اطلاعات تماس
  • 034322*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804123823712362

راه اندازی کتابفروشی با سرمایه کم

سرمایه لازم برای راه‌اندازی کتابفروشی چقدر است؟

کد: 139804123823712362

http://bit.ly/2LJjEzO

، (اخبار رسمی): در ادامه بررسی شده است که چگونه می‌توان با سرمایه کم یک کتابفروشی مناسب با نیاز راه اندازی کرد. هرچند در شرایط کنونی و گرانی و تورم سخت است که چنین کتابفروشی موفقی راه اندازی کرد اما با سرمایه‌ای بسیار کم می‌توان کتابفروشی را راه اندازی کرد.

سرمایه لازم برای راه‌اندازی کتابفروشی چه میزان می باشد؟؟
کتابفروشی

با توجه به شهر و محل سکونت هزینه‌های اولیه برای شروع کسب‌وکار کتاب‌فروشی فرق می‌کند. پیشنهاد می‌شود با سرمایه خود شروع کرد و نهایتاً از آشنایان پول قرض کرد اما به سراغ بانک‌ها هرگز نرفت.

بعد از انتخاب مکان مناسب برای رهن و اجاره داشتن حداقل سرمایه در حد رهن و اجاره فروشگاه به‌اضافه مبلغی مناسب برای نقدینگی و تهیه تجهیزات اصلی و ابتدایی می‌توان فروشگاه خود را راه‌اندازی کرد.

برای سرمایه اولیه دو حالت وجود دارد:

الف سرمایه‌ای در حدود 100 میلیون تومان که با آن‌ می‌توان یک فروشگاه در مکان مناسب کرایه و دکور مناسب و کتاب در حد معقول تهیه کرد.

در حالت اول قدرت رشد بیشتر خواهد بود و همچنین می‌توان هزینه‌های تبلیغات و کارهای دیگررا هم در نظر گرفت. اگر صد میلیون تومان سرمایه اولیه وجود داشته باشد حداقل فروشگاه کتاب با داشتن کتاب‌های پرفروش را می‌توان تأسیس کرد.

ب  سرمایه بسیار اندک و کم: با سرمایه کم هم می‌شود فروشگاه کتاب تأسیس کرد اما باید تحمل سختی‌ها و مشکلات آن را هم داشت و اینجاست که عشق و علاقه باعث دوام می‌شود.

در حالت دوم با 15- 30 میلیون تومان می‌توان فروشگاه کتاب تأسیس کرد.

یکی از دلایلی که باید دوران شاگردی را گذراند همین است که وقتی فروشگاه تأسیس شد می‌توان از رابطه‌های که با مراکز پخشی در زمان شاگردی ایجاد شده اعتبار کسب کرد تا بتوان به‌صورت نقدی و یا چکی از ناشران و پخشی‌ها کتاب تهیه کرد و این‌گونه یک چرخه خریدوفروش کتاب در سیستم کتاب‌فروشی ایجاد می‌شود.

در ابتدای کار نباید نگرذام خالی بودن قفسه‌ها بود زیرا در کنار تعداد کم کتاب‌ها، می‌توان لوازم‌تحریر و اسباب‌بازی اضافه کرد تا فروشگاه خالی به نظر نیاید.

طبیعی است وقتی سرمایه کم است دکور شیک و گران نخواهد بود و باید از کلی هزینه‌ها صرف‌نظر کرد و حتی اندازه فروشگاه و محلی که اجاره می‌شود فرق دارد اما این‌ها مهم نیست مهم پشتکار است و اینکه از فروش‌های حاصل از کتاب‌ها در کتاب‌فروشی استفاده کرد و بر سرمایه کتاب خود افزود و تنوع کتاب‌ها را بیشتر کرد.

یکی از اشتباهات بزرگی که در سال‌های اولیه اکثر کتاب‌فروشی‌ها مرتکب می‌شوند گرفتن وام است و استفاده از این وام در سیستم کتاب‌فروشی است. در سال‌های اولیه کتاب‌فروشی‌ هنوز مراحل تکامل خود را طی نکرده است و وارد شدن پول وامی باعث می‌شود کل سیستم کتاب‌فروشی دچار تغییر شود و هزینه‌ها در کتاب‌فروشی بالا رود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه راه اندازی کتابفروشی آموزش می‌توانند به سایت کتابفروشی ایران به ادرس bookstoreiran.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 034322*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب