اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803013701711808

بررسی حروف برجسته پانچی و بیشترین کاربردهای آن در تابلوسازی

کد: 139803013701711808

http://bit.ly/2Wqt750

، تهران , (اخبار رسمی): حروف برجسته پانچی را می‌توان در تابلو چلنیوم، تابلو استیل و تابلو نئون پلاستیک پیاده سازی کرد. جنس تابلوهای پانچ شده می‌تواند از چلنیوم یا پلکسی گلاس باشد. لبه‌های کار پانچ شده را به اصطلاح لبه پانچ یا لبه ساید می‌گویند.

حروف برجسته پانچی چیست و بیشترین کاربرد آن در تابلوسازی
حروف برجسته پانچی ایمن نورتاب

با ورود دستگاه‌های ساخت حروف برجسته تحولی نوین در دنیای ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش مدرن و با سبک‌های متعدد آغاز شد. ساخت تابلوهایی با خلاقیت‌ها و نوآوری‌های جدید سبب می‌شود که تبلیغات موثرتری وجود داشته باشد و بتوان به غایت تبلیغ که دسترسی به مشتری بیشتر است نزدیک‌تر شد.

از انواع حروف برجسته که به روش لبه پانچ پیاده سازی می‌شوند می‌توان به حروف چلنیوم، استیل و نئون اشاره کرد که هر کدام طبق متدها و روش‌های مختص به خود قابل ساخت و پیاده سازی هستند. در ادامه هر یک از انوع تابلوهایی که می‌توان آنها را به صورت پانچی ایجاد و به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاه در سر درب نصب کرد، بررسی شده‌اند.

 تابلوساز با بهره گیری از تکنیک‌های روز دنیا و دستگاه‌های متعدد حروف ساز و با استفاده از حروف ترکیبی و بهره گیری از اجناس متعدد نظیر شیشه، پلکسی، استیل و چلنیوم اقدام به تولید حروف‌های برجسته‌ای می‌کند که با عبور نور از آنها نما و جذابیت خارق العاده‌ای برای تابلوهای تبلغاتی به ارمغان می‌آورد. پانچ حروف سبب ایجاد ظاهر لوکس و جلوه‌ای زیبا در تابلوی تبلیغاتی می‌شود و پرتاب نور از قسمت‌های پانچ شده و اصابت آن با چشم به شکل  چشمک زن این حس را در افراد ایجاد می‌کند که نورها در حال حرکت هستند.

دستگاه‌های پانچ توانایی پانچ هر نوع ورق با ضخامت‌های متعدد و با دقت 0/01 میلیمتر را دارند و می‌توانند هر نوع شکل هندسی منظم و غیرمنظم را در فاصله‌ها و قطرهای متفاوت به صورت ردیفی و زیگزالی پانچ کنند. این دستگاه‌ها قادرند علاوه بر پانچ حروف عملیات برجسته کاری را در انواع شکل‌ها و فرم‌های مدنظر ایفا کنند.

جنس پانچی 

برای نورپردازی  حروف برجسته پانچی از بلوک‌های اس ام دی استفاده شده که نوع چیدمان لامپ‌‌های SMD در نحوه نورپردازی بسیار اهمیت دارد. در هنگام ساخت تابلوهای پانچی سه نکته حائز اهمیت است:

  • قطر پانچ: در نظر گرفتن قطر مناسب برای حروف، نقشی اساسی در میزان زیبا جلوه نمودن تابلو ایفا می‌کند چرا که اگر پانچ‌ها دارای قطر خیلی کمی باشند تابلوی تبلیغاتی جلوه‌ی زیبایی نخواهد داشت و اگر قطر آنها زیاد باشد سبب دیده شدن بلوک‌های اس ام دی و زیرسازی کار می‌شود.
  • تراکم پانچ: تراکم حروف پانچ با در نظر گرفتن سایز حروف و ارتفاع نصب در نظر گرفته می‌شود. اگر تراکم کم باشد حالت مشبک بودن حروف برجسته و نوع شکل هندسی حروف یا حالت برق زدن و چشمک زدن حروف زیر سوال می‌رود و به عبارتی اصلا نمایان نمی‌شود و اگر تراکم زیاد باشد حروف بدون ورق پلاستیک روی سطح کار به نظر می‌رسد.
  • قطر لبه پانچ: برای قطر لبه پانچ نیز باید اندازه متعادلی انتخاب کرد زیرا اگر قطر لبه‌‌ها بیش از اندازه باریک شود لامپ‌های اس ام دی از قسمت‌های پانچ شده نمایان می‌شوند.

تابلو چلنیوم پانچ الماسی

در ساخت این نوع تابلوی تبلیغاتی زیبا ابتدا حروف برجسته مدنظر را توسط نرم افزارها طراحی می‌کنند. پس از مرحله طراحی، حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش داده شده و در این مرحله تابلوساز بر اساس نوع تابلو تبلیغاتی مدنظر مشتری، اشکال هندسی مدنظر مشتری را که می‌تواند به صورت دایره، ستاره  و ... باشد را به صورت ریز و منظم بر روی پلکسی برش می‌دهد و لبه کار چلنیوم نیز پانچ خورده و سپس با استفاده از دستگاه خم می‌شود. برای زیرساز کار هم از ورق‌های پی وی سی بهره برده می‌شود. سپس اس ام دی‌ها در فواصل تعیین شده تعبیه شده و تابلو برای نصب آماده می‌شود.

تابلو چلنیوم کریستالی لبه پانچ

تابلو چلنیوم کریستال طوری ساخته می‌شود که کلیه حروف چلنیوم بکار رفته در آن دارای لبه‌هایی از جنس آلومینوم هستند و خاصیت سبکی، ضد زنگ، شکل پذیری و دوام آلومینیوم سبب شده که این محصول به یکی از آلیاژهای کاربردی ویژه در صنعت تابلو سازی بدل شود. حال تفاوتی که تابلو چلنیوم کریستال با تابلو چلنیوم معمولی دارد این است که برای ساخت رویه حروف از ورق پلکسی تخت استفاده نمی‌‌شود بلکه برای ساخت رویه حروف از قطعات کوچک بلوری شکل که جنس آنها از نوع آکرولیک است، استفاده می‌شود.

روی ورق، پلکسی شفاف پاچیده شده و توسط چسب‌های مخصوص چسبانده می‌شود و زمانی که نور به این قطعات کوچک بلوری اصابت می‌کند شکسته شده و در زوایای مختلف پخش می‌شود و دانه‌هایی شبیه کریستال را در مقابل دید افراد به نمایش می‌گذارد. تابلو چلنیوم کریستال به روش پانچ یا لترمکس قابل اجراست.

در هنگام ساخت تابلو چلنیوم کریستال با لبه پانچ،  پلکسی روی حروف توسط دستگاه لیزر پانچ می‌شود که نوع پانچ با توجه به سفارش مشتری در طرح‌ها و ابعاد متعدد قابل اجراست. رنگ پلکسی و رنگ لامپ‌های اس ام دی که در داخل تابلو بکار می‌رود بسته به سلیقه مشتری متغیر است. لبه تابلو چلنیوم کریستال که از ان استفاده می‌شود لبه چلنیوم 0.4 مشکی پانچ طرح سوپر ساید برند آلو وان یا آلو شاین است و دارای یک لایه تلق شیشه‌ای است که از ورود گرد و غبار و نفوذ آب به داخل تابلو جلوگیری می‌کند.

تابلو چلنیوم پانچ ستاره‌ای

در مرحله ساخت تابلو چلنیوم پانچ ستاره ‌ی نیز بر اساس نیاز و سلیقه مشتری رنگ پلکسی گلاس انتخاب می‌شود سپس پلکسی گلاس با استفاده از لیزر در فواصل تعیین شده برش خورده و مشبک کاری می‌شود. از یک پلکسی گلاس شفاف برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف بهره برده و با اصابت نور اس ام دی‌ها یک برق ملایم چشمک زن نگاه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.

تابلو حروف برجسته استیل ستاره‌ای یا لبه پانچ 

استیل به دلیل قدمتی که در دنیای تابلوسازی دارد همواره یک گام جلوتر است و خاصیت دوام و ماندگاری، جذابیت ذاتی و طبیعی بدون نیاز به رنگ سبب کاربرد زیاد این تابلوی تبلیغاتی شده است. تابلو استیل لبه پانچ همچون تابلو حروف استیل برجسته است و تنها تفاوت در نمای ستاره‌ای و لبه‌های پانچ شده آن است که با اصابت نور، یک برق ملایم چشمک زن ایجاد کرده و می‌تواند افراد را به سمت کسب وکار سوق دهد.

برای ساخت تابلو استیل لبه پانچ از صفحات استیل ضد زنگ در رنگ‌های مات و براق استفاده می‌شود که این ورق‌ها به دو صورت، نوع بگیر که توسط آهنربا جذب می‌شود و نوع نگیر که توسط آهنربا جذب نمی‌شود در طرح‌های ساده، خش‌دار، مات و براق در بازار موجود هستند.

استیل بگیر کیفیت مرغوبی ندارد و برای ساخت تابلو تبلیغاتی ماندگار مناسب نیست و اگر فردی قصد دارد تابلو استیل تبلیغاتی برای مغازه یا فروشگاه خود سفارش دهد که دارای مرغوبیت و دوام باشد باید از ورق‌های استیل نگیر استفاده کند.

حروف برجسته فلزی لبه پانچ دو طبقه

صفحاتی که برای ساخت این نوع تابلو بکار گرفته می‌شود از ورق پلکسی و رینگ آهن برای طبقه پایین تشکیل می‌شود . برای ساخت لبه‌ها نیز از ورق آهن 0/6 میلیمتر با عمق  7 الی 20 سانتی متر استفاده می‌شود که توسط دستگاه لیزر، طبق شکل‌‌های متعدد و با در نظر گرفتن سلقه مشتریان به صورت دو ردیفه برش می‌خورد. در پشت کار نیز از ورق های پی وی سی استفاده می شود. نورپردازی این حروف در دو رنگ قابل پیاده سازی است. لامپ‌های اس ام دی در پشت و روی صفحه میانی تعبیه شده و برای رنگ آمیزی نیز می‌توان از رنگ‌های کوره‌ای، روغنی یا الکترواستاتیک بهره برد.

قیمت تابلو لبه پانچی

حروف مدنظر مشتری توسط نرم افزارها طراحی شده و براساس متر محیط، مصالح و ابزارهای کاربردی و تکنیک‌های ساخت محاسبه می‌شود. قیمت چلنیوم پانچی نسبت به سایر تابلوها بیشتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تابلوسازی ایمن نورتاب

گروه تحقیقاتی-تولیدی ایمن نورتاب پس از چندین سال تلاش بی وقفه و با بهره گیری از علوم روز دنیا و همچنین استفاده از هوش و توان متخصصان ایرانی ، موفق به تلفیق تکنولوژی و هنر شده و موفق به تولید محصولاتی منحصر بفرد با کیفیتی بالا در سه حوزه خدمات ایمنی و تابلو سازی و خدمات چاپ شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]