اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805163934012789

چگونه می‌توان از نمک استفاده کرد تا دچار پوسیدگی نشد؟

از بین بردن پوسیدگی دندان تنها با نمک

کد: 139805163934012789

http://bit.ly/32LFA2n

، شیراز , (اخبار رسمی): نمک عنصر بسیار مفیدی برای سلامتی است. این را می‌توان از راه‌حل‌های خانگی استفاده از آب نمک و مزایای مصرف آب نمک برای پوست و سلامت دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان فهمید. نمک انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن دارای خواص و نکات و ترفندهایی است که در حوزه سلامت استفاده می‌شود.

از بین بردن پوسیدگی دندان تنها با نمک
جلوگیری از پوسیدگی دندان با نمک

نمک برای جلوگیری از پوسیدگی دندان

نمک عنصر بسیار مفیدی برای سلامتی است. این را می‌توان از راه‌حل‌های خانگی استفاده از آب نمک و مزایای مصرف آب نمک برای پوست و سلامت دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان فهمید. نمک انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن دارای خواص و نکات و ترفندهایی است که در حوزه سلامت استفاده می‌شود.

یکی از مصارف نمک، استفاده برای مسواک زدن و شست و شوی دندان‌ها است.

در ادامه مزایای استفاده از نمک برای مسواک زدن بررسی شده است.

 ارزش غذایی نمک برای دندان‌ها

مواد معدنی عنصر غالب موجود در نمک است. مزایای استفاده از نمک برای مسواک زدن وجود مواد معدنی است. نمک دریایی بیشتر از هر نمک دیگری برای استفاده از مسواک زدن توصیه می‌شود.

مواد مفید موجود در نمک برای دندان‌ها:

 • سدیم
 • کلسیم
 • منیزیم
 • سیلیکون
 • فسفر
 • نیکل
 • آهن
 • ید

چرا شستن دندان با نمک توصیه می‌شود؟

 • تقویت لثه

مواد معدنی موجود در نمک و سایر موادی که در بالا نام برده شد برای حفظ سلامت و تقویت لثه بسیار مفید است و به همین دلیل است که شستن دندان با نمک را توصیه می‌‌شود. اما نمی‌توان انکار کرد که نمک به تنهایی برای مراقبت از دندان‌ها کافی نیست.

این ماده طبیعی بسیار بهتر از محصولات کارخانه‌ای به سلامت دهان و دندان کمک خواهد کرد، اما نباید فراموش کرد که همیشه نباید از آن استفاده شود. هم‌چنین می‌توان از آب نمک استفاده کرد و آن را در دهان‌ قرقره کرد.

 • جلوگیری از پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان می‌تواند به خاطر عوامل مختلفی مثل، شکر، باکتری و عدم تعادل PH و بالا بودن اسید دهان باشد. استفاده از نمک برای مسواک زدن دندان‌ها می‌تواند سطح اسیدها را کاهش داده و pH طبیعی را متعادل سازد و به این ترتیب از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

 • از بین بردن التهاب

نمک خاصیت ضدالتهابی شگفت انگیزی دارد و شستن دندان با نمک به سلامت بافت لثه هم کمک می‌کند. از این جهت استفاده از نمک به عنوان خمیر دندان با بسیاری از مشکلات از جمله سندرم متورم و دندان دردی که ناشی از التهاب است مقابله می‌کند.

 • تمیز کردن پلاک دندان

پلاک باکتریایی یا پلاک دندان، ماده‌ای سفید رنگ است که پس از صرف غذا روی دندان‌ها ایجاد می‌شود.  پلاک دندان یا پلاک باکتریایی موجب بروز عوارض جدی مثل پوسیدگی دندان، بیماری‌های لثه و دیگر مشکلات مربوط به دندان‌ها می‌شود. پلاک دندان به ویژه از پروتئین‌های موجود در بزاق، باکتری‌ها، مواد سمی و باقی‌مانده موادغذایی تشکیل شده و به طور مداوم ایجاد می‌شود. نمک توانایی فوق‌العاده‌ای برای تمیز کردن و از بین بردن کثیفی پلاک دندان‌ها دارد.

 • مبارزه با بوی بد دهان

درست مثل دهانشوهای موجود در بازار نمک مثل یک دهانشوی طبیعی و فوق‌العاده از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. بنابراین برای مقابله با این مشکل آزاردهنده کافی است شستن دندان با نمک را امتحان یا آب نمک قرقره کرد.

 • سفید کردن دندان‌ها

توانایی نمک برای جدا کردن کثیفی از دندان‌ها باعث حفظ رنگ طبیعی دندان‌ها می‌شود. با این حال، برخی متخصصان اظهار داشتند نمک به سفید کردن دندان‌ها کمک زیادی نمی‌کند. متخصصان برای سفید شدن دندان‌ها پیشنهاد می‌کنند جوش شیرین را با نمک مخلوط و با آن مسواک زد.

توصیه‌هایی برای استفاده از نمک

نصف قاشق چای‌خوری نمک آماده شود. مسواک خود را مرطوب و به آن نمک زد و بدون استفاده از خمیر دندان با نمک مسواک زد.

نصف قاشق چای‌خوری نمک را با آب مخلوط و داخل دهان قرقره کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

توترنگ

مجله اینترنتی در حوزه های مختلف

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی