اطلاعات تماس
  • 021*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139801243600911498

چگونه یک مشاور خوب انتخاب کنید

کد: 139801243600911498

http://bit.ly/2IAo3U7

، تهران , (اخبار رسمی): افراد هنگامی که دچار مشکلی می­‌شوند که به راحتی قابل حل نیست و نیاز به مشورت و کمک دارند، به مشاور یا روانشناس مراجعه می­‌کنند. برای انتخاب مشاور خوب، باید به تبحر و تجربه او دقت کرد.

چگونه یک مشاور خوب انتخاب کنید
چگونه یک مشاور خوب انتخاب کنید

در دنیای پر هرج و مرج امروز، مشکلات به قدری پیچیده و بزرگ شده‌­اند، که افراد به راحتی، توانایی حل آن­ها را ندارند. به همین دلیل رشته­‌های مشاوره روانشناسی، بیش از پیش گستردگی یافته‌­اند. با توجه به افزایش شاخه­‌های مشاوره و تعداد بالای فارغ‌التحصیلان این رشته، باید دقت کافی برای انتخاب مشاور داشت. در ابتدا باید پی برد، مسائل و مشکلات مرتبط به کدام شاخه­ مشاوره است؟ برای مثال، اگر مشکل در خانواده و با اعضای خانواده است، باید با مشاوران خانواده مشورت کرد. اگر در انتخاب رشته دانشگاهی نیاز به کمک و مشاوره است، باید به مشاوران تحصیلی مراجعه شود.

بعد از اینکه مشخص شد به چه مشاوره‌ای نیاز است و زمینه تخصصی مشاور­، باید در چه حیطه‌­ای باشد، بهتر می­‌توان نسبت به انتخاب یک مشاور خوب اقدام کرد. یک راه برای انتخاب مشاور، پرسیدن از اطرافیان است برای مثال با دوستان، که در رشته‌­های مشاوره به تحصیل پرداخته‌­اند مشورت کرد، یا به مشاوری مراجعه کرد که اطرافیان­ از مدتی پیش به او مراجعه کرده‌اند و از او رضایت خاطر کافی دارند. راه دیگر دست یافتن به مشاوره روانشناسی مناسب، سرچ در اینترنت و یافتن مشاوران مجرب است. که با مشاهده­ سوابقِ­ کاری، میزان تخصص و بررسی نظرات افراد مراجعه کننده به آن­ها، می­‌توان به مناسب یا نامناسب بودن آن­ها پی برد. همین­طور افرادی که به دلیل مشغله­ کاری زیاد، زمان کافی، برای مراجعه­ حضوری به مشاور یا روان­شناس را ندارند، می­‌توانند با مراجعه به سایت­‌های مشاوره از مشاوره­ آنلاین بهره‌­مند شوند.

انتخاب مشاور

افراد هنگامی که دچار مشکلی می­‌شوند که به راحتی قابل حل نیست و نیاز به مشورت و کمک دارند، به مشاور یا روانشناس مراجعه می­‌کنند. برای انتخاب مشاور خوب، باید به تبحر و تجربه وی دقت کنند. مشاور خوب، در واقع فردی است که، با تبحری که دارد، اعتماد مراجعه کننده را نسبت به خودش جلب می­‌کند. تا او بتواند مشکل خود را، به راحتی با او در میان بگذارد.

برای انتخاب مشاور، باید به میزان دوراندیشی‌­اش توجه شود، زیرا مشاور خوب، مشاوری است که آینده‌نگر باشد، تا با چشم‌اندازی به آینده مشاوره دهد. از دیگر مواردی که برای انتخاب مشاور حائز اهمیت است، این است که به چه میزان راهنمایی­‌هایش، براساس توانایی و مصالح مراجعه کننده‌­اش است، نه براساس نظرات شخصی خود.

یک مشاور خوب، در طول دوره مشاوره، به شخص تمرین‌­هایی خواهد داد، تا او پیشرفت خود را نسبت به روز اول از نزدیک لمس کند. برای انتخاب مشاور، این نکته را باید در نظر داشت که، مشاور خوب فردی است، که با مراجعه کننده حس همدلی ایجاد کند، نه رابطه از بالا به پایین.

مشاوره آنلاین

در دنیای امروز که استفاده از اینترنت، یکی از ملزومات زندگی است، مشاوره آنلاین نیز امری دور از ذهن نیست. در واقع مشاوره آنلاین، ترقی بزرگی در دنیای سلامت روان است. چرا که راه دسترسی مشاور به فرد و بالعکس، بسیار آسان‌­تر شده است. هم­چنین هزینه­‌های بالای مشاوره را بسیار کاهش داده است. در مشاوره آنلاین با استفاده از اینترنت، راحت‌­تر می­‌توان توصیه­‌ها و کمک­‌های خود را به افراد انتقال داد. این نوع خدمات اینترنتی حوزه­‌های مختلف ارتباطی دارند. (از جمله تماس تلفنی یا ویدئویی به صورت اینترنتی، چت آنلاین در تلگرام، واتس آپ و غیره.)

از دیگر خدمات مشاوره آنلاین، دسترسی آسان به مشاور، توسط هم‌وطنانی است که مقیم کشور­های دیگر هستند و به مشاوری با ملیت خود نیاز دارند. یا افرادی که ساکن مناطق و روستاهای محروم‌هستند و به مشاور خوب دسترسی ندارند. هم­چنین برای افرادی که به دلیل بیماری خاص یا معلولیت، رفت و آمد برای آنها سخت است. یکی دیگر از نقاط قوت مشاوره آنلاین، این است که، تعداد زیادی از افراد به صورت غیر مستقیم، راحت‌­تر می‌­توانند احساسات و مشکلات خود را بیان کنند. بدین ترتیب زمان درمان آن­ها سریع­‌تر پیش خواهد رفت.

مشاوره روانشناسی

یکی از شاخه‌های جامع و کاربردی علم روان­شناسی، مشاوره­ روان­شناسی است. که علاوه بر فرصت­‌های شغلی زیادی که ایجاد کرده است، راه­‌های درمانی جدید و اثربخشی را برای مراجعان، گردآوری کرده است. هدف از مشاوره روانشناسی این است که، فرد به خود آگاهی برسد، تا بتواند، شرایطی که در آن قرار دارد را عمیق‌­تر درک کند و باعث رشد روح و روان خود شود. در این شاخه روانشناسی، اهداف به دو صورت آنی و نهایی تقسیم می­‌شوند. در اهداف آنی، سعی می­‌شود مشکل با استفاده از روش­‌های روانشناسی تشخیص داده شود. سپس مشاور سعی در حل تخصیص مسئله می­‌کند. در این روش سعی می­‌شود از به هدر رفتن زمان و سرمایه روحی و دارایی فرد جلوگیری شود. در اهداف نهایی، سعی می‌­شود با ارائه روش­‌هایی به فرد، این توانایی را به او بدهند، که با بینشی درست، مشکل خود را درک کرده و به آن بپردازد.

در واقع در مشاوره روانشناسی علاوه بر التیام روحی فرد، شخصیتش نیز پرورش پیدا می­‌کند. روش­‌های زیادی در مشاوره روان­شناسی برای کمک به مراجعه­‌کننده، استفاده می‌­شود. از جمله به کار بردن پرس‌ش­نامه مخصوصا در مشاوره­‌های ازدواج، به کارگیری مشاهده، برای پی بردن به نکاتی که فقط در چهره فرد مشهود است مانند استرس و اضطراب یا عصبی بودن. گاهی نیز در مشاوره روانشناسی  از آزمون‌­های شخصیت استفاده می‌شود. برای آنکه سریع­‌تر و تخصصی­‌تر به شخصیت فرد پی ببرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

حامیتو

حامیتو پلتفرمی برای ارائهٔ خدمات مشاوره‌ای غیرحضوری است. حامیتو و تیم متخصصانش همه جا در کنار شما و حامی شما هستند و تلاش می‌کند تا حلال مشکلات‌تان باشد. شما می‌توانید در هرزمان و هرکجا به هر چالشی که برخورد کردید، با موبایل، تبلت یا کامپیوتر، از طریق حامیتو، به یک مشاور متخصص دسترسی داشته باشید و با او مشورت کنید.

اطلاعات تماس
  • 021*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت