اطلاعات تماس
  • 021235*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139905154477310510

با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید

کد: 139905154477310510

https://bit.ly/33zS0xY

، تهران , (اخبار رسمی): صحبت از روز هوای پاک بدون انجام کاری درباره آن، مصداق زنبور بی عسل بودن است. انسان ها مسئول آلودگی زمین و هوای آن هستند. اگر قرار باشد، کاری نکرد، زمین تبدیل به مکانی غیر قابل سکونت برای نسل های آینده خواهد شد.

با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید
با انجام این 3 کار ساده در روز هوای پاک سهیم باشید

پس بهتر است به جای توضیح واضحات با پیشنهاد سه کار ساده، همه با هم در حفاظت از زمین برای سلامت نسل آینده، حیوانات و گیاهان شرکت کنیم.
کاهش آلودگی هوا در سطح جهان
این قدم های کوچک خوشبختانه با قدم های بزرگ بعضی از شرکت های سبز (شرکت هایی که رویکرد محیط زیستی دارند) باعث شده، که روند آلوده شدن دنیا نسبت به دهه های گذشته بسیار کندتر شود.
نمودار بالا که میزان آلودگی هوا جهانی را در 20 سال نشان می دهد و در سال 2020 نمودار 30 ساله منتشر خواهد شد، نشانگر روند کاهش آلاینده ها است. بسیاری از کشورها و فعالان محیط زیستی برای کاهش ارقام این نمودار تلاش کرده اند. ایران نیز از سال 1374، 29 دی ماه را به عنوان روز هوای پاک اعلام کرده است. با وجود بهبود وضعیت در سطح قاره اروپا و آمریکا، هنوز آلودگی هوا به خصوص در آسیا بیداد می کند.
به طور کلی منابع آلودگی به دو گونه طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند:

در مورد منابع طبیعی می توان به مواردی مثل فعالیت های آتشفشان ها و آتش سوزی جنگل ها، گرد و غبارهای طبیعی، دود و مونو اکسید کربن ناشی از آتش سوزی ها، گاز رادون ناشی از کانی های زمین، درختان کاج که ترکیبات آلی را از خود متصاعد می کنند، اشاره کرد.

در مورد مصنوعی نیزریال کودهای کشاورزی، پرورش گاو برای استفاده از گوشت آن، سوخت های غیر استاندارد ماشین ها، سوخت های کارخانه ها، نزدیکی شهرک های صنعتی و زمین های کشاورزی و دامداری به شهرها و عدم نظارت بر حذف آلودگی هوا تولیدی توسط آن ها و غیره همه عامل آلودگی هستند.

اما زندگی مدرن اجازه حذف بسیاری از این آلودگی ها را حداقل با هزینه پایین به ما نمی دهد، پس چاره چیست؟

پیشنهاد اول - استفاده از خودروهای عمومی
تا جایی که می توان، از خودروهای شخصی استفاده نکرد یا مسیر خود را کوتاه تر کرد. استفاده از حمل و نقل عمومی و خرید نرفتن با خودرو شخصی حتی دو روز در هفته می تواند کمک بزرگی به کاهش آلودگی هوا باشد.
پیشنهاد دوم - کاشتن درختان به غیر از کاج!
اگر از آن دسته افرادی هستید که به سوهان فروشی حاج احمدی و پسران به غیر از یدالله می خندید، کاج را هم به لیست خود اضافه کنید. درخت کاج، نه تنها هوا را آلوده می کند، جلوی رشد گیاهان دیگر را با مصرف مواد مغذی خاک گرفته و جاذب حشراتی مثل سوسری (سوسک حمام آمریکایی) است. پس درخت بکارید، اما کاشت کاج را فراموش کرده و در صورت امکان آن را با درختان میوه جایگزین کنید.
پیشنهاد سوم  - کمتر گوشت قرمز بخورید
پرورش یک کیلو گوشت گاو، مساوی مصرف 15 هزار و 500 لیتر آب است. همچنین علت اصلی بیابان زایی پرورش دام ها است. خود دام نیز طبق اعلام دانشمندان ژاپنی از روزی که به دنیا می آید تا روزی که کشته می شود، حدود 35 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند. جالب اینکه حجم این گاز برای تولید یک کیلو گوشت برابر با طی مسافت 250 کیلومتر با یک خودرو استاندارد است.
پس اگر نمی توانید گیاهخوار شوید، حداقل گوشت قرمز مصرف نکنید (گوشت قرمز بیماری هایی مثل نقرس را به دنبال دارد.) و اگر نمی توانید گوشت قرمز مصرف نکنید، حداقل میزان مصرف آن را در هفته کاهش دهید.
نقش موثر کمپین های دولتی و شرکت های بزرگ در کاهش آلودگی هوا
خوشبختانه این روزها دغدغه های محیط زیستی از جمله آلوده نکردن هوا، در سطح جهانی افزایش یافته است. همین موضوع باعث شده، که بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی قدم های موثری در این راه بردارند.

از کمپین جهانی breathlife گرفته تا کمپین 18 درجه و اقدامات برند بهداشتی و آرایشی شون با هشتگ نه_ممنون همه سعی در کاهش آلودگی محیط زیست و هوا دارند. شما می توانید با جستجوی این کمپین ها در آن ها شرکت کرده و قدمی در راه کاهش آلودگی های مصنوعی و طبیعی بردارید.
به امید روزی که همه انسان ها، حیوانات و گیاهان در محیطی پاک، بدون آلودگی و هوای پاک زندگی کنند و محیط زیست هیچ موجود زنده ای تخریب نشود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شون

“شون” در زبان آلمانی به معنای زیبایی است. زیبایی طبیعی و ماندگار، زیبایی برخواسته از طبیعت است. بر اساس این ایده محصولات گیاهی Schon با بهره گیری از عصاره گیاهان و میوه ها و خواص مرتبط با آنان خلق شده اند. این محصولات به صورت محصولی مشترک از کشور ایران و آلمان، با همکاری شرکت کریس اند کارل آلمان (ارائه فرمولاسیون و تهیه مواد اولیه) و شرکت آریان کیمیا تک ایران در کشورمان به بازار عرضه می گردند.

اطلاعات تماس
  • 021235*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید