کد: 139804293871712559

اینستاگرام بازگردانی حساب‌های هک شده را آسان‌تر می‌کند

کد: 139804293871712559

http://bit.ly/2Srw2Wq

، شیراز , (اخبار رسمی): معمولا حساب‌های کاربری پر مخاطب در اینستاگرام همیشه در معرض خطر دزدیده شدن قرار داشته‌اند. برخی با تهدید به حذف حساب کاربران، از آن‌ها اخاذی می‌کنند.

اینستاگرام بازگردانی حساب‌های هک شده را آسان‌تر می‌کند
اینستاگرام بازگردانی حساب‌های هک شده را آسان‌تر می‌کند

این دسته از افراد، به خصوص کسانی که تعداد دنبال‌کننده‌هایشان در اینستاگرام بسیار بالاست، در برخی موارد باید هزینه‌ی زیادی صرف بازگرداندن حساب خود کنند. همچنین گزارش شده تعدادی از این هکرها حساب‌های کاربری پر مخاطب در اینستاگرام با بیش از ۵۰.۰۰۰ نفر را در ازای دریافت مبلغی بالغ بر ۱۰۰.۰۰۰ دلار به فروش می‌رسانند.

اما به نظر می‌رسد اینستاگرام در حال برسی ویژگی‌های جدیدی است که بتواند بازیابی حساب‌های کاربری هک شده را آسان‌تر کند. در حال حاضر با وارد کردن اطلاعات اشتباه، اینستاگرام از شما می‌خواهد با کلیک روی عبارت «به کمک نیاز دارید؟» شماره‌ی تلفن یا ایمیل بازیابی خود را وارد کرده و اطلاعات حساب خود را بازیابی کنید.

اما هنگامی که تمام اطلاعات حساب تغییر کند چطور می‌توان حساب را برگرداند؟ خوشبختانه به کمک این ویژگی جدید، اگر هکرها اطلاعات حساب را تغییر داده باشند، می‌توان از اینستاگرام خواست یک کد شش رقمی به شماره‌ یا ایمیل قبلی مرتبط با حساب ارسال کند. با وارد کردن این کد نه تنها می‌توان حساب خود را برگردانید، بلکه تمام دسترسی‌های جدید به حساب نیز قطع خواهد شد. بنابراین هکری که حساب را دزدیده بود، هیچ دسترسی به آن نخواهد داشت.

تغییر نام کاربری

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب که تاکنون برای نسخه‌ی اندرویدی اینستاگرام در دسترس بود و به زودی به iOS نیز راه خواهد یافت این است که بعد از تغییر نام کاربری، نام قدیمی به مدت ۱۴ روز توسط هیچ کاربری قابل انتخاب نخواهد بود، تا اینکه صاحب اصلی با وارد کردن مشخصات مربوط به حساب خود بتواند در طول همین ۱۴ روز حساب خود را برگرداند. به عبارتی اینستاگرام دو هفته برای قربانیان زمان می‌خرد تا حساب خود را بازیابی کنند.

قابلیت‌های جدید اینستاگرام نه تنها بازیابی حساب‌های هک شده را آسان می‌کند، بلکه حتی می‌تواند از دزدی‌ این حساب‌ها نیز تا حدودی جلوگیری کند. چراکه بعید به نظر می‌رسد با این موانع امنیتی جدیدی که اینستاگرام سر راه هکرها قرار داده، حتی دزدیدن حساب‌های پر مخاطب نیز در نهایت فایده‌ای به حال آن‌ها داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله فناوری برتر

مجله فناوری برتر رسانه‌ی آنلاین با موضوع فناوری و در راستای انتشار آخرین اخبار و مقالات مربوط به تکنولوژی، مقالات راهنمای خرید و بررسی محصول روز دنیا آغاز کرده است.

منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش