اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990320424856760

مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

کد: 13990320424856760

https://bit.ly/3cKmgYc

، تهران , (اخبار رسمی): پس از شیوع ویروس کرونا، بازار مشاوره آنلاین پزشکی بسیار داغ شده است. کسب‌وکارهای مشاوره پزشکی اینترتی زیادی در این حوزه فعال هستند. در این گزارش به بررسی خدمات مشاوره آنلاین پزشکی می‌پردازیم. همچنین اطلاعاتی راجع به بهترین وبسایت مشاوره آنلاین پزشکی نیز می‌دهیم.

مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟
دریافت مشاوره آنلاین پزشکی از دکتر ساینا
مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟
مشاوره آنلاین پزشکی در هر زمان و مکان
مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟
سایت مشاوره آنلاین پزشکی دکتر ساینا

مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟ پیشرفت تکنولوژی آنقدر سریع و همه جانبه است که نقش پر رنگ آن در زندگی بشر امروز را نمی‌توان نادیده گرفت، یکی از مهم‌ترین استفاده‌ها از کاربردی ترین تکنولوژی روز دنیا، یعنی اینترنت، استفاده از آن در حوزه پزشکی است. حتما شما هم امروزه اصطلاح "مشاوره پزشکی آنلاین" را شنیده‌اید؛ اگر این سوالات در ذهن شما شکل می‌گیرد که اصلا این سبک از مشاوره چگونه است، چه سوالاتی را می‌توان از این طریق با پزشکان در میان گذاشت، در کدام زمینه‌های پزشکی می‌توان از مشاوره آنلاین بهره‌مند شد و مزایای این گونه مشاوره پزشکی چیست بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چگونگی مشاوره آنلاین پزشکی

همان‌طور که ذکر کردیم استفاده از اینترنت ابعاد گوناگونی دارد که بسیاری از آن‌ها جهت رفاه حال بشر امروزی و با توجه به سبک زندگی امروز طراحی می‌شود، زندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک، مشغله‌های کاری بی‌شمار، عدم دسترسی عده‌ای از افراد به پزشکان با تجربه، شرایط سخت سفرهای درون شهری و برون شهری و امثال آن سبب شده است تا فعالان حوزه اینترنت و پزشکی با تلفیق این دو زمینه پرکاربرد، سبک خاصی از مشاوره را با عنوان "مشاوره آنلاین پزشکی" ابداع کنند.

در این سبک از مشاوره ما بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، بدون این که مجبور باشیم ساعت‌های متوالی در ترافیک و مطب به انتظار دریافت نوبت و یا نوبت ویزیت شدن بنشینیم، می‌توانیم به راحتی مشکل خود را به صورت آنلاین با پزشک در میان گذاشته و از او مشاوره بگیریم، در این نوع مشاوره می‌توان از روش‌های مکملی چون ارتباط تصویری، تلفنی و حتی در صورت لزوم مراجعه حضوری نیز بهره‌مند شد. در مشاوره آنلاین، تنها در صورت نیاز به ویزیت حضوری، پزشک آنلاین، ما را به پزشک متخصص دیگری ارجاع داده و یا نوبت ویزیت حضوری جهت مراجعه به مطب در اختیار ما قرار می‌دهد.

در حال حاضر سایت دکتر ساینا را می‌توان معتبرترین وبسایت مشاوره آنلاین پزشکی (www.drsaina.com) در ایران دانست، که با ارائه خدمات با کیفیت به جامعه، ما را از صرف هزینه و هدر رفتن وقت و حوصله بی نیاز می‌کند. این استارتاپ تا به حال بیش از 1.000.000 مشاوره داده است.

راجع به چه مشکلاتی می‌توانیم به صورت مشاوره آنلاین با متخصصین صحبت کنیم؟ شاید این سوال بسیاری از ما باشد که چه زمانی می‌توانیم از مشاوره آنلاین بهره‌مند شویم؛ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، ما جهت مشاوره آنلاین با هر پزشک و در هر تخصصی نیاز به شرایط خاص نداریم، حتما برای هر یک از ما این مسئله پیش آمده است که برای یک پرسش کوتاه در خصوص بیماری، نحوه و میزان مصرف دارو، علائمی که نیاز به مشاوره جهت تشخیص بیماری دارد و یا حتی نشان دادن یک برگه آزمایش ساعت‌ها در مطب پزشک معطل مانده باشیم. در حقیقت مشاوره آنلاین امکانی را برای ما فراهم می‌سازد تا جز در موارد واقعا ضروری نیازی به حضور در مطب پزشک نداشته باشیم؛ بنابراین می‌توان گفت برای هر نوع مشکلی می‌توان از این سبک مشاوره استفاده کرد.

چه کسانی به مشاوره آنلاین نیاز دارند؟

بسیار پیش آمده است که دچار بیماری یا شرایطی شده‌ایم و از صحبت کردن حضوری در خصوص مشکلمان با پزشک دچار خجالت شده باشیم؛ مشکلاتی نظیر اختلال در روابط زناشویی، مشکلات جنسی، اختلالات دستگاه تناسلی، حتی در مواردی حادتر مثلا داشتن روابط پر خطر جنسی و احتمال ابتلا به ایدز و بیماری‌های مقاربتی و یا حتی مشکلات روانی و عاطفی که از بازگو کردن آن‌ها در حضور دیگران معذوریم، در تمام این موارد ذکر شده می‌توان با آسودگی خیال از ناشناس ماندن و قضاوت شدن، از مشاوره آنلاین پزشکی در حوزه تخصصی مورد نظر بهره‌مند شویم.

گاهی دسترسی به یک پزشک متخصص با تجربه برای ما امکان‌پذیر نیست، یا مثلا برخی از ما که در مناطق محروم دور از شهرهای بزرگ زندگی می‌کنیم، خانم های باردار یا مادران تازه زایمان کرده که امکان خروج از منزل به سختی برای‌مان فراهم می‌شود؛ سالمندان، معلولین، افراد افسرده و صدها نمونه دیگر از ما که مشکل داریم؛ اما توان مالی یا امکان صرف وقت کافی برای حل مشکل پزشکی و بهداشتی خود نداریم، در هر زمینه‌ای که دچار مشکل یا بیماری هستیم، می‌توانیم با متخصصین آن حوزه به صورت آنلاین مشورت کرده و به بیان مشکل خود بپردازیم.

یکی از شرایطی که لزوم استفاده از مشاوره آنلاین پزشکی را بیش از هر زمان به رخ کشید؛ روزهای قرنطینه و شیوع کرونا بود، برای آن دسته از ما که در این دوران دچار مشکل و بیماری بودیم و یا احساس می‌کردیم ممکن است به بیماری مبتلا شده باشیم و نیاز به مشاوره با پزشک داشتیم؛ اما شرایط اجازه حضور در مراکز شلوغی چون درمانگاه‌ها و اورژانس‌های مراکز پزشکی نمی‌داد، بیش از دیگران به لزوم یک مرجع جامع برای دریافت مشاوره آنلاین و غیر حضوری را درک کردیم.

استفاده از مشاوره آنلاین پزشکی دکتر ساینا چه مزایایی برایمان به دنبال دارد؟ در این بخش به برخی از مزایای این سبک از مشاوره می‌پردازیم تا اگر تا کنون در ارتباط با این گونه مشاوره‌های آنلاین دچار تردید بوده‌اید بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید.

- مهمترین مزیت استفاده از خدمات پزشکی آنلاین صرفه‌جویی در وقت و هزینه است. در هر زمان و مکانی که نیاز به مشاوره پزشکی داشته باشیم تنها یک کلیک تا مشاوره با برترین‌های تخصص‌های مختلف پزشکی فاصله داریم.

- با وجود منابع معتبر جهت معرفی و استفاده از تخصص پزشکان آنلاین، نیاز به سفرهای طولانی و خسته کننده برای ملاقات با پزشکان متخصص وجود ندارد و عملا محدودیت مکانی با این سبک از مشاوره معنایی نخواهد داشت. این امر به خصوص برای عزیزانی که در مناطق محروم کشور زندگی می‌کنند بسیار یاری دهنده است.

- بسیاری از ما به محض مشاهده علائم بیماری با یک جستجو ساده در اینترنت می‌توانیم اطلاعاتی را در خصوص بیماری احتمالی به دست آوریم؛ اما اکثر وبسایت‌ها راجع به موضوعات پزشکی بسیار کلی صحبت کرده‌اند و برای تشخیص درست نیازمند مشاوره با یک متخصص هستیم، مشاوره آنلاین به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بدون خروج از منزل با یک پزشک متخصص در مورد تشخیص بیماری مشورت کنیم.

- گاهی با یک مشاوره آنلاین، متوجه می‌شویم که نیازی به صرف هزینه‌های گزاف در مطب پزشکان متخصص برای ملاقات حضوری نداریم.

- ارتباط با این روش انعطاف بیشتری نسبت به ملاقات حضوری با پزشک در زمان برگزاری جلسات و ساعات مشاوره دارد.

- در مورد برخی مسائل و مشکلات بدون ترس از بی آبرویی، قضاوت شدن و یا خجالت کشیدن می‌توانیم به راحتی مشکل خود را با یک متخصص آگاه در میان بگذاریم.

چرا باید دکتر ساینا را انتخاب کنیم؟ در استارتاپ دکتر ساینا، بیش از 450 پزشک متخصص و فوق تخصص در 44 حوزه تخصصی پزشکی و درمانی آماده ارائه خدمات مشاوره آنلاین پزشکی هستند. می‌توانیم با مراجعه به پروفایل هر پزشکی که به تخصص او نیاز داریم، اطلاعات مربوط به آن پزشک را مطالعه کرده و حتی نظرات کاربران دیگر در خصوص کیفیت مشاوره پزشک مورد نظر را به صورت آنلاین مشاهده کنیم. همچنین می‌توانیم به دو صورت آنلاین یا تلفنی با دکتر ارتباط برقرار کنیم.

در دکتر ساینا این امکان برای ما فراهم شده است که در صورت عدم رضایت از مشاوره پزشک وجه پرداختی خود را به صورت کامل دریافت کنیم.

با دانلود اپلیکیشن دکتر ساینا نیز در هر زمان و مکانی که نیاز به استفاده از راهنمایی‌های پزشکی داشته باشیم این امکان برای ما فراهم خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دکتر ساینا

چشم انداز دکتر ساینا کمک به بشریت برای داشتن زندگی سالم، شاد و طولانی است. هر روزه میلیون‌ها نفر در جهان برای دستیابی به خدمات پزشکی مناسب در حال چالش و تلاش هستند و دکتر ساینا به دنبال تغییر این مسیر است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی