اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805083901610219

هم‌زمان با بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ

رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت

کد: 139805083901610219

http://bit.ly/32FT3J5

، تهران , (اخبار رسمی): در هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) که هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ و نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، شرکت آریا همراه‌ سامانه، به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران، موفق به کسب رتبه اول شد.

رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه‌سامانه تعلق گرفت
رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، بزرگ‌ترین عرصهٔ رقابت میان تلاشگران و فعالان حوزهٔ فاوا
رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت
شرکت آریاهمراه‌سامانه برنده لوح و تندیس هشتمین جشنواره ملی فاوا

آریاهمراه‌، به پشتوانهٔ نیروی انسانی متخصص، با تجربهٔ اجرای بیش از ۱۴۰ پروژه در زمینه‌های گوناگون ارتباطات و فناوری اطلاعات، به یکی از شرکت‌های پیشتاز در ایران و خاورمیانه تبدیل شده است

هشتمین دوره جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، که به‌عنوان بزرگ‌ترین عرصه رقابت میان بازیگران کلیدی عرصه فاوا و کسب‌وکارهای مرتبط شناخته می‌شود، صبح روز شنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۸، هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ و نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید با حضور  مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و  مهندس نیّره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد، در سالن کنفرانس شماره یک نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. 

علاوه بر وزیر  ارتباطات و رئیس سازمان ملی استاندارد،  مهندس حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و  دکتر ستار هاشمی، جانشین معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل مخابرات ایران، اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران و اعضای اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران نیز در آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره ملی فاوا حضور داشتند. 

سرپرست معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات در این مراسم تأکید کرد که ایجاد فضای رقابتیِ سالم و همراه با شور و نشاط یکی از اهدافی است که با برگزاری این جشنواره دنبال می‌شود و ایجاد این فضا نقشی کلیدی در رشد و توسعه حوزه فاوا ایجاد می‌کند.

هاشمی با بیان اینکه در توسعه پایدار، شناسایی نخبگانِ حوزه یکی از مباحث موردتوجه است، خاطرنشان کرد: «در جشنواره فاوا، یکی از هدف‌گذاری‌ها، به‌صورت ویژه، شناسایی نخبگان و شرکت‌های برتر بوده است تا به‌نحوی بتوانیم از فعالیت آن‌ها تقدیر کنیم.»

در این مراسم همچنین رئیس سازمان ملی استاندارد، با تأکید بر لزوم وجود قوانین و مقررات ملی و بین‌المللی در راه رسیدن به کیفیت لازم برای رقابت‌پذیری، خاطرنشان کرد: «تفکر و فرهنگ‌ استانداردسازی باید در کشور ما نهادینه شود. ما نیز باید بتوانیم در رقابت جهانی شرکت کنیم.» 

در پایان این مراسم و قبل از اهدای جوایز، وزیر  ارتباطات، با اشاره به اینکه کیفیت حق‌الناس است، گفت: «عقل سالم در بدن سالم است و سازمانی که فرایندهای کیفی درستی نداشته باشد، نمی‌تواند کیفیت درست به مردم ارائه دهد.» وی افزود: «در عصر فناوری اطلاعات و توسعهٔ اقتصاد دیجیتال، توجه به کیفیت و شاخص‌های آن، جزو اصولی است که باید به آن توجه ویژه داشت.»     

گفتنی است جشنواره هشتم، با شعار «فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیشران تحول اقتصاد دیجیتال» در ۶ محور استارتاپ برتر در حوزه ICT، دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیکی، توسعه کسب‌وکار در حوزهٔ فاوا، پژوهش‌های منتهی به فناوری، شرکت‌های برتر IT در توسعهٔ اقتصادی و فناوری فضایی و خدمات فضا، مجموعاً ۲۹۳ شرکت را مورد ارزیابی قرار داد که بنا به رأی هیئت داوران، لوح و تندیس رتبه اول در محور شرکت‌های برتر IT در توسعه اقتصادی به  دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه‌‌ سامانه اهدا شد. 

شرکت دانش‌بنیان آریا همراه‌ سامانه، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ آغاز کرده و به پشتوانه نیروی انسانی نخبه و متخصص و با تجربه اجرای بیش از ۱۴۰ پروژه در زمینه‌های گوناگون ICT، به یکی از شرکت‌های پیشتاز در ایران و خاورمیانه تبدیل شده است. 

طراحی و توسعه، ساخت و تجهیز، نگهداری و راهبری مراکز داده بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی کشور، صنایع نفت، گاز و انرژی، صنایع تولیدی و معادن بزرگ، سازمان‌های دولتی و عمومی و اجرای پروژه ملی پشتیبانی از سامانه‌های کارت هوشمند سوخت و اخیراً اجرای پروژه‌های بزرگ تأمین و راه‌اندازی سیستم‌های یکپارچه ICT مجتمع‌های بزرگ ساختمانی، نمونه‌هایی از دستاوردهای چشمگیر آریاهمراه در توسعه صنعت ICT در ایران بوده است. 

به‌گزارش روابط عمومی آریاهمراه، ثنایی در پی دریافت این جایزه اظهار داشت: «در سال‌های اخیر، متخصصان ما، در کنار ارائه خدمات و راهکارهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف مرکز داده، سیستم‌های جریان ضعیف (ELV)، اینترنت اشیاء (IoT) و امنیت شبکه، به توسعه محصولاتی بومی در حوزه‌های رایانش ابری، امنیت سایبری (SIEM)، داده‌کاوی، هوش تجاری، کلان‌داده و بلاک‌چین پرداخته‌اند. امروز خوشحالیم که بخش عمده‌ای از این محصولات در مراکز مهم و استراتژیک کشور پیاده‌سازی شده‌اند.»  

وی در ادامه گفت: «قصد داریم در نمایشگاه آیندهٔ صنعت تلکام، از آخرین دستاوردهای خود در حوزه‌های مرتبط با فناوری‌های نوین رونمایی کرده و راهکارهای هوشمند و یک‍پارچه‌ای را برای بهره‌مندی سازمان‌ها و کسب‌‌وکارهای ایرانی معرفی کنیم.» 

گفتنی است بیستمین نمایشگاه بین‌المللی تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی، از ۸ الی ۱۱ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آریاهمراه

شرکت دانش‌بنیان آریاهمراه‌سامانه، در اول شهریورماه 1385، با آرمان گسترش زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، با تکیه بر دانش و تجربهٔ دیرینهٔ سهام‌داران خود، به‌صورت سهامی خاص به ثبت رسید. این شرکت در گذارِ بیش از یک دهه، در بخشی از بزرگ‌ترین و حساس‌ترین پروژه‌های ملی ایران به نقش‌آفرینی پرداخته است. نخستین پروژهٔ آریاهمراه، اجرای فاز نخست پروژهٔ سیستم اطلاعاتیِ مرکز دادهٔ شمارهٔ یک شرکت ایرانسل بود. آریاهمراه در این پروژهٔ بزرگ، همهٔ مراحل طراحی، تأمین، تجهیز، نصب و راه‌اندازیِ بزرگ‌ترین مرکز دادهٔ کشور را به عهده گرفت و به یاری کارشناسان خبرهٔ خود، این پروژه را در زمان موردنظر با موفقیت به انجام رساند. در پی این موفقیت، در اوایل سال 1386، شرکت ایرانسل، کلیهٔ امور مربوط به مدیریت، نگهداری، توسعه و راهبریِ مرکـز دادهٔ شـمارهٔ یک و نیز تأسیس مرکـز دادهٔ شـمارهٔ دو را در قالـب پـروژهٔ خدمـات مدیریت‌شـده (Managed Services) به آریاهمراه واگذار نمود. آریاهمراه در پی دستاوردهای چشمگیر خود در زمینهٔ پروژه‌ها و خدمات مرکز داده و با توجه به تحولات روز جهانی، به‌تدریج در صدد گسترش زمینه‌های کسب‌و‌کار خود برآمد و موفق شد در مدتی کوتاه، در حوزه‌های گوناگون صنعت ICT با شرکت‌های تراز بین‌المللی رقابت کند. امروز، آریاهمراه، به پشتوانهٔ خانوادهٔ بزرگ نیروی انسانی خود و با تجربهٔ اجرای بیش از 140 پروژه در زمینه‌های گوناگون IT/ICT و سیستم‌های جریان ضعیف، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پیشتاز در ارائهٔ خدمات و راهکارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]