راه‌اندازی این سرویس یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران برای اعتماد به پیام‌رسان‌ های داخلی رفع خواهد شد. مدیر اجرایی بیسفون همچنین در پاسخ خبرنگاران در مورد امکان دسترسی مقامات در صورت صدور حکم قضایی می‌گوید:

«صدور حکم قضایی در دو مورد می‌تواند اتفاق بیفتد؛ پیام‌های معمولی و یا پیام امن. در هر دو صورت حتی برای دسترسی به تاریخچه استفاده و نه محتوای پیام هم نیاز به دستور مرجع قضایی است که بیسفون تاکنون با چنین دستوری مواجه نشده است. همچنین با توجه به اصل ۲۵ قانون اساسی در مورد شنود تنها قاضی‌های محدودی می‌توانند در موارد خاص دستور خواندن محتوای پیام‌ها را صادر کنند. با این‌حال در حالت پیام امن امکان فنی خواندن پیام‌ها حتی در صورت صدور دستور قضایی وجود ندارد. در این‌حال تنها چیزی که بیسفون می‌تواند در اختیار مراجع بگذارد log یا همان تاریخچه گفتگو است که در آن تنها مشخص می‌شود چه کسی و در چه تاریخی با فردی گفتگو کرده است اما متن پیام حتی برای خود بیسفون هم قابل رمزگشایی نخواهد بود.»

پیام امن بیسفون قرار است طی یکی دو روز آینده ابتدا برای کاربران اندروید و iOS و سپس نسخه تحت وب و دسکتاپ عرضه شود. برای دریافت این پیام‌رسان می‌توانید از پلی استور یا بازار برای اندروید و اپ استور برای iOS اقدام کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز رویدادهای اخبار رسمی

مرکز رویدادهای اخبار رسمی یکی از دپارتمان های اخبار رسمی است که با هدف انتشار اخبار و وقایع مرتبط با همایش ها، جشنواره ها و رویدادهای مختلف در حوزه های متنوع (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی )در دنیا و ایران ایجاد شده است. در این مرکز تلاش دائمی می شود تا مخاطبان نخستین نیوزوایر ایران(اخبار رسمی) از تحولات و رویدادهای مهم صنایع و حوزه های خدماتی مختلف با خبر باشند .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]