اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803253764912155

آیا جراحی لاغری برای من مناسب است؟

کد: 139803253764912155

http://bit.ly/2Rihvf8

، تهران , (اخبار رسمی): همه‌ی افراد چاق نمی‌توانند کاندید خوبی برای جراحی لاغری باشند و باید فاکتورهای لازم را داشته باشند. کاندید مناسب برای جراحی لاغری باید از سلامت نسبی برای جراحی برخوردار باشد و در عین حال آنقدر چاق باشد که جراحی برای او ضروری باشد. بنابراین آمادگی جسمانی برای انجام جراحی لاغری مهم است.

آیا جراحی لاغری برای من مناسب است؟
آیا جراحی لاغری برای من مناسب است؟

جراحی لاغری معمولا در تمام سنین قابل انجام است اما بعضی از پزشکان برای افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال آن را توصیه نمی‌کنند

 نه تنها آمادگی جسمانی برای انجام جراحی لاغری اهمیت دارد، بلکه آمادگی روحی و روانی نیز برای تحمل تغییرات ظاهری و رویه زندگی و غیره نیاز است.

شاخص‌های کنترلی برای انتخاب کاندید مناسب

با اینکه پاسخ نهایی سوال، آیا جراحی لاغری برای من مناسب است؟ را جراح لاغری پس از انجام ارزیابی‌ها و آزمایشات مختلف به بیمار می‌دهد، اما شاخص‌های کنترلی هم وجود دارد که جراحان و شرکت‌های بیمه برای تعیین بیمار مناسب برای اسلیو معده یا هر جراحی دیگری از آنها بهره می‌گیرند. برخی از مهم‌ترین شاخص‌های انتخاب کاندید جراحی لاغری عبارت است از:

  • شاخص توده بدنی (BMI)

اولین و مهم‌ترین فاکتور برای تشخیص بیمار مناسب برای جراحی لاغری، شاخص توده بدنی (BMI) است. در واقع BMI نشان دهنده‌ی میزان چربی کل بدن براساس قد و وزن فرد است. طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، بیمارانی که دارای BMI بالاتر از 30 هستند، چاق مفرط محسوب می‌شوند. در واقع این عدد به معنای 50 کیلوگرم اضافه وزن در مردان و 40 کیلوگرم اضافه وزن در زنان است.

اگر BMI 40 یا بالاتر از آن باشد، می‌توان کاندید مناسبی برای جراحی لاغری بود. البته باید به خاطر داشت که BMI تنها یکی از فاکتورهای انتخابی کاندید جراحی لاغری است. همچنین اگر BMI بین 35 تا 39.9 باشد و فرد مبتلا به یکی از بیماری‌های مرتبط به چاقی مانند دیابت، آپنه خواب و فشار خون بالا باشد، جراحی لاغری می‌تواند گزینه مناسبی باشد. برای محاسبه BMI کافی است وزن (کیلوگرم) خود را به قد به توان 2 (متر) تقسیم کرد.

  • سن جراحی لاغری

جراحی لاغری معمولا در تمام سنین قابل انجام است اما بعضی از پزشکان برای افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال آن را توصیه نمی‌کنند. افراد بالای 65 سال ممکن است از سلامت جسمانی خوبی برخوردار نباشند و افراد زیر 18 سال نیز ممکن است به بلوغ فکری و روانی نرسیده باشند. البته در بسیاری از موارد جراحی لاغری در خارج از این بازه نیز موفقیت آمیز بوده است.

  • تعهد برای تغییرات رویه زندگی

این موضوع یکی از مهمترین جنبه‌های جراحی لاغری است. از آنجایی که بیشترین متقاضیان جراحی لاغری، در گذشته تمام روش‌های طبیعی لاغری مانند رژیم لاغری و ورزش را امتحان کرده و نتیجه‌ای نگرفته‌اند، به سراغ جراحی لاغری می‌آیند. اما باید گفت جراحی لاغری راهی برای فرار از دو روش قبل نیست بلکه راهی برای کمک به رژیم و ورزش محسوب است. در صورتی که فردی بتواند تعهدات لازم برای ورزش و تغییر رژیم غذایی را  عملی کند، یک کاندید خوب برای جراحی لاغری خواهد بود.

  • توقعات معقول از جراحی لاغری

کاندید خوب کسی است که انتظارات واقع گرایانه‌ای از جراحی لاغری داشته باشد. جراحی لاغری به کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های خطرناک و بهبود سلامت کلی بدن کمک می‌کند. از آنجایی که نتیجه جراحی بر ظاهر فرد نیز تاثیر می‌گذارد، ممکن است نحوه رفتار دیگران نیز با وی تغییر کند. این تغییرات، کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد. البته جراحی لاغری به نوبه خود، برای زیر و رو کردن زندگی کافی نیست. مدیریت برخی رفتارها و حتی عمل‌های اضافی دیگری نیز ممکن است در این راستا نیاز باشد.

عمل‌های اضافی دیگر که ممکن است برای از بین بردن افتادگی و شل شدگی پوست پس از کاهش وزن لازم شود، شامل لیفت صورت، پروتز سینه، لیفت سینه، ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن است. کاندید جراحی لاغری باید آمادگی لازم برای انجام چنین عمل‌هایی را داشته باشد و آنها را پیش بینی کند.

  • خطرات و عوارض جراحی لاغری

کاندید جراحی لاغری باید از عوارض و خطرات جراحی لاغری اطلاعات کافی داشته باشد. جراحی لاغری نیز مانند همه انواع جراحی‌های دیگر می‌تواند خطرات و عوارضی را به همراه داشته باشد که عبارتند از:

عفونت جای زخم و بخیه جراحی لاغری، آمبولی ریه، نشتی اسلیو معده، شل شدن بخیه‌های معده، باریک شدن راه ارتباطی معده و روده کوچک، سندروم دامپینگ (اغلب در بیماران عمل بای پس رخ می‌دهد).

عوارض دیگر جراحی های لاغری شامل استفراغ، حالت تهوع، تعریق، غش و ضعف، و احتمالا اسهال است. البته باید گفت امروزه با وجود انواع جراحی لاغری (لاپاراسکوپی)، این جراحی بسیار کم خطر و کم تهاجمی شده است. رعایت دستورالعمل‌ها و برنامه‌های پزشک در طولانی مدت، در کاهش احتمال بروز عوارض جراحی لاغری مانند پیشگیری از سندروم دامپینگ بسیار اهمیت دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه جراحی لاپاراسکوپی تهران

ارائه خدمات چاقب ، لاغری، جراحی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی