اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803293782112076

در مورد قارچ گانودرما و خاصیت‌های آن بیشتر بدانیم

کد: 139803293782112076

http://bit.ly/2x72801

، تبریز , (اخبار رسمی): قارچ گانودرما لوسیدوم (Reishi) از هزاران سال پیش در طب سنتی شرقی مورد استفاده قرار گرفته است. تاکنون مطالعات زیادی که در زمینه اثرات درمانی گسترده این قارچ انجام شده است.

َدر مورد قارچ گانودرما و خاصیت های آن بیشتر بدانیم
در مورد قارچ گانودرما و خاصیت‌های آن بیشتر بدانیم

مطالعات زیادی که در زمینه اثرات درمانی گسترده قارچ گانودرما لوسیدوم (Reishi) انجام شده است. محققین غربی هم مطالعات زیادی در این زمینه به چاپ رساندند. اما دقیقا این اثرات درمانی چیست؟ این قارچ به عنوان یک آداپتوژن (adaptogen) قوی عمل می‌کند. آداپتوژن ترکیبی است که اساسا به تعادل و هماهنگی بین جسم و ذهن کمک می‌کند بخصوص زمانی که فرد در معرض استرس و ناراحتی باشد.

گانودرما در زندگی مدرن و پراسترس امروزه نوعی ابرقدرت به حساب می‌آید و از آنجایی که زندگی همواره با مشکلاتی مواجه است، نحوه مقابله و پاسخ به این مسائل و استرس‌ها موجب بهبود این شرایط می‌شود و در این راستا، این قارچ گزینه مناسبی به شمار می‌رود. این قارچ در تقویت کبد، سیستم ایمنی، سیستم قلبی-عروقی، سیستم عصبی، کبد و غدد فوق کلیوی موثر است و توسط گیاه پزشکان و پزشکان طبیعی درمانی، به عنوان یک داروی ضد افسردگی طبیعی تجویز می‌شود.

گانودرما به دلیل دارا بودن بیش از 100 پلی ساکارید مختلف و 119 تری ترپنوئید متنوع، بطور قابل توجهی موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی می‌شود. تمامی این ترکیبات موجب بهبود رفتار سلول‌های ایمنی از جمله ماکروفاژها، لنفوسیت‌ها و دیگر سلول‌های کشنده طبیعی می‌شوند.

نحوه مصرف گانودرما لوسیدوم به روش دم کردن ملایم موجب بهبود فرایند فاگوسیتوز می‌شود به طوری که سلول‌های ایمنی که در اطراف بدن در حرکت هستند، انواع مختلف عوامل بیماری زا، سلول‌های نامطلوب و سایر ضایعات را یافته و آنها را می‌بلعند. بنابراین، سلول‌های ایمنی موجب بهبود علائم و تظاهرات می‌شوند.

گانودرما به افزایش ظرفیت ریوی و جذب اکسیژن شناخته می‌شود و می‌تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان برای نایژه‌ها و آلوئول‌های تنفسی عمل کرده، بنابراین در درمان بیماری‌هایی همچون آسم و برونشیت می‌تواند کمک کند. این قارچ‌ها همچنین دارای ترکیباتی به نام اسید گانودریک‌ها هستند که آنتی اکسیدان‌های قوی به شمار رفته و نتایج بسیار خوبی در درمان آلرژی‌های مختلف و بیماری خود ایمنی از خود نشان داده‌اند.

آنها به عنوان یک ترکیب مقوی برای کبد عمل می‌کنند بطوریکه به کبد در تجزیه و پردازش مواد مغذی، سموم، تصفیه خون و دیگر فرایندهای متابولیک مورد نیاز بدن، کمک می‌کنند. همچنین با مهار برخی آنزیم‌های کبدی، مانع از پیشرفت بیماری‌هایی از جمله سیروز کبدی و هپاتیت می‌شوند.

گانودرما با تحریک فاکتورهای نکروز دهنده تومور که سبب آپوپتوز می‌شوند، موجب بروز خواص ضد سرطانی می‌شود. آپوپتوز مرگ برنامه ریزی شده سلول‌های فرسوده و بدخیم است که می‌تواند منجر به مهار رشد انواع مختلف تومورها شود. همچنین می‌تواند به عنوان یک محافظ شیمیایی عمل کند زیرا از سلول‌های سالم در برابر آسیب ناشی از شیمی درمانی محافظت می‌کند.

در طب سنتی چین، گانودرما به عنوان منبعی از سه گنجینه شناخته می‌شود که انرژی‌های اولیه زندگی از آنها تامین می‌شود. اولین  انرژی Jing است که جوهر زندگی شناخته می‌شود و موجب بهبود عملکرد فیزیکی، حیاتی و قابلیت‌های تولید مثلی می‌شود.

انرژی Qi که پایه‌ای از انرژی Jing شناخته شده، همواره در حال حرکت و تبدیل ظاهر است و موجب بهبود حرکات بدنی می‌شود و در آخر انرژی Shen که به نام انرژی روحی و معنوی تعبیر شده و امکان تجربه و درک عمیق تر را می‌دهد. گانودرما با تقویت این سه انرژی اولیه زندگی، بخش مهمی از شهرت فوق العاده خود را در طب سنتی از آن خود کرده است.

بخشی از طیف وسیع مزایای گانودرما نسبت به سایر داروهای موجود در طبیعت بیان شده و نیازمند تایید بیشتر یافته‌های پزشکی غربی در این زمینه است. بنابراین تمام این موارد، تنها بخشی از دلیل نامگذاری گانودرما به عنوان یک محافظت کننده بزرگ است زیرا موجب بهبود سیستم ایمنی طبیعی بدن می‌شود. این قارچ عملکرد ذهنی را بهبود بخشیده و در نتیجه موجب می‌شود زندگی را با استرس کمتر، ترس کمتر و اعتماد به نفس بیشتری پیش برد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مصرف گانودرما می‌توانند به سایت مرجع قارچ‌های خوراکی و دارویی مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت مرجع قارچ های خوراکی و دارویی

بزرگترین و کامل ترین مرجع قارچ های خوراکی به همراه آموزش کامل نحوه ی مصرف

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی