اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139708233277710218

سرویس «سهامیاب»، بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد

کد: 139708233277710218

https://goo.gl/zuRWkq

، (اخبار رسمی): سرویس «سهامیاب» شبکه اجتماعی و اطلاع رسانی بازار بورس ایران از ۶آبان بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شده است.

سرویس «سهامیاب»، بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد
سرویس «سهامیاب»، بنا بر شکایت بانک پاسارگاد فیلتر شد

فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، ضمن اعلام این خبر در مورد جزییات این فیلترینگ می‌گوید: «بانک پاسارگاد در شکایتی به دادگاه رسانه شعبه ۲ بازپرسی از ما به عنوان اینکه مجوز مطبوعات نداریم شکایتی مطرح و اعلام کرده که سهامیاب از طریق تشویش اذهان عمومی در حال تحریک سهامداران این بانک است. این در حالی است که اصل حوزه فعالیت ما ربطی به مطبوعات ندارد.»

او در توضیح دلیل این شکایت می‌افزاید:‌ «نماد بانک پاسارگاد ۲۲ ماه ‍پیش در بازار بورس بسته شده است و براساس آن چه ما متوجه شده‌ایم نزدیک به ۱۵ نفر از کاربرانی که سهام این بانک را در اختیار داشته‌اند در سرویس سهامیاب قرار بر پیگیری گرفتن حقوق خود از پاسارگاد کرده و این قرار را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. به همین دلیل بانک پاسارگاد در شکایت از ما اعلام کرده سرویس سهامیاب در تلاش برای تحریک کاربران علیه بانک است.»

جعفری تصریح می‌کند در متن شکایت بانک پاسارگاد به دادگاه رسانه مسیله به گونه‌ای اشتباه عنوان شده و با ارتباط دادن ما به حوزه مطبوعات نیز دادگاه رسانه بدون اینکه این شکایت را با ما در میان بگذارد دستور به فیلترینگ را صادر کرده است. براساس اظهارات مدیرعامل سهامیاب ایمیل مسدودسازی این سرویس ۱۲ نیمه شب گذشته  از کمیته تعیین مصادیق مجرمانه برای مدیران این سرویس ارسال شده و در نهایت بعدازظهر ششم آبا) سهامیاب از دسترس خارج شده است.

هم‌موسس «سهامیاب» در مورد فیلترینگ این سرویس در تویتیتی اعلام کرد: «مسدودسازی یک سرویس اینترنتی به دلیل محتوای به اشتراک گذاشته از سمت کاربران آن در شرایطی اتفاق می‌افتد که مرداد ماه سال جاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت وگو با پیوست اعلام کرده بود که براساس مصوبه چند ماه پیش این شورا از این پس تولید‌کنندگان محتوای مجرمانه در مقام اول برخورد قرار خواهند گرفت و به خاطر محتوای مجرمانه پلتفرم‌ها فیلتر نخواهند شد. ابوالحسن فیروزآبادی در این خصوص به پیوست گفته بود: « این مصوبه‌ شورا برای جلوگیری از فیلتر شدن پلتفورم‌ها به تصویب رسیده است. همچنین قوه‌قضاییه نیز در این زمینه آیین‌نامه‌ای تهیه کرده بود که دو یا سه ماه پیش توسط رییس قوه‌قضاییه ابلاغ شد و از آن به بعد ما شاهد نبوده‌ایم که یک پلتفرم به خاطر محتوای مجرمانه فیلتر شود.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بانک، بیمه و سرمایه | رسانه‌ها