اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980504388907630

به زودی هر ایرانی یک سایت خبری خواهند داشت

ارشاد با تقسیم بندی عنوان رسانه‌ به فعالیت آنها ضربه می‌زند

کد: 13980504388907630

http://bit.ly/2SJdeSI

، تهران , (اخبار رسمی): سردبیر سایت خبری وانانیوز به تقسیم بندی عنوان رسانه‌ها و صدور بی رویه مجوز اعتراض کرد.

محمد ابراهیمی: ارشاد با تقسیم بندی عنوان رسانه‌ به فعالیت آنها ضربه می‌زند
ارشاد با تقسیم بندی عنوان رسانه‌ به فعالیت آنها ضربه می‌زند

محمد ابراهیمی سردبیر سایت خبری وانانیوز گفت: تقسیم بندی خبرگزاری و پایگاه خبری واقعا بی معنی است. چه فرقی بین سایت خبری و خبرگزاری وجود دارد که ما نمی‌دانیم هر کسی که یکی از این دو مجوز را بگیرد یک سایت و آدرس اینترنتی خواهد داشت.

سردبیر سایت خبری وانانیوز در ادامه اظهار داشت: این تقسیم بندی به فعالیت رسانه‌های اینترنتی ضربه می‌زند که به طور مثال می‌توان به جذب تبلیغات و ارزش گذاری سازمان‌ها و نهادی دولتی اشاره کرد. ما در این رابطه بارها با وزارت ارشاد صحبت کردیم که آنها گفتن خبرگزاری‌ها صد در صد تولید محتوا دارند ولی پایگاه خبری‌ها از این حیث مستثنی هستند. اما در واقعیت ما خبرگزاری‌ها داریم که صد در صد مطالب آنها کپی شده از دیگر رسانه‌ها است ولی عنوان خبرگزاری را یدک می‌کشند.

محمد ابراهیمی در ادامه عنوان کرد: این تقسیم بندی در هیچ جای دنیا وجود ندارد فقط در ایران می بینیم. آقایان بیایند مثل همه جای دنیا یک عنوان تعریف کنند به طور مثال روزنامه، روزنامه است چه مطالبش تولیدی و چه کپی باشد. در بخش اینترنتی همه سایت هستند چه خبرگزاری باشد و چه پایگاه خبری بنابراین این تقسیم بندی جز ضرر به کسانی که مجوز پایگاه خبری دارند هیچ حسن دیگری ندارد. حتی رسانه‌های خارجی برای ترجمه مطالب رسانه‌های اینترنتی داخلی کشورمان به این موضوع توجه نمی‌کنند.

سردبیر سایت خبری وانانیوز در پایان گفت: آقایان در ارشاد به جای این تقسیم بندی‌ها جلوی صدور بی رویه مجوز پایگاه خبری را بگیرند و کمی در روند صدور مجوز الزمات جدی بگذارند اگر به همین روال ادامه پیدا کند به زودی شاهد هر ایرانی مدیر مسئول یک سایت خبری خواهیم بود. در واقع هر کسی که بلد است با سیستم محتوای وردپرس کار کند مجوز می‌گیرد یک سایت خبری رسمی راه می اندازد بدون آنکه ذره‌ای هزینه کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وانانیوز

پایگاه خبری وانا با اعتقاد به جایگاه ویژه ورزش در کشور و ظرفیت های بیشمار ورزش جهت ارتقاء، توسعه فعالیت های این حوزه ارائه خدمات می نماید و امید است تا با حمایت ارزشمند بخش های متولی و حضور موثر دست اندرکاران و اهالی ورزش و سایر فعالین عرصه های اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و بازرگانی، گامی به پیش در راستای اعتلای ورزش کشور و رضایت انبوه مخاطبین بردارد. انشاا...

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

رسانه‌ها