اطلاعات تماس
  • 021222*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803263769412176

نکات و فواید ارتودنسی در کودکان

کد: 139803263769412176

http://bit.ly/2Rlgjb2

، تهران , (اخبار رسمی): آیا درمان ارتودنسی در سنین پایین و در کودکان بهتر انجام می‌شود؟ بله اتصال دندان‌های کودکان به استخوان آرواره هنوز کاملا محکم نشده است و حرکت دندان‌ها به وسیله درمان ارتودنسی در آن‌ها راحت و با صرف زمان کمتری انجام می‌شود.

نکات و فواید ارتودنسی در کودکان
نکات و فواید ارتودنسی در کودکان

برای آشنایی بیشتر با مشکلات مربوط به دهان و دندان کودکان و فواید ارتودنسی در سنین پایین با دکتر درویش پور بهترین متخصص ارتودنسی و دارای بورد تخصصی گفت‌وگوی انجام شده است.

آیا درمان ارتودنسی در سنین پایین و در کودکان بهتر انجام می‌شود؟

بله اتصال دندان‌های کودکان به استخوان آرواره هنوز کاملا محکم نشده است و حرکت دندان‌ها به وسیله درمان ارتودنسی در آن‌ها راحت و با صرف زمان کمتری صورت می‌گیرد.

با افزایش سن، اتصال دندان‌ها به استخوان آرواره محکم‌تر شده و حرکت آنها به وسیله نیروهای ارتودنسی روی استخوان آرواره نیازمند صرف نیرو و زمان بیشتری است.

بهترین و مناسب‌ترین زمان برای آغاز درمان ارتودنسی کودکان، سنین بین هشت تا چهارده سالگی است. در این بازه زمانی علاوه بر این که نتیجه حاصله بسیار مطلوب‌تر است، به طبع آن هزینه ارتودنسی هم بسیار پایین‌تر است.

چرا درمان عقب ماندگی فک بالا بهتر است در سنین قبل از بلوغ انجام شود؟

درمان ارتودنسی برای عقب ماندگی فک بالا یا جلوزدگی فک پایین بهتر است در سنین قبل از بلوغ یعنی برای دختران قبل از دوازده سالگی و برای پسران قبل از چهارده سالگی انجام شود.

البته متخصص ارتودنسی کودکان قادر است از ناهنجاری‌های دائمی فک‌های کودکان در سنین کودکی و قبل از بلوغ پیشگیری کند و رشد فک را با سایر قسمت‌های صورت و فک کودک هماهنگ کند.

درمان جلوزدگی فک بالا یا عقب‌ماندگی فک پایین ابتدا باید معلوم شود که علت جلوزدگی فک بالا چیست سپس می‌توان درمان را مطابق با آن انجام داد.

ممکن است دندان‌های فک بالا جلوزدگی داشته باشند در این صورت به وسیله ارتودنسی این دندان‌ها عقب برده می‌شوند. اگر دندان‌های قدامی فک پایین هم عقب ماندگی پیدا کرده‌اند به وسیله اعمال نیروهای ارتودنسی می‌توان آنها را به جلو هدایت کرد. البته از بروز همه موارد ذکر شده هم می‌توان در ابتدای کودکی پیشگیری کرد.

عوارض تنگی فک بالا در کودکان چیست؟

تنگی فک بالا ممکن است باعث ایجاد کمبود فضا برای رویش دندان‌های دائمی شود. در اثر همین کمبود فضای رویش است که دندان‌های دائمی دچار شلوغی و رشد نامنظم و بهم ریختگی می‌شوند. 

افتادن پیش از موعد دندان شیری در کودکان چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

حضور دندان شیری در دهان کودکان به خودی خود باعث نگه داشتن فضا برای رشد دندان‌های دائمی می‌شود. حال اگر دندان‌های شیری به دلایل مختلف زودتر از موعد از دهان کودک خارج شود فضای خالی ناشی از افتادن پیش از موعد این دندان‌ها ممکن است به وسیله رویش نامناسب دندان‌های دائمی پر شود.

در این صورت عملکرد صحیح دندان‌های دائمی مختل خواهد شد و اشغال فضای موجود به وسیله دندان‌های دائمی تازه جوانه زده ممکن است باعث رویش کج و نا به هنجار دندان جدید شود.

به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی و عوارض ناشی از افتادن پیش از موعد دندان شیری می‌توان از یکی از ابزارهای ارتودنسی کودکان به نام فضا نگهدارنده استفاده کرد.

این دستگاه می‌تواند فضای خالی موجود را تا درآمدن دندان دائمی نگه دارد و از کج درآمدن و رشد خارج از قوس فکی دیگر دندان‌ها جلوگیری کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دکتر درویش پور متخصص ارتودنسی

دکتر هادی درویش پور دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشم. این افتخار را داشته ام که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرم. امیدوارم با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانیم خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاوریم.

اطلاعات تماس
  • 021222*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی