اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139903254362314517

آشنایی با فواید ماساژ و ماساژ درمانی در چند نکته

کد: 139903254362314517

https://bit.ly/2BXffq3

، شهریار , (اخبار رسمی): ماساژ درمانی یک روش درمانی‌ست که روز به روز بر متقاضیان استفاده از آن و البته محبوبیت‌ش اضافه می‌شود. هرچند که روزگاری به عنوان یک رویکرد جایگزین یا حاشیه‌ای از آن نام برده می‌شد. اما امروزه در جریان اصلی‌تری از زندگی مردم قرار گرفته است.

ماساژ درمانی یک روش درمانی‌ست که روز به روز بر متقاضیان استفاده از آن و البته محبوبیت‌ش اضافه می‌شود. هرچند که روزگاری به عنوان یک رویکرد جایگزین یا حاشیه‌ای از آن نام برده می‌شد. اما امروزه در جریان اصلی‌تری از زندگی مردم قرار گرفته است. به‌گونه‌ای که ماساژدرمانی را یک گزینه درمانی اصلی به حساب می‌آورند. حتی بسیاری از شرکت‌های بیمه پوشش جلسات درمانی را ارائه می‌دهند. این روش درمانی شامل تکنیک‌های مفید برای افزایش گردش خون، کاهش تنش، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و همچنین تقویت آرامش در کل بدن و همچنین بسیاری از مزایای دیگر است. نواحی بافت نرم بدن شامل ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، بافت همبند و... است. تمامی این موارد به ما می‌گوید که خواندن از مزایای ماساژدرمانی می‌تواند برای ما بسیار مفید بوده و حداقل ارزش یک‌بار مطالعه را دارد. در ادامه برخی از فواید آن را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

آرامش بخش است

هنگامی که بدن دچار تنش و فشار است، سطح ناسالم هورمون شناخته شده استرس، کورتیزول را تولید می‌کند که می‌تواند در افزایش وزن، بی‌خوابی، مشکلات گوارشی و سردرد نقش داشته باشد. تحقیقات نشان داده که ماساژ درمانی می‌تواند منجر به کاهش سطح کورتیزول در بدن شده که این مسئله تمامی حالات را در شما بهبود می‌بخشد. علاوه‌براین، این شکل از درمان همچنین باعث احساس ماندگاری آرامش، بهبود خلق و خو و کاهش سطح استرس می‌شود.

استرس را کاهش می دهد

 ماساژدرمانی نه تنها می‌تواند به کاهش استرس کمک کند بلکه جلسات ماساژ منظم در مدت زمان طولانی می‌تواند باعث افزایش سطح انرژی، کاهش درد و تحریک افراد در سطح جسمی و عاطفی شود.

می‌تواند به پایین آمدن فشار خون کمک کند

 اگر به طور منظم در جلسات ماساژدرمانی حضور یابید متوجه این مسئله خواهید شد که فشار خون شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. در واقع طی تحقیقات انجام شده، پیروی از یک برنامه ماساژ منظم می‌تواند فشار خون سیستولیک (تعداد بالای) و دیاستولیک (تعداد پایین) را کاهش دهد. علاوه بر این، همچنین می‌تواند سطح کورتیزول را در بدن کاهش دهد. نکته قابل توجه این است که جلسات ماساژ مداوم همچنین می‌تواند منابع محرک اضطراب، خصومت، تنش و افسردگی را نیز کاهش دهد. به نوبه خود، پایین آمدن فشار خون همچنین می‌تواند خطر حمله قلبی، سکته مغزی و یا نارسایی کلیه و همچنین بسیاری از مشکلات بهداشتی را کاهش دهد.

باعث آرامش عضلات می‌شود

هدف از ماساژ درمانی این است که از طریق آن تنش‌ها را در ماهیچه‌ها از بین ببرید و انعطاف‌پذیری و آرامش را برای عضلات آسیب‌دیده و همچنین کل بدن فراهم آورید. در واقع شما با این کار منبع درد بدن‌تان را هدف قرار داده‌اید. ماساژ همچنین باعث افزایش گردش خون در عضلات آسیب‌دیده می‌شود که این باعث افزایش مواد مغذی و اکسیژن به بافت‌های آسیب‌دیده نیز خواهد شد. حتی می‌تواند فعالیت را در مناطق آسیب‌دیده، سفتی و ورم و در عضلات و مفاصل افزایش دهد. همچنین باعث افزایش انعطاف‌پذیری در کاهش درد می‌شود.

علاوه بر این، این شکل از درمان، اندورفین‌ها (هورمون‌های ضد درد) را نیز آزاد می‌کند، که باعث افزایش سطح دوپامین و سروتونین در بدن می‌وند. این هورمون‌ها از جهات مختلف از نظر جسمی و همچنین از نظر عاطفی به بدن کمک می‌کنند. در ضمن، آن‌ها بهبودی، مدیریت درد و احساس سرخوشی را تقویت می‌کنند، همچنین به آرامش اعصاب کمک می‌کنند.

می‌تواند به بهبود گردش خون کمک کند

مزایای طولانی مدت ماساژ درمانی را نباید دست کم گرفت. گردش خون بهبود یافته بخشی از یک اثر گلوله برفی است که در نتیجه دریافت ماساژ درمانی منظم در بدن اتفاق می‌افتد. دلیل این امر این است که گردش خون مناسب باعث ایجاد خون غنی مورد نیاز برای بهبود عضلات آسیب دیده، سفت و سخت می شود. علاوه بر این، ماساژ گردش خون را از طریق فشار دستی نیز بهبود می‌بخشد که نواحی آسیب‌دیده بدن را احتقان می‌بخشد. به نوعی همین فشار باعث می شود خون جدید در بافت ها جاری شود. علاوه بر این، عمل فشرده‌سازی، پیچاندن و کشش تکنیک ماساژ نیز اسید لاکتیک را از بافت‌های عضلانی خارج می‌کند. در نتیجه، این عمل گردش خون مایع لنفاوی را که حامل مواد زائد متابولیک به دور از اندام‌های داخلی و عضلات هستند، بهبود می‌بخشد. به نوبه خود، این منجر به کاهش فشار خون و بهبود عملکرد کلی بدن می‌شود.

می‌تواند به بهبود وضعیت بدن کمک کند

بسیاری از افراد در سراسر جهان به دلایل مختلف درد را در نواحی کمر، گردن و عضله تجربه کرده‌اند. با این حال، پزشکان عقیده دارند که اصلی‌ترین دلیل آن وضعیت ضعیف بدن ‌آن‌هاست. در حقیقت، درد مزمن کمر، که دلیل شماره یک روزهای کاری از دست رفته و دومین علت شایع ناتوانی است، غالباً نتیجه ایست نادرست یا ضعیف در هنگام ایستادن/ نشستن است. علاوه بر این، اضافه وزن، وضعیت بد ضعف و حرکات تکراری یا استفاده بیش از حد نیز می‌تواند به فشار در پشت و سایر مناطق مشکل‌دار منجر شود. در نتیجه فشار اضافه شده، اغلب افراد با اسپاسم، درد و عضلات متشنج در باسن، گلو، پشت، گردن و پاها روبرو می‌شوند. اما ماساژ درمانی می تواند به شما در بازگشت بدن به تراز صحیح کمک کند.

در حقیقت، ماساژ درمانی یکی از مفیدترین و آرامش‌بخش‌ترین روش‌هایی‌ست که می‌تواند منجر به بهبود وضعیت بدن شود. ماساژ به بدن این امکان را می‌دهد تا تنش ایجاد شده در عضلات را شل کنند. به نوبه خود، این به بدن اجازه می‌دهد تا در وضعیت ارگانیک و عاری از هرگونه درد قرار بگیرد. علاوه بر این، عضلات آزادی بیشتری خواهند داشت، انعطاف پذیری، دامنه حرکت و نقاط فشار تسکین می‌یابد. در نتیجه بدن قادر است خود را در وضعیتی ارگانیک و سالم قرار دهد. به طور خلاصه، ماساژ درمانی به اصلاح موقعیت‌ها و حرکات ایجاد شده در طول زمان به عنوان واکنشی در برابر درد کمک می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله سلامت و تناسب اندام کوئیک فیت

ما در کوئیک فیت سعی داریم با ارائه جدید ترین مطالب از منابع معتبر انگلیسی به فارسی روان سطح دانش اجتماعی را در حوزه سلامت بالا ببریم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان