اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139802243681311808

تابلوسازی نشان‌های راهنما یا تابلو راهنما چیست و چه کاربردی دارد؟

کد: 139802243681311808

http://bit.ly/2Hnr5dk

، تهران , (اخبار رسمی): تابلوهای راهنما که علامت نیز نامیده می‌شوند همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند. این تابلوها از جلمه تابلوهایی به شمار می‌‍‌آیند که برای معرفی و راهنمایی مکان‌های عمومی، خیابان‌ها، ساختمان‌ها، فروشگاه‌ها و معرفی بخش‌های متعدد موجود در اماکن عمومی و خصوصی به کار می‌روند.

تابیوسازی نشان های راهنما یا تابو راهنما چیست و چه کاربردی دارند؟
تابلو راهنما ایمن نورتاب

تابلوهای راهنما که به عنوان علامت و نشانه یا به اصطلاح sign هم تلقی می‌شوند، همچون تابلوهای تبلیغاتی بخش جداناپذیری از زندگی روزمره هستند که همه هنگام خروج از منزل با آنها مواجه می‌شوند.

هدف از نصب تابلوهای راهنما یافتن بخش کوچکی از مکان‌های بزرگ و پر ازدحام اداری، تجاری، عمومی و جاده‌ای است که برای افراد سخت و گمراه کننده هستند. به همین منظور برای راحتی و هدایت افراد از تابلوهای راهنما استفاده می‌شود. 

تابلوهای راهنما از جلمه تابلوهایی هستند که برای معرفی و راهنمایی مکان‌های عمومی، خیابان‌ها، ساختمان‌های اداری، تجاری، فروشگاه‌ها و معرفی بخش‌های متعدد موجود در اماکن عمومی و خصوصی به کار می‌روند.

افراد زمانی که وارد یک فضای بزرگ تجاری یا ادرای و یا مکان‌هایی نظیر ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، سالن‌های نمایشگاه‌ها و کنفراس‌ها می‌شوند طبیعتاً به دلیل وجود بخش‌ها و اتاق‌های متعدد دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند که در آن مکان به کدام سو حرکت کنند تا به هدف خود برسند.

در این حالت افراد مجبورند به بخش اطلاعات مراجعه کرده و یا از افراد حاضر سوال کنند اما با وجود تابلوهای راهنما و معرفی مکان‌های مختلف موجود در یک بخش، هر فرد به راحتی به بخش مدنظر خود رجوع می‌کند.

با نصب تابلو راهنما در مکان‌های پرازدحامی که دارای بخش‌های متعدد است می‌توان از اتلاف وقت ارباب رجوع ممانعت به عمل آورده و بازدهی یک مکان و خدمات‌رسانی را بالا برد. این تابلوها معمولا در ابتدای ورودی‌ها، سر در واحدها، قسمت لابی و در بخش‌های متعددی از راهروها یا سالن‌ها نصب می‌شوند. 

برای ساخت تابلوهای راهنما از متریال‌های متعددی نظیر چوب، فلکسی، لایت باکس، پلکسی گلاس، آلومینیوم و کامپوزیت و برای روشنایی تابلو ساین از لامپ‌های smd استفاده می‌شود. تابلو راهنما می‌تواند به صورت تابلو خطی، تابلو لیزری و تابلو چاپی مورد استفاده قرار گیرد که نوع انتخاب تابلو به مکان مدنظر، میزان نور مکان، بودجه و سلایق افراد بستگی دارد.

قیمت تابلو راهنما

قیمت تابلو راهنما همچون قیمت تابلو خروج اضطراری بر حسب متریال کاربردی و ابزارهای مورد استفاده و نوع تابلوی انتخابی متغیر است که پس از بررسی محل و توافق بر سر نوع تابلو برآورد قیمت می‌شود.

تابلوهای راهنما به چند دسته تقسیم می شوند؟

به طور کل تابلوهای راهنما به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

1) تابلو راهنمای سالنی (indoor): این تابلوها می‌توانند به صورت‌های متعدد نظیر تابلو راهنمای دو طرفه، تابلو راهنما ایستاده، تابلو اعلانات، استند تبلیغاتی، تابلو راهنمای سر درب و تابلو لایت باکس ساخته شوند. از جمله ویژگی‌های بارز تابلوهای راهنمای سالنی می‌توان بیشتر به زیبایی و قابل توجه بودن اشاره کرد.

2) تابلو راهنمای محیطی (out door): این تابلوها برای راهنمایی رانندگان و عابرین پیاده در معابر و مکان‌های عمومی به صورت آلومینیومی یا پلکسی گلاس نصب می‌شوند . هدف از نصب تابلوهای راهنمای محیطی هدایت ترافیک و افزایش ایمنی جاده‌های درون شهری و برون شهری است. از ویژگی‌های مهم تابلو راهنمای محیطی، مقاوم بودن و مستحکم بودن آن را می‌توان نام برد.

تابلوهایی که در فضای شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند، چندین دسته هستند:

الف) نشانه‌های بازدارنده راهنمایی و رانندگی: این تابلوها که به صورت تابلو فلزی با رنگ نما ساخته می‌شوند، نقش هدایت رانندگان در مسیر را دارند و به طور کلی شامل علائمی هستند که هر گونه ضرورت، ممنوعیت و یا محدودیت را به افراد اعلام می‌کند.

ب) تابلوهای هشدار دهنده: این تابلوها نیز از جنس فلز بوده و معمولا به شکل مثلث ساخته می‌شوند. این تابلوها جهت اطلاع افراد از خطرات جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پ) تابلوهای آگاهی دهنده و یا اخباری: از این تابلوها جهت راهنمایی بخش‌های مختلف جاده‌ای نظیر اطلاعات مرتبط با مسیرها، مکان‌های عمومی نظیر بیمارستان‌ها، نمایشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال ها و... استفاده می‌شوند که اکثریت این تابلوها به شکل مستطیل هستند.

ج) تابلوهای محلی: این نوع تابلو جهت تعیین مرزها و جهت جاده‌ها کاربرد دارد. به طور کلی برای نصب تابلوهای راهنمای محیطی چند نکته قابل توجه است:

  • انتخاب محل نصب تابلو راهنما در کنار جاده و مکان‌ها نسبت به تقاطع‌ها و خطرات جاده‌ای
  • نحوه جایگیری تابلو نسبت به کناره سواره رو و دیگر جنبه‌های مرتبط با مقاطع عرضی و طولی
  • ارتفاع تابلوهای راهنما از زمین و قابلیت دیده شدن آن توسط رانندگان

ساخت تابلوی راهنمای طبقات و تابلوهای اداری، تابلو خروج اضطراری و تابلوهای شب نما دارای تنوع بسیاری هستند که بستگی به نوع سلیقه و انتخاب مشتریان دارد. این تابلوها طبق به روزترین متدها و تجهیزات پیشرفته در کارگاه تابلوسازی ساخته و سپس توسط تابلوساز در محل نصب می‌شوند.

از جمله تابلوهای راهنما می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

تابلو خروج اضطراری: این نوع تابلو به شکل پلکسی گلاس یا لایت باکس ساخته می‌شود و برای نوردهی تابلوی خروج اضطراری، از لامپ‌های smd استفاده می‌شود.

تابلو راهنمای بیمارستان‌ها: تابلو راهنمای بیمارستانی علائم و نشانه‌های مرتبط با مسیرها و تابلو راهنمای طبقات، تابلو خروج اضطراری، تابلو ورودی، مسیریابی بلوک‌ها و فضاهای داخلی و بیرونی بیمارستان، نشانه‌های مرتبط با کمک‌های اولیه، علائم مربوط به تجهیزات آتش سوزی، اسامی پزشکان و ... است.

تابلو راهنمای ساختمان: این تابلو جلوی درب ورودی ساختمان نصب شده و بخش‌های متعدد ساختمان را نشان می‌دهد.

تابلو راهنمای سر درب اتاق: از این تابلوها که معمولا به صورت فلزی یا آلومینیومی هستند برای معرفی شماره اتاق‌های موجود در یک مکان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تابلوهای اداری : این تابلوها اغلب در فضاهای داخلی و خارجی سازمان‌ها و نهادها استفاده می‌شوند. با بهره گیری از تابلوهای راهنمای اداری مراجعه کنندگان به بخش‌های مختلف اداری به راحتی به قسمت مدنظر هدایت شده و این کار سبب سرعت بیشتر و در نتیجه بازده بالای کار می‌شود.

تابلو راهنمای طبقات: از این تابلوها در طبقات مجتمع‌های اداری، تجاری، مسکونی استفاده می‌شود. با استفاده از این تابلوها طبقات مختلف برای مراجعین معرفی شده و به راحتی به بخش مورد نظر ارجاع داده می‌شوند. تابلوهای طبقات می‌توانند به شکل دیواری و استند استفاده شوند.

تابلو ورودی بخش‌ها و راهروها: در یک ساختمان بزرگ پس از مراجعه به تابلو راهنمای طبقات می‌توان به طبقه مربوطه مراجعه کرد. اما گاهی طبقات گسترده هستند و دارای چندین سالن یا راهرو بوده که تابلو ورودی بخش‌ها و راهروها می‌تواند به پیدا کردن مقصد مورد نظر کمک کند.

 تابلو راهنمای فلزی: یکی از انواع تابلوهای راهنما ، تابلو فلزی است. در این نوع تابلو جنس رویه و بدنه‌ی تابلو از نوع فلز است اما اگر تابلو راهنما همراه با نور باشد، می‌توان هنگام ساخت تابلو فلزی از یک لایه پلاستیک در بین حروف استفاده و یک فضا برای عبور نور داشت.

 در واقع با این کار از یک حالت نر و مادگی برای نوردهی استفاد می‌شود. این تابلوها به صورت تابلو فلزی یک طرفه، تابلو فلزی دو طرفه و تابلو فلزی رومیزی یا ایستاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. تابلو راهنمای فلزی یا از چهار طرف خم خورده و چوب یا ام دی اف در قسمت زیر صفحه فلزی جاسازی شده و یا به صورت پرچ یا پیچ بر روی بدنه نصب شده است.

از تابلو راهنمای فلزی بیشتر در سر درب اماکن و اتاق‌های اداری یا تجاری و برای هدایت مراجعین به عنوان تابلو راهنمای طبقات استفاده می‌شود و به صورت‌های متعدد نظیر پیچ یا پرچ، نصب با پایه ال، نصب با پایه استیل استوانه‌ای و نصب با زنجیر پیاده سازی می‌شوند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت تابلوسازی ایمن نورتاب مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلوسازی ایمن نورتاب

گروه تحقیقاتی-تولیدی ایمن نورتاب پس از چندین سال تلاش بی وقفه و با بهره گیری از علوم روز دنیا و همچنین استفاده از هوش و توان متخصصان ایرانی ، موفق به تلفیق تکنولوژی و هنر شده و موفق به تولید محصولاتی منحصر بفرد با کیفیتی بالا در سه حوزه خدمات ایمنی و تابلو سازی و خدمات چاپ شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]