اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808044162311198

سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه

کد: 139808044162311198

http://bit.ly/2QJIxOl

، تهران , (اخبار رسمی): سرزمین ایران، بهشتی است از طبیعت بی‌نظیر؛ طبیعتی که در هر نقطه تکرار نشدنی است و هر سفر تجربه‌ای پربار و خاطره‌انگیز برای کسانی که قدم در آنها می‌گذارند.

سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه
سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه
سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه
سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه
سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه
سفر به سرزمین‌های بهشتی ایران؛ ماسوله، رشت، اولسبلنگاه

در ادامه مطلب خلاصه‌ای از راهنمای سفر به ماسوله، سفر به رشت و مسیر دسترسی به اولسبلنگاه آمده است.

سفر به ماسوله؛ خانه شمعدانی‌ها

ماسوله در دل جنگل‌های گیلان و از توابع شهر فومن است که تقریبا در پنج طبقه بنا شده است. اینجا به دلیل معماری پلکانی‌اش یکی از مناطق پرگردشگر است. بیشتر خانه‌ها در روستای ماسوله با گلدان‌های شمعدانی آذین شده‌اند که می‌توان برخی از این خانه‌ها را درمیان اقامتگاه های ماسوله که به مسافران اجاره داده می‌شود، یافت.

بهترین فصل سفر به ماسوله بهار و اوایل پاییز است. روستای ماسوله در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و به همین دلیل آب و هوای این روستا در فصل‌های بهار و اوایل پاییز بسیار دلنشین است.

جاذبه‌های گردشگری ماسوله

یکی از جاذبه‌های گردشگری ماسوله که در دل روستا قرار دارد و به عنوان قلب ماسوله از آن نام برده می‌شود، بازار ماسوله است. بازار ماسوله مغازه‌های زیادی هم برای فروش سوغات، صنایع دستی و محصولات محلی دارد و هم تهیه مایحتاج در این بازار امکان‌پذیر است.

پارک جنگلی ماسوله که یکی از زیباترین پارک‌هاست و تنوع گیاهان زیادی دارد، از جاهای تفریحی ماسوله بحساب می‌آید. این پارک با 2400 هکتار مساحت در 35 کیلومتری غرب فومن قرار گرفته و از بزرگترین پارک‌های منطقه است. پوشش گیاهی جنگل را درختان راش، توسکا و فندق تشکیل می‌دهند. گیاهان دارویی و علفی نیز در این پارک فراوان هستند. امکانات رفاهی و آلاچیق، رستوران و دکه‌ها، پارک جنگلی ماسوله را به یکی از جاذبه های گردشگری ماسوله تبدیل کرده است. خوردن آش دوغ هنگام گشت و گذار در پارک جنگلی ماسوله، مزه این گردش را ماندنی‌تر می‌کند.

سفر به رشت؛ شهر باران‌های نقره‌ای

مرکز استان گیلان، شهر رشت، میان طبیعتی وصف نشدنی قرار دارد. این شهر به دلیل بارندگی های مداومش، به شهر باران شهرت دارد و آب و هوایش، معتدل و مرطوب است. شهر رشت در فصل پاییز بیشترین بارندگی و در فصل تابستان کمترین میزان بارندگی را دارد. پشت بام بیشتر خانه‌های شهر به خاطر بارندگی زیاد از سفال پوشیده شده‌اند و با رنگ‌های دلنشین، زیبایی شهر رشت را چند برابر به نمایش گذاشته‌اند. لازم به ذکر است که مسافران انبوه این شهر نباید نگران مکان ماندن در رشت باشند زیرا اقامتگاه های رشت با قیمت‌ها، اندازه‌ها و دیگر خصوصیات متنوع در اختیار این مسافران قرار می‌گیرد.

جاذبه‌های گردشگری رشت

مهم‌ترین جاذبه دیدنی در شهر رشت، میدان شهرداری است که در سال 1305 با معماری روسی طراحی و ساخته شده و حالا به عنوان نماد شهر و ساختمان اداری شهرداری از آن استفاده می‌شود.

شهر رشت، جاذبه‌های تاریخی هم دارد که شناخته‌شده‌ترین آن آرامگاه میرزاکوچک خان جنگلی است. بنای مسجد صفی شهر رشت که به زمان صفویه بازمی‌گردد نیز از دیگر بناهای تاریخی شهر رشت است که حالا به عنوان موزه از آن استفاده می‌شود، در دوران قاجار ساخته شده و با وجود کتابخانه و بنای معماری با تزئینات گچ بری و آیینه کاری از جاذبه‌های تاریخی شهر رشت است.

مدرسه شاپور که اوایل دوره پهلوی و در مسیر رشت-انزلی ساخته شد یکی از دیگر از بناهای تاریخی رشت است. مدرسه شاپور اولین مدرسه‌ای است که در لیست آثار ملی ایران قرار گرفته و ساخت آن با شیوه معماری مدرن انجام شده است.

خارج از شهر رشت نیز مرداب سراوان و پارک جنگلی سراوان قرار دارد. دریاچه سقالکسار هم در 15 کیلومتری جنوب شهر، از جاذبه‌های طبیعی شهر رشت است که نباید در سفر به رشت دیدن آن را از دست داد.

اولسبلنگاه؛ سرزمینی که آسمان به زمین می‌آید

نامی که در جستجو میان جاذبه‌های گردشگری ماسال یا دیدنی‌های گیلان و مناطق ییلاقی به چشم می‌خورد نام اولسبلنگاه یا اولسبلانگاه است که این روزها به واسطه انتشار عکس‌های زیادی که در این منطقه گرفته‌ شده‌اند، بیشتر شناخته می‌شوند.

جاده اولسبلنگاه یکی از جاده‌های دیدنی و جذاب با طبیعت جنگلی است که برای دسترسی به ییلاقات اولسبلنگاه باید ازچند پیچ در جاده گذشت. از بهار تا اوایل پاییز بهترین فصل سفر به اولسبلنگاه یا اولسبلانگاه است. هرچند این که منطقه زمستان دیدنی دارد اما به دلیل نبود امکانات مناسب، ممکن است عبور از جاده و اقامت در ییلاق اولسبلنگاه امکانپذیر نباشد.

روستای ییلاقی اولسبلنگاه در 25 کیلومتری جنوب ماسال است و در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا قرار دارد که به خاطر چشم‌انداز، طبیعت و امکان اقامت در کلبه چوبی‌هایی که شکل اولیه خود را حفظ کرده‌اند و بازسازی نشده‌اند، به یکی از جاذبه‌های گردشگری ماسال تبدیل شده است. شاید بسیاری از گردشگران که دوست ندارند در کلبه چوبی اقامت کنند نگران جای ماندن باشند اما باید گفت گردشگران هم می‌توانند در ویلاهای اجاره‌ای در روستای پایین اولسبلانگاه اقامت کنند و هم می‌توانند در اقامتگاه های ماسال بمانند. زیرا از ماسال تا اولسبلنگاه راه زیادی نیست.

جاذبه‌های گردشگری اولسبلنگاه

اولسبلنگاه ییلاقات کوچکی دارد که گشت و گذار در هر کدام تکه‌ای از بهشت را یادآوری می‌کند. منطقه ییلاقی اولسبلنگاه طبیعت بی نظیری دارد که مشتاقان بسیاری را برای عکاسی و ماندگار کردن لحظه‌ها به این منطقه می‌کشاند. ارتفاعات آلاله و روستای سوئه‌چاله از دیگر جاذبه‌های گردشگری اولسبلنگاه هستند که در طول مسیر و با برنامه ریزی سفر به اولسبلنگاه می‌توان از این مناطق دیدن کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | صنایع دستی