اطلاعات تماس
  • 021557***** - 091201*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805263962112539

پول الکترونیک چین می‌خواهد با بیت کوین رقابت کند در حالی‌که یک رمزارز نیست!

کد: 139805263962112539

http://bit.ly/31MtFRw

، تهران , (اخبار رسمی): مقام ارشد بانک مرکزی چین اعلام کرده است: تلاش برای کمک به محدود کردن مطالبات عمومی برای دارایی‌های رمزپایه و تقویت ارز مستقل این کشور مفید خواهد بود. صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی به سبک مدیریتی متمرکز (Centralized) ادامه خواهد یافت.

پول الکترونیک چین می خواهد با بیت کوین رقابت کند در حالیکه یک رمزارز نیست!
پول الکترونیک چین می‌خواهد با بیت کوین رقابت کند در حالی‌که یک رمزارز نیست!
پول الکترونیک چین می خواهد با بیت کوین رقابت کند در حالیکه یک رمزارز نیست!
پول الکترونیک چین می‌خواهد با بیت کوین رقابت کند در حالی‌که یک رمزارز نیست!

به گزارش دلاریپتو، بررسی بیش از ۵۰ برنامه ثبت شده توسط بانک‌های چین نشان میدهد که طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور تنها در موارد محدود شبیه به کریپتوکارنسی خواهد بود.

یک مقام ارشد بانک مرکزی چین گفت: تلاش برای کمک به «محدود کردن مطالبات عمومی برای دارایی‌های رمزپایه و تقویت ارز مستقل این کشور» مفید خواهد بود.

این مقام مسئول به دور از تقلید از جنبه‌های غیر متمرکز رمزارزهایی نظیر اتریوم و بیت کوین، تأکید کرد که صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی به سبک مدیریتی متمرکز ادامه خواهد یافت.

ممکن است چین در انتظار راه‌اندازی ارز دیجیتال فیات باشد، اما به احتمال زیاد، تنها به صورت سطحی شبیه به رمزارز خواهد بودو احتمالاً از بلاکچین استفاده نخواهد کرد. در حالی که تا حدی از بیت کوین و موارد مشابه الهام گرفته شده است، تلاش‌ها در این خصوص به صراحت به عنوان یک استراتژی برای عقب راندن رمزارزهای جهانی تنظیم شده است.

این پروژه هفته گذشته در حالی مورد توجه قرار گرفت که یک مقام ارشد بانک مرکزی چین (PBoC) در کنفرانسی خصوصی گفت: ارز دیجیتالی بانک مرکزی این کشور (CBDC) آماده راه اندازی شده است.

چانگچون مو Changchun Mu، نماینده مدیر بخش پرداخت PBoC، در سخنرانی خود که به طور گسترده‌ای توسط مطبوعات پوشش داده شده، گفت: «از سال گذشته، کارکنان آزمایشگاه تحقیقاتی ارزهای دیجیتال در حال کار به صورت ۹۹۶ برای توسعه سیستم هستند. ما می‌توانیم بگوییم که CBDC اکنون آماده است.»

۹۹۶ عبارتی است که معمولاً برای راه اندازی فناوری‌های چینی به کار می‌رود، اشاره به کار از ساعت ۹ صبح تا ۹ بعد از ظهر، به صورت شش روز در هفته است.

مو گفت: CBDC قصد دارد جایگزین M0 (به معنای وجه نقد در گردش) از طریق یک سیستم دو لایه شود: بانک مرکزی یوان yuan  دیجیتال را فقط به بانک‌های تجاری واگذار می‌کند، که آنها را بیشتر به دست عموم می‌رسانند. دستیابی به این رویکرد شاید شگفت‌آور نباشد زیرا یائو کیان Yao Qian، رئیس سابق آزمایشگاه تحقیقاتی، در یک نسخه منتشر شده در CoinDesk در سال ۲۰۱۷، از این طرح خبر داه بود.

با این حال، یکی از اظهارات مو که مورد توجه بسیاری واقع شده است این است که او معتقد است: سیستم صدور دو لایه برای محدود کردن مطالبات عمومی برای دارایی‌های رمزپایه و تقویت ارز مستقل کشور مفید خواهد بود.

مو در مورد چگونگی تعامل روزمره کاربران با این مکانیسم پیشنهادی، یا اینکه تا چه اندازه CBDC از فناوری لدجر توزیع شده استفاده می‌کند، توضیحی نداد و هنوز مشخص نیست چه موقع بانک مرکزی می‌خواهد آن را آزمایش و راه‌اندازی کند و یا بعد از راه اندازی آن، آیا برای مصرف‌کنندگان چینی اختیاری خواهد بود یا اجباری.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت شرکت دلاریپتو به آدرس dollarypto.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021557***** - 091201*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه