اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139802303693111808

حروف برجسته فلزی یا تابلو استیل چیست؟

حروف برجسته فلزی چگونه ساخته شده و در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

کد: 139802303693111808

http://bit.ly/2Ht0nAd

، تهران , (اخبار رسمی): حروف برجسته فلزی یا تابلو استیل مانند حروف نئون پلاستیک و یا حروف برجسته تابلو چلنیوم دارای برجستگی و لبه کار است. جنس رویه و لبه حروف هر دو از جنس فلز است و می‌توان از انواع فلزات مانند استیل، مس، آهن و برنز برای ساخت حروف فلزی استفاده کرد. تابلو فلزی به دو شکل با نور و بدون نور آماده می‌شود.

حروف برجسته فلزی چگونه ساخته می شود و در کجا بیشترین کاربرد را دارد؟
حروف برجسته فلزی یا تابلو استیل

حروف برجسته فلزی که نوع استیل آن تحت عنوان تابلو استیل است یکی دیگر از انواع حروف برجسته محسوب می‌شود که مانند حروف نئون پلاستیک و یا حروف برجسته تابلو چلنیوم دارای برجستگی و لبه کار است.

با روی کار آمدن تکنولوژی به حوزه تابلوسازی قابلیت ساخت حروف ترکیبی مهیا شده و می‌توان حروف برجسته فلزی را با حروف برجسته چلنیوم و حروف برجسته پلاستیک و یا پلکسی ترکیب کرد و یک تابلو حروف ترکیبی زیبا را ساخت.

یعنی می‌توان با یک تیر دو نشان زد؛ هم می‌توان زیبایی استیل را حفظ کرد و هم می‌توان از زیبایی‌های حروف برجسته پلاستیک، چلنیوم یا پلکسی گلاس بهره مند شد. ساخت تابلو با این متد چنین است که رویه حروف از جنس پلاستیک، چلنیوم یا پلکسی و لبه از نوع استیل یا فلزهای دیگر باشد.

چون فلز قابلیت عبور نور را ندارد این تابلو اغلب در مکان‌های پر نور نصب می‌شود ولی در صورتی که از نور برای تابلوی تبلیغاتی استفاده شود این حروف به صورت حروف برجسته نور اندریک یعنی نور از پشت ساخته می‌شوند. در این صورت نور لامپ‌های اس ام دی از پشت حروف بر روی زمینه تابانده شده و جلوه زیبایی برای تابلوی تبلیغاتی دارد.

تابلو فلزی چگونه ساخته می‌شود؟

مرحله اول: مثل طراحی دیگر حروف برجسته، برای ساخت تابلو حروف فلزی نیز در گام اول باید حروف مدنظر مشتری از طریق نرم افزارهای کامپیوتری طراحی و فونت و ضخامت حروف مشخص شود.

مرحله دوم: در این مرحله برش طرح حروف برجسته توسط CNC از روی طرح یا توسط پلات گرفتن انجام شده و می‌توان این مرحله را با قیچی دستی نیز انجام داد ولی کار کردن با قیچی دستی باعث ایجاد لبه‌های خش‌دار و برنده می‌شود. در صورتی که دستگاه برش لیزری این عمل را به راحتی و با لبه‌های صاف در زمان خیلی کمتری انجام می‌دهد.

مرحله سوم: بعد از برش حروف برجسته فلزی، نوبت به مهیا کردن لبه‌های یک تا چهار سانتی متری و چسباندن لبه‌ها به دور طرح برش خورده می‌رسد. در حروف برجسته گالوانیزه برای لبه کاری و چسباندن لبه کار بر روی طرح از قلع استفاده شده اما اگر از رنگ‌های کوره‌ای استفاده شود، برای چسباندن لبه بر روی بدنه‌ی حروف باید از زرجوش استفاده شود. 

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت تابلوسازی ایمن نورتاب به آدرس saftysign.ir مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلوسازی ایمن نورتاب

گروه تحقیقاتی-تولیدی ایمن نورتاب پس از چندین سال تلاش بی وقفه و با بهره گیری از علوم روز دنیا و همچنین استفاده از هوش و توان متخصصان ایرانی ، موفق به تلفیق تکنولوژی و هنر شده و موفق به تولید محصولاتی منحصر بفرد با کیفیتی بالا در سه حوزه خدمات ایمنی و تابلو سازی و خدمات چاپ شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید