اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807294145012957

چگونه مهارت listening را تقویت کنیم؟

کد: 139807294145012957

http://bit.ly/33TEPoz

، تهران , (اخبار رسمی): تا به حال شده به یک بازار بزرگ رفته و برای چند ثانیه چشم‌ها را ببندید و فقط به صداها گوش کنید؟ صداها از عجیب‌ترین اتفاقات دنیا هستند؛ تعداد زیادی آوا در کنار هم قرار می‌گیرند و یک صوت جذاب را می‌سازند. جالب‌تر این‌که انسان‌ها یاد گرفته‌اند از این صداها، برای برقراری ارتباط استفاده کنند.

چگونه مهارت listening را تقویت کنیم؟
چگونه مهارت listening را تقویت کنیم؟

یکی از سخت‌ترین مراحل در یادگیری زبان انگلیسی و کسب موفقیت در آزمون آیلتس، بخش مربوط به مهارت Listening است. آیلتس برای خیلی‌ها غول چغر و بدبدنی است که هر چقدر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند نمی‌توانند شکستش بدهند، اما هر غولی عاقبت روزی شکست می‌خورد. 

موزیک گوش دهید: اگر صبح و شب با موسیقی گره خورده، از علاقه‌‌ جذاب برای پیشرفت بیشتر باید استفاده شود و سعی شود متوجه شد که خواننده دقیقا ٌچه می‌گوید. اگر شخصی تازه‌کار است می‌تواند کمی تقلب کند و بعد از چند بار شنیدن آهنگ، به سراغ گوگل برود و متن آهنگ را سرچ کند. حتی می‌توان به سراغ کتاب‌های آموزشی‌ رفت که موسیقی را چاشنی آموزش‌شان کرده‌اند و از این هنر برای تقویت مهارت listening انگلیسی استفاده می‌کنند.

مثل یک اسفنج شوید: همه‌ در دوران نوزادی یک اسفنج واقعی بودند. سر تا پا باید گوش بود و به صداهای اطراف گوش داد و سعی کرد کلمات و معنی‌ را متوجه شد. از آن جالب‌تر این‌که لحن بیان کلمات را هم خوب به خاطر سپرد. حالا می‌توان گفت شخص در حال یادگیری یک زبان جدید است و دست کمی از یک نوزاد ندارد؛ بنابراین خوب است با استفاده از فیلم‌ها و یا کتاب تمرین listening انگلیسی شنید و آموخت. باید مطمئن بود طی کردن این مسیر برای بار دوم چندان سخت نیست و خیلی زودتر از دوران نوزادی‌ می‌توان راه افتاد.

از کتاب کمک بگیرید: این دیگر مهم‌ترین کاری است که باید برای تقویت مهارت listening انجامش داد. اما یک کتاب Listening انگلیسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ همه‌ افراد از کتاب‌های خشک فراری هستند، بنابراین شاید بتوان گفت بهترین کتاب تقویت لیسینیگ کتابی است که تمرین‌های متنوع داشته باشد، با آموزش واژه‌ها و اصطلاحات کاربردی حسابی ماهیچه‌های مغز ورزش داده می‌شود و در آخر کاری می‌کند که با تمام شدنش، حس شود بخش بزرگی از مسیر یادگیری لیسنینگ طی شده است.

معرفی چند کتاب تمرین listening انگلیسی

کتاب Tactics for listening: مجموعه کتاب‌های Tactics For Listening از معروف‌ترین کتاب‌های یادگیری لیسینینگ است و زبان‌آموزان سطح مبتدی تا پیشرفته، می‌توانند از آن استفاده کنند.

هر کتاب این مجموعه شامل 24 درس است که به موضوعات مرتبط با مسائل روزمره مثل حمل‌و‌نقل، فیلم و... می‌پردازد. اگر شخصی حس کرد متوجه بعضی از لغات یا عبارت‌ها نمی‌شود؛ می‌تواند سری به بخش انتهایی کتاب بزند و با واژه‌های هر درس آشنا شود.

کتاب Tune in: مجموعه‌ دیگری است که توسط پورفسور  J.C Richards با همکاری Kerry O’sullivan نوشته‌شده‌ و توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده‌است. این کتاب در سه سطح Before You Listen، Listen & Understand و Tune In منتشر شده‌است. هر Unit این مجموعه، شامل 6 صفحه درس و تمرین است که دست زبان‌آموز مبتدی را می‌گیرد و تا مراحل پیشرفته‌ی فهم زبان انگلیسی، با خودش می‌برد.

کتاب IELTS Advantage Listening : اگر شخصی به دنبال بهترین کتاب برای تقویت لیسنینگ آیلتس است؛ شاید خوب باشد که سری به این کتاب بزند. کتابی که دارای چند بخش است و در بخش اول ساختار جمله‌ها و نوع بیان آن‌ها را توضیح داده می‌شود و در بخش دیگر، توضیحاتی برای بهتر رد کردن غول listening آیلتس بیان می‌شود.

کتاب Let’s listen : اگر شخصی عاشق موسیقی است و دوست دارد متن  آهنگ‌ها را بخواند؛ می‌توان به سراغ این کتاب رفت. کتاب Let’s listen بهترین کتاب لیسینینگ آیلتس برای هواداران موسیقی است. از طریق موسیقی خیلی راحت‌تر می‌توان با تلفظ واژه‌های انگلیسی آشنا شد و همین موضوع یادگیری را تبدیل به کاری لذت‌بخش و مفرح می‌کند.

این کتاب، 21 درس را با تمرین‌ها و مثال‌های متنوع در برمی‌گیرد که شامل واژه‌های به کار رفته در متن ترانه‌های آهنگ‌هاست. همچنین با وجود پاسخنامه‌‌ای که به همراه دارد، نقش یک معلم انگلیسی جذاب و سرگرم‌کننده را برای شما بازی می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش