اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139711153454210717

آریاس، فروشگاه اینترنتی فرش دستباف تبریز

کد: 139711153454210717

https://goo.gl/HRu546

، تهران , (اخبار رسمی): فرش دستباف تبریز، از چشم نوازترین فرش‌های موجود در بازار جهانی است که کیفیت و چگونگی بافت آن، تنها منحصر به شهر تبریز است. فرش تبریز در طرح‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های متفاوت تهیه می‌شود. آریاس، مشاوری امین برای شناسایی و اطمینان از انتخاب فرش مورد نظر خواهد بود.

آریاس، فروشگاه اینترنتی فرش دستباف تبریز
آریاس، فروشگاه اینترنتی فرش دستباف تبریز
آریاس، فروشگاه اینترنتی فرش دستباف تبریز
فرش دستباف خطیبی
آریاس، فروشگاه اینترنتی فرش دستباف تبریز
فرش دستباف علیا

فرش دستباف تبریز، از چشم نوازترین فرش‌های موجود در بازار جهانی است که کیفیت و چگونگی بافت آن، تنها منحصر به شهر تبریز است. آریاس مشاوری امین برای شناسایی و اطمینان از انتخاب فرش مورد نظر خواهد بود

آریاس، فروشگاه اینترنتی و تخصصی فرش است که بهترین فرش ها را متناسب با سلیقه و بودجه شما ارائه می‌دهد. فرش دستباف تبریز، یکی از انواع فرش‌ها و قالی‌های دستباف ایرانی است که آریاس به مشتریان خود عرضه می‌کند. فرش دستباف تبریز از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار است. تبریز برای سال‌ها در خلق فرش‌های دستباف چنان نبوغ و چیره دستی‌ای از خود نشان داد که از سوی «شورای جهانی صنایع دستی» به عنوان «شهر جهانی بافت شهر» انتخاب شده است. فرش تبریز با اعمال سلیقه خارج نشینان، دست به طراحی نقوشی زد که موافق تبع آنها نیز بوده و اینک بسیاری از کلکسیون دارها و موزه‌ها، مزین به فرش دستباف تبریز شده‌اند. به‌طور کلی طرح‌های فرش دستباف تبریز، بیشتر از سلیقه خریداران پیروی می‌کند.

فرش دستباف تبریز پیشینه ای بیش از دوران صفویه دارد، اما این هنر در دوران صفویه به هنری مدرن، شهری، زیبا و درباری بدل شد، و هر روز بر تنوع و زیبایی خود افزود تا اینکه امروزه طراحان این فرش، با استفاده از تکنیک های نوین، انقلابی در طرح و رنگ و بافت به پا کرده اند. در 70سال گذشته طرح های به کار رفته در این فرش ها بیشتر بدین ترتیب بوده اند: منظره بافی، شاخ و برگی، درختی، گلدانی، محرابی، قندیل دار، حیوان دار، شکارگاه، هراتی، بندی خشتی (قاب قابی)، قاب قرآنی، نقش های کوچک و بزرگ هندسی.

با آنکه فرش دستباف تبریز همچنان در صدر فرش‌های زیبای جهان است، اما در این سال‌ها بنابر برخی دلایل، در کیفیت و زیبایی دچار افت شده است. دلایلی همچون: استفاده از رنگ‌های مصنوعی و کیفیت متوسط، صنعتی کردن فرآیند تولید، مبهم کردن نقوش فرش‌ها به سبب تقلید از نقوش سبک‌های دیگر، و افت در تکنیک. 

نقش و بافت فرش دستباف تبریز  

شانه و تراکم اصطلاحاتی است که تعداد گره در طول و عرض فرش را نشان می‌دهد. تراکم و شانه، یعنی تعداد گره‌ها در فرش های دستباف نسبت به فرش‌های ماشینی بیشتر بوده، فرش ریزبافت‌تر، نرم‌تر، و با مصرف نخ بیشتر است.

آنچه فرش های دستباف به خصوص فرش تبریز را از سایر فرش ها متمایز می‌کند، تفاوت در نقش و نوع بافت فرش‌ها است. به طور مثال:

گره: فرش تبریز با گره ترکی (متقارن) بافته می‌شود، و این مسئله آنچنان از اهمیت برخوردار است که اگر گره فرش از نوع دیگری باشد، فرش تبریز به شمار نخواهد آمد.

دو پوده بودن: فرش تبریز دو پوده بافته می‌شود، و پرزی کوتاهتر و نازکتر از بافت های دیگر فرش‌ها و قالی‌ها دارد.

طراحی: طراحی و بافت دقیق فرش دستباف تبریز، فرشی منظم خلق می‌کند آن چنان‌که گویی این نظم و دقت توسط ماشین طراحی شده است.

مواد اولیه: معمولاً برای بافت فرش تبریز از پشم ناحیه ماکو استفاده می‌شود که از پشم سایر شهرها خشن‌تر است، بنابراین فرش تبریز خشن‌تر از فرش‌های مخملی مشهد و کرمان است.

رنگ: رنگ‌های به کار رفته در فرش تبریز، معمولاً تند و خام هستند.

انواع طرح های فرش دستباف تبریز

فرش دستباف تبریز انواع شناخته شده‌ای دارد که برخی از آنها عبارتند از: طرح‌های آثار باستانی (نامی)، مستوفی، گلدانی، اسلیمی ترنج، اسلیم لچک دار، ترنج، میناخانی، طرح درختی، نقش ماهی یا هراتی، هریس، طرح تصویری، طرح باغی یا گلستانی، طرح شکارگاه، طرح نوین فر، طرح فرج مهران، طرح خطیبی، طرح سالاری، طرح خیابانی، طرح ترقی، طرح شادکام، طرح علیا، طرح بهشتی، طرح زوار، طرح بنام، طرح حاج محمد فتحی، طرح ال عمادی (فتحی) و ...

از میان انبوه این طرح‌ها، طرح‌های ماهی، هریس، علیا، خطیبی، سالاری، نوین فر از شناختگی و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

محبوبیت فرش دستباف تبریز  

فرش تبریز در رنگ‌ها، طرح‌ها، نیز ابعاد مختلفی طراحی، بافته و روانه بازار می‌شوند. از آنجا که فرش دستباف تبریز بیش از کیفیت، از زیبایی برخوردار است، انتخاب زیباپسندان خواهد بود. هر چند فرش اصیل تبریز با نخ ابریشمی گران قیمت تهیه می‌شود، اما خریداران زیبا پسند، فرش تبریزِ تهیه شده از موادی ارزان‌تر و درجه پایین‌تر از نظر کیفیت را به منظور لذت از زیبایی آن تهیه خواهند کرد. به طور میانگین می‌توان گفت که یک سوم خریداران فرش ایرانی، خریداران بازار فرش تبریز هستند.

از نظر فروش در بازارهای جهانی، می‌توان گفت از آنجا که هیچکدام از کشورها، فرشی با ویژگی‌های فرش تبریز نمی‌بافند و این رشته تنها به تبریز اختصاص دارد؛ بنابراین در بازارهای جهانی برای این فرش جایگزینی نمی‌توان یافت. فرش تبریز با کیفیت نامرغوب، کمتر قابلیت عرضه شدن در بازارهای بین المللی را دارد، اما فرش‌های اصیل تبریزی همچون گل ابریشم، چله ابریشم و تمام ابریشم مرغوب‌ترین فرش‌ها هستند؛ و از نظر کیفیت و طرح و رنگ، مقبول ذائقه فرش پسندان سراسر جهان قرار می‌گیرند.

فروشگاه اینترنتی آریاس  

آریاس، برند پیشرو و جامع فرش دستباف است که با استفاده از روش‌های مدرن و فروش اینترنتی از طریق وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی، محدودیت‌های زمان و مکان را درنوردیده و توانسته است که محصولات شناسنامه‌دار خود را در تهران، شهرستان‌ها و حتی اقصی نقاط جهان نیز به دست علاقه‌مندان فرش‌های نفیس برساند. مشاوران و کارشناسان آریاس در انتخاب فرش مناسب از نظر کیفیت و قیمت، و نیز در آگاهی دادن در مورد مدت و زمان ارسال فرش و نحوه پرداخت هزینه خریداران را راهنمایی خواهند کرد. چنین است که خریدار می‌تواند فرش دلخواه خود را با کیفیت بالا در سریع‌ترین زمان، و با دقیق‌ترین اطلاعات و کامل‌ترین تحقیقات به دست آورد. با آریاس می‌توان از اصالت فرش، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش اطمینان داشت و کالای خود را پس از خرید، با سرعت و به شکل روزانه تحویل گرفت.

آریاس و فروش فرش، پرو فرش در تهران، و صادرات به اقصی نقاط جهان  

فرش دستباف تبریز با توجه به ابعاد، کیفیت مواد اولیه، طرح‌ها و بافت و دیگر عوامل، قیمت متفاوتی پیدا می‌کند. برخی فرش‌ها معیوب به شمار می‌آیند، یعنی از نظر اندازه، کم بافی، دو رگه بودن و شکستگی دارای عیوبی هستند؛ برخی فرش ها نیز سالم اند اما با توجه به سن فرش (کهنه، نو، نیمه عتیقه، عتیقه)، اندازه، کیفیت مواد و الیاف، نوع گره و بافت، و طرح و نقشه از جذابیت کمتری برخوردار هستند. این هر دو دسته، به نسبت سایر فرش‌ها قیمت پایین‌تری پیدا خواهند کرد.

هر یک از موارد یاد شده، توسط کارشناسان آریاس قابل بررسی است و آنها می‌توانند کیفیت، اصالت و ارزشمندی فرش‌ها را ارزیابی کنند. آریاس برای خریداران مشاوری امین در انتخاب فرش دستباف تبریز است تا از شناسایی و انتخاب فرش مناسب خود اطمینان خاطر داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی آریاس این امکان را برای تمامی شهروندان ایران ایجاد کرده است تا کالای مورد پسند خود را انتخاب و خریداری کنند. اما علاوه بر شهروندان ایرانی، علاقه‌مندان در اقصی نقاط ایران نیز می‌توانند به همین ترتیب از راهنمایی مشاوران آریاس بهره برده و این فروشگاه که پیشگام و پیشرو در فروش اینترنتی و صادرات فرش است، کالای برگزیده آنها را به هر کجای دنیا که باشند صادر خواهد کرد. شهروندان تهرانی از این امکان برخوردار هستند که کالای خود را انتخاب و با کمک مشاوران طراح داخلی آریاس، فرش خود را پیش از خرید، پرو کنند؛ و پس از بررسی و حصول اطمینان، خرید رو قطعی کنند. بنابراین خریداران فرش دستباف تبریز از این پس می‌توانند با خیالی آسوده نیازهای فرشی خود را به آریاس بسپارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فرش آریاس

فروشگاه فرش آریاس یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی فرش دستباف، فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف در ایران می باشد. فرش دستباف هریس تبریز، فرش تمام ابریشم قم، فرش طرح علیا بسیاری دیگر از معروف ترین فرش های دستباف را از آریاس بخواهید. تهرانی های عزیز می توانند از امکان پرو فرش دستبافت در منزل نیز استفاده کنند. فعالیت آریاس به گستردگی جهان است و فرش را به سراسر دنیا ارسال می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]