اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904314446514785

روند صعودی رشد شرکت فرآوری مواد معدنی

کد: 139904314446514785

https://bit.ly/2EkciRN

، اصفهان , (اخبار رسمی): شرکت فراوری مواد معدنی از سال ۱۳۹۳ تا کنون، با توجه به بررسی‌هایی که بر روی تولیدات آن صورت گرفته، رشد مناسب و چشمگیری داشته است. شرکت فراوری مواد معدنی پس از آنکه در سال ۱۳۷۹ به سهامی عام تبدیل شد، در سال ۱۳۸۱ با نام سهام فراور در گروه ساخت فلزات اساسی به عضویت سازمان بورس اوراق بهادار تهران درآمد.

روند صعودی رشد شرکت فرآوری مواد معدنی
روند صعودی رشد شرکت فرآوری مواد معدنی

به گزارش اول سهام، شرکت فراوری مواد معدنی از سال ۱۳۹۳ تا کنون، با توجه به بررسی‌هایی که بر روی تولیدات آن صورت گرفته، رشد مناسب و چشمگیری داشته است. شرکت فراوری مواد معدنی پس از آنکه در سال ۱۳۷۹ به سهامی عام تبدیل شد، در سال ۱۳۸۱ با نام سهام فراور در گروه ساخت فلزات اساسی به عضویت سازمان بورس اوراق بهادار تهران درآمد.

تاکنون این شرکت در هیچ ناحیه بحرانی قرار نگرفته و توانسته شرایط و تهدید‌ها را پشت سر بگذارد. همچنین با توجه به رشد تولیدات، این شرکت دارای محصولات تولید شده‌ زیادی است که هنوز وارد بازار نشده‌اند. لازم به ذکر است که این شرکت برای تولید کالای جدید برنامه‌ای در نظر ندارد.

شرکت فراوری مواد معدنی به عنوان یکی از شرکت‌های متمول کشور و از زیر مجموعه‌های شرکت توسعه معادن روی ایران است و با توجه به نتایج اعلامی در کدال تا تاریخ تیرماه ۱۳۹۹ مشکل حاد و نتایج نامعقولی نداشته است.

طبق گزارشات اعلام شده، صورت‌های مالی شرکت فرآوری مواد معدنی که شامل وضعیت مالی و صورت‌های سود و زیان می‌باشد، توسط موسسه حسابرسی بررسی شده است و نتایج نشان دهنده وضعیت مطلوب و رعایت کلی استانداردهای حسابداری در سیستم ملی این مجموعه می‌باشد.

بر اساس مستندات موجود، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ شرکت، توسط موسسه حسابرسی دیگری مورد حسابرسی قرار گرفته و در گزارش مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ آن موسسه نسبت به صورت‌های مالی مزبور نظر “مقبول” اظهار شده است. موجودی پایان دوره سال ۹۸ مبلغ ۱۲۲ میلیارد تومان می‌شود.

شرکت فرواری مواد معدنی با توجه به میزان دارایی جاری که دارد، می‌تواند میزان بدهی های خود را پوشش دهد.

طبق گزارش اعلام شده از سوی هیئت مدیره، نسبت پوشش بدهی در این شرکت ۲/۱ است؛ یعنی دو برابر بدهی، دارایی جاری موجود است و همین امر قدرت این شرکت را دستیابی هرچه سریع‌تر به اهداف خود بیشتر کرده است. طبق آمار ارائه شده شرکت هیچ مشکل نقدینگی ندارد.

همچنین لازم به ذکر است که در این شرکت نسبت بدهی جاری به دارایی جاری ۰.۵ است. با توجه به اصول مدیریت مالی هرچه این نسبت کمتر از یک باشد برای سازمان بهتر است و در اصل شرکت قدرت مانور مالی بیشتری برای انجام فعالیت‌های خود دارد.

اطلاعات تکمیلی را در اقتصاد نیوز بخوانید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه