اطلاعات تماس
  • 021660*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806134016612725

با حضور اساتید و کارشناسان حوزه‌ی فضایی

رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» مهرماه 98 برگزار می‌شود

کد: 139806134016612725

http://bit.ly/2LC1TAG

، (اخبار رسمی): رویداد «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» با هدف ایجاد یک فرصت عالی برای دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، نخبگان و شرکت‌های نوپاست تا با چالش‌های به روز در حوزه صنعت فضا آشنا شده و بتوانند توانایی خود را در انجام طراحی مفهومی و تحلیل ماموریت به اثبات برسانند.

رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» مهرماه 98 برگزار می‌شود
منظومه: چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای

«چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران و شتاب‌دهنده دانش و فناوری فاطر شریف برگزار شده و میزبان دانشجویان، کارشناسان و اساتید حوزه‌ی فضایی خواهد بود

به گزارش دبیرخانه رویداد «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» این رویداد که توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه فضایی ایران و شتاب دهنده دانش و فناوری فاطر شریف برگزار شده و میزبان دانشجویان، کارشناسان و اساتید حوزه‌ی فضایی خواهد بود.

مهندس کیوان کوکبیان، دبیر این رویداد، درباره ضرورت‌ها و دلایل برگزاری این رویداد گفت: استفاده از منظومه‌های ماهواره­ای (Satellite Constellation) در طراحی ماموریت­‌های فضایی آینده اهمیت زیادی دارد. از این‌ رو مرکز نوآوری فضایی کیهان در نظر دارد مسابقه «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» را برای رفع نیازهای صنعتی کشور و پاسخگویی به چالش­‌های موجود در صنایع داخلی از جمله صنایع نفت و گاز، مخابرات و . . . با استفاده از منظومه ماهواره‌ای برگزار کند. در این مسابقه گروه‌­های شرکت‌کننده باید با طراحی منظومه‌­ای از ماهواره­‌ها بهترین پاسخ را برای حل یکی از چالش‌­های مطرح شده ارائه کند. این مسابقه شامل سه بخش طراحی معماری ماموریت، طراحی مفهومی ماهواره و توسعه طرح تجاری است.

وی در این زمینه افزود: فضای کارآفرینی و کسب‌وکارهای با محوریت نوآوری در کشور، به‌ طرز چشمگیر در حال رشد بوده و اقدامات بسیاری به‌صورت فردی و گروهی، انجام شده‌است کسب و کارهای استارتاپی در حوزه های مختلف صنعت کشور باعث ایجاد ثروت و توسعه دانش شده اند. رشد این استارتاپ ها همچنان نیاز به حمایت سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط دارد. حوزه فضایی و فناوری‌های وابسته به آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند و سرمایه‌گذاری و حمایت از تیم‌های جوان و نخبگان کشور و ایجاد استارتاپ‌های فضایی می‌تواند منجر به رشد بیش از پیش این صنعت در کشور شده و بتوان انتظار خلق ثروت و بهره‌وری موثر از فضا را داشت. یکی از اولویت‌های مهم در این حوزه تعریف صحیح مساله برای جامعه نخبگان بر اساس نیازهای واقعی کشور است. این مسیر باعث تعریف پروژه‌های صحیح مبتنی بر نیاز فعلی و آینده کشور می‌شود و از هدر رفت سرمایه معنوی و مادی کشور نیز جلوگیری کرد.

رویداد مسابقه‌محور «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» که با حمایت سازمان فضایی ایران و هم پنین پژوهشگاه فضایی ایران برای نخستین بار برگزار ‌می‌شود، تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های متخصصان صنعت فضایی در راستای پاسخ‌گویی به نیازهای دیگر صنایع کشور برآید و بستری جهت شناسایی و تبادل ایده‌­های نوآورانه و خلاق در این زمینه باشد و ضمن آشنایی با اصول طراحی مهندسی سیستم بتواند  بستری مناسب برای آشنایی علاقه‌مندان و فعالان صنعت فضایی با انواع مدل‌­های کسب‌وکار این صنعت در ایران نیز باشد.

موضوعات محوری رویداد:

دبیر این رویداد، موارد زیر را به عنوان برخی از موضوعات محوری این مسابقه را طراحی منظومه ماهواره‌ای برای پایش مستمر نواحی موردنظر، طراحی منظومه ماهواره‌ای برای ایجاد سیستم موقعیت‌یاب محلی و  طراحی منظومه ماهواره‌ای برای ایجاد شبکه مخابراتی عنوان کرده است.

رویداد مسابقه‌محور چالش طراحی منظومه ماهواره ای، در روز 11 مهر ماه 1398 در پژوهشگاه فضایی ایران در تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در آن می‌توانند به سایت www.manzoumeh2019.ir  مراجعه و یا با شماره تلفن 02166062931 تماس حاصل کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021660*****
[نمایش اطلاعات]