اطلاعات تماس
  • 021883*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904214422714723

دلایل اصلی گیر کردن کالا در گمرک کشور چیست؟

کد: 139904214422714723

https://bit.ly/38VJwCb

، (اخبار رسمی): یکی از مسایلی که روزانه تمامی تاجران و کسانی که در حوزه واردات و صادرات کالا مشغول به فعالیت هستند با آن مواجهند، ترخیص کالا از گمرگ است. شاید بتوان گفت که ترخیص کالا از گمرک یکی از پیچیده ترین و طولانی ترین مسایل مربوط به واردات کالاست و قوانین متعدد و پیچیده ای که در این زمینه وجود دارد.

دلایل اصلی گیر کردن کالا در گمرک کشور چیست؟
دلایل اصلی گیر کردن کالا در گمرک کشور چیست؟

کالا در گمرک کشور گیر می کند اگر:

  • مجوز مورد نیاز برای ثبت سفارش را نداشته باشید از ارز دولتی استفاده کرده اید  و کد رهگیری بانک را ارائه نداده اید فرایند صدور مجوزهای قانونی طولانی شود به دلیل عدم تمکن مالی، حقوق ورودی را پرداخت نکرده باشید پروسه رسیدگی به ارزش کالاهای درج شده در اظهارنامه گمرکی طولانی شود فرایند بررسی اظهارنامه توسط کارشناسان طول بکشد

 شرکت بازرگانی تاجر همراه شماست تا تمامی موانع ذکر شده در بالا را به راحتی پشت سر بگذارید، تاجر با داشتن سالها  تجربه در زمینه ترخیص کالا می تواند به شما کمک کند تا این پروسه را هرچه سریعتر طی نمایید و با ارائه مشاوره رایگان به  بازرگانان عزیز از چالش ها و موانع احتمالی جلوگیری میکند.

کلیه بازرگانان و افرادی که در زمینه صادرات و واردات فعال هستند به ناچار باید پروسه ترخیص کالا از گمرک را طی کنند، ترخیص کالا از گمرک فرایند پیچیده و در عین حال زمانبری است که اهمیت ان بر کسی پوشیده نیست. قوانین بسیار مختلفی در این زمینه وضع شده است که اشنایی با ان نیازمند دانش و تجربه و زمان می باشد. جهت ترخیص کالا از گمرک شما دو راه پیش رو دارید :

  • اقدامات مورد نیاز جهت ترخیص کالا را خودتان انجام دهید، در این صورت باید بخش زیادی از زمان خود را به فرایند های اداری طولانی و  قوانینی که به طور مداوم تغییر میکنند، اختصاص دهید ترخیص کالا از گمرک را برون سپاری کنید به این معنی که کلیه اقدامات مربوط به آن را به یک ترخیص کار یا شرکت خدمات بازرگانی (به صورت حق العملکاری یا با کارت بازرگانی همان شرکت) بسپارید

ترخیص کار چه کاری برای شما انجام می دهد؟

ترخیص کار در واقع نماینده قانونی صاحب کالا در گمرک است، فرد ترخیص کار در طی بازرسی گمرکی و پروسه پرداخت عوارض و تعرفه های مربوط به آن، با دانش و مهارت و تسلط بر قوانین گمرکی به بازرگانان کمک میکند تا هر چه سریعتر فرایند های اداری حقوقی را پشت سر بگذارند.

فرد ترخیص کار برای اینکه بتواند به بهترین نحو ترخیص کالا را انجام دهد باید به موارد زیردسترسی داشته باشد:

  • بارنامه گواهی مبدا یا سیاهه پکینگ لیست فاکتور فروشی که سندر می دهد یا اینویس

مراحل ترخیص کالا از گمرک ایران:

  • انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت اخذ گواهی ترخیص از شرکت حمل کننده کالا (برای کالاهایی که به شیوه دریایی ارسال شده اند) یا دریافت قبض انبار (برای کالاهای هوایی یا زمینی) اظهار کالا آماده کردن کالا به منظور ارزیابی در سازمان گمرکی کشور فرایند های مربوط به ارزیابی و کارشناسی کالا واریز هزینه های امور گمرکی فرستادن محموله به پایانه حمل و نقل بارگیری و خروج کالا از گمرک

مشکلات مرسوم در ترخیص کالا که وارد کنندگان با آن مواجه می شوند:

ارائه نشدن صحیح اسناد مالکیت به خریدار توسط فروشنده : ممکن است بازرگانان به علت تاثیر تحریم ها در انتقال پول و اخذ اسناد مالکیت با این مشکل مواجه شوند.  یک روز تاخیر در پروسه ترخیص کالا می تواند معادل یک درصد به قیمت تمام شده کالا اضافه کند که باعث ضرر زیادی به وارد کننده و مصرف کننده کالا میشود.

کرایه معطلی : اگر محموله به هر دلیلی در زمان مقرر ترخیص نشود، بازرگان مجبور به نگهداری محموله بیشتر از زمان موافقت شده می شود که برای این کار باید کرایه معطلی پرداخت کند.

مدارک نادرست یا فقدان مدارک : صورتحساب اصلی که مرتبط با محموله وارداتی تاجر است سند بسیار مهمی برای ترخیص کالا به حساب می اید و نبودن آن روند ترخیص کالا را کند و حتی در برخی مواقع غیر ممکن میکند.

عدم آشنایی با قوانین گمرکی: وجود قوانین متعدد و فراوان در گمرک گاهی موجب ایجاد دردسرهایی در ترخیص کالا خواهد شد. یک ترخیص کار حرفه ای باید به تمامی قوانین گمرکی و شیوه های اداری مسلط باشد تا به بهترین نحو بتواند مجوزهای گمرکی را اخذ نماید.بهترین راه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی راهنمایی از یک فرد مسلط یا تماس با یک شرکت خدمات بازرگانی از جمله شرکت بازرگانی تاجر است.

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با داشتن کادر مجرب و متخصص به بازرگانان کمک میکند تا با صرف هزینه و زمان اندک کالای مدنظر خود را وارد کشور نمایند. همکاران ما با تجربه ای که طی سالها فعالیت کسب کرده اند از پیشروان این حوزه هستند، ما  در کنار شما هستیم تا این مسیر را برای شما هموار کنیم و با در نظر داشتن فرایندهای قانونی کشور شما را راهنمایی کنیم.

در ادامه با خدمات بازرگانی شرکت تاجر آشنا خواهید شد:

  • مشاوره دادن به بازرگانان در زمینه واردات و صادرات اشنا کردن بازرگانان با پروسه های فنی و اداری مربوط به صادرات  و واردات انجام تمام فرایندهای گمرکی در زمینه ترخیص کالا واردات کالای تاجران از طریق پست سریع بین المللی گرفتن مجوزهای لازم برای واردات کالا و ترخیص آن

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021883*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار