اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803223757612138

بررسی آمار بیکاری جوانان در ایران

کد: 139803223757612138

http://bit.ly/2KmAKUa

، کرج , (اخبار رسمی): جزئیات شاخص‌های عمده نیروی کار نشان می‌دهد از مجموع ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۲۰۶ بیکار در سال گذشته، یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۱۳۵ نفر معادل ۵۴ درصد از کل جمعیت بیکار در گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند.

بیکاری و جوانان در ایران
جوانان و بیکاری

این آمار نشان می‌دهد ۸۴۰ هزار و ۱۷۵ نفر از جمعیت بیکار کشور در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال و ۹۱۵ هزار و ۹۶۰ نفر نیز در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال قرار دارند.

البته بررسی شاخص‌های نیروی کار به استناد مطالعات مرکز آمار ایران، حاکی از آن است که نرخ مشارکت اقتصادی در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ با ۰.۹ درصد افزایش به ۴۰.۳ درصد رسیده است به این معنا که ۴۰.۳ درصد از جمعیت در سن کار کشور از نظر اقتصادی فعال بودند و در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفتند.

شاخص نرخ بیکاری در کل کشور در سال گذشته ۱۲.۱ درصد بود که نسبت به سال ۹۵ از کاهش ۰.۳ درصدی حکایت دارد؛ این نرخ در گروه سنی جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ۲۸.۴ درصد نسبت به جمعیت فعال بوده است؛ همچنین نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نیز نشان می دهد که ۲۵.۳ درصد از جمعیت فعال کشور در این گروه سنی، بیکار بودند.

برآیند تغییرات شاخص بیکاری در بین جمعیت جوان کشور حاکی از آن است که نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله در سال گذشته ۰.۸ درصد و در جمعیت ۱۵ تا ۲۹ ساله نیز ۰.۶ درصد کاهش داشته است.

همچنین بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که بخش خدمات همچنان بیشترین سهم اشتغال را نسبت به بخش‌های صنعت و کشاورزی به خود اختصاص می‌دهد. بر این اساس سهم بخش خدمات از کل اشتغال کشور ۵۰.۴ درصد، سهم بخش صنعت ۳۲ درصد و سهم بخش کشاورزی ۱۷.۶ درصد از کل جمعیت شاغل کشور است.

شاخص بیکاری در ۳۱ استان کشور نیز نشان می‌دهد، استان کرمانشاه به رغم کاهش ۰.۴ درصدی نرخ بیکاری نسبت به ۹۵ اما همچنان با نرخ بیکاری ۲۱.۶ درصدی دارای بالاترین جمعیت بیکار در کل کشور است و پس از آن استان چهارمحال و بختیاری با نرخ بیکاری ۲۰.۸ درصد در صدر استان‌های دارای بیشترین جمعیت بیکار کشور قرار دارد.

استان‌های مرکزی و سمنان نیز با نرخ بیکاری ۷.۹ درصدی کمترین جمعیت بیکار را در بین استان‌های کشور دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد آموزشی - اشتغالی علم و عمل

بنیاد علم و عمل به عنوان اولین و تنها بنیاد آموزش-اشتغال جمهوری اسلامی ایران می باشد که توسط یک جوان ایرانی و کارشناس خبره مالی تأسیس شده است. بنیاد یک کارگروه آموزشی اشتغالی از هلدینگ بزرگ مهام مهر است و در راستای آموزش های نوین شغلی و سپس جذب فرد فارغ التحصیل شده در بنیاد است. بنیاد با سه استراتژی تأسیس شده است. ابتدا آموزش علوم کاربردی، ثانیاً اشتغال افراد شرکت کننده در دوره آموزش و در انتها درآمد حاصل از این سیکل صرف مواردی چون کمک به بیماران خاص میشود زیرا تعریف بنیاد نیز به این گونه است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام