اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906294562512957

بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

کد: 139906294562512957

https://bit.ly/35RQMzt

، تهران , (اخبار رسمی): آیا به‌نظرتان عبارت « یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بدون کلاس » یک جمله‌ی تبلیغاتی اغراق‌آمیز و یا یک آرزوی محال است؟ خب ما اینجاییم تا برایتان از روش خودآموزی زبان انگلیسی و به‌ویژه یادگیری مکالمه بگوییم تا بتوانید این رویا را به حقیقت تبدیل کنید.

بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس
بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

حالا که تصمیم گرفته‌اید معلم خودتان شوید و در اوقات فراغت به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید، باید بدانید که می‌خواهید با استفاده از چه روشی این خودآموزی را به ثمر برسانید. ازآنجاکه این انتخاب بسیار مهم و تعیین‌کننده است ما در ادامه روش‌های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس را به شما معرفی می‌کنیم تا خودتان متناسب با روحیه و علاقه‌مندی‌هایتان بهترین روش را انتخاب کنید.

روش‌های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

1-از دنیای دیجیتال استفاده کنید

نرم‌افزارهای خودآموز یکی از ابزارهای مناسب یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس است، به‌خصوص برای کسانی که در برنامه‌ریزی ضعیف هستند، چراکه این نرم‌افزارها بر طبق برنامه و اصول خاصی شما را به سمت یادگیری هدایت می‌کنند. هرچند این برنامه‌ها اغلب کاملاً عمومی‌اند و خودتان باید برای شخصی‌سازی‌شان تلاش کنید.

2-پادکست گوش کنید

راه دیگری که با استفاده از آن می‌توانید زبان انگلیسی‌تان را بدون کلاس رفتن تقویت کنید، گوش دادن به فایل‌های صوتی یا پادکست انگلیسی است. شما می‌توانید یک یا چند پادکست با موضوع موردعلاقه‌تان پیدا کنید و در هر زمان و مکانی با گوش کردن به آن، مهارت شنیداری و مکالمه‌تان را تقویت کنید. هرچند برای آموزش ریدینگ چندان نمی‌توان به پادکست تکیه کرد.

3-از فلش کارت‌ها کمک بگیرید

فلش کارت‌ها یکی از بهترین ابزارهای یادگیری لغات هستند که در هر زمان و در کوتاهترین اوقات فراغت هم می‌توانید از آن استفاده کنید. البته بهتر است از این ابزار به‌عنوان یک منبع مکمل در کنار سایر منابع آموزشی استفاده کنید. چراکه لغات و اصطلاحات را به‌صورت جداگانه به حافظه منتقل می‌کند و برای یادگیری عبارات پیچیده و طولانی کارایی ندارند.

4-از کتاب و پکیج ‌های خودآموز استفاده کنید

کتاب‌ها همیشه بهترین منابع یادگیری در هر زمینه‌ای به حساب می‌آیند. یادگیری زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. معمولاً پکیج‌ های خودآموز  علاوه‌بر کتاب شامل فایل‌های صوتی هم هستند. به‌این‌ترتیب، هم با آموزش گرامر، درک مطلب و مهارت ریدینگ را در شما تقویت می‌کند و هم مهارت شنیداری و مکالمه‌تان را بهبود می‌دهد.

برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بدون کلاس چه تمرینانتی انجام بدهیم؟

اگر ابزار آموزشی موردنظرتان را انتخاب کرده‌اید اما قصد دارید به‌طور ویژه روی مهارت اسپیکینگ و مکالمه‌تان کار کنید، ما به شما چند تمرین اختصاصی معرفی می‌کنیم تا زودتر به هدفتان برسید.

بریتیش یا امریکن؟!

اول از همه و پیش از شروع هر تمرینی برای یادگیری مکالمه شما باید لهجه‌ی موردنظرتان را انتخاب کنید و این انتخاب هم کاملاً به علاقه و یا هدفتان بستگی دارد. برای مثال اگر قصد سفر به اروپا را دارید، بهتر است لهجه‌ی بریتانیایی را انتخاب کنید و اگر مقصدتان آمریکاست، لهجه‌ی آمریکایی. به‌هرحال این یک انتخاب شخصی است.

اوج صدایتان را پیدا کنید!

شما برای اینکه بتوانید با مهارت کافی به یک زبان جدید صحبت کنید باید ماهیچه‌های صوتی‌تان را برای ادای صداهای جدید عادت دهید. بنابراین بهتر است روزانه حداقل 10 دقیقه متن‌های انگلیسی را با صدای بلند بخوانید تا اشکالاتتان را در تلفظ و لهجه پیدا کنید.

به صدای خودتان گوش کنید

بعد از تماشای قسمتی از یک فیلم و یا گوش دادن به یک پادکست، دیالوگ‌ها را تکرار و صدایتان را ضبط کنید. سپس با مقایسه‌ی صدای ضبط‌شده و نسخه‌ی اصلی، ایرادهایتان را پیدا کنید. با این کار به‌مرور مهارت مکالمه و اسپیکینگ‌تان تقویت می‌شود.

از ریتم ترانه‌ها کمک بگیرید

گوش دادن به ترانه‌های انگلیسی نه‌تنها لذت‌بخش است بلکه جنبه‌ی آموزشی هم دارد. چون با گوش کردن و تکرار ترانه‌ها، علاوه‌بر آشنایی با اصطلاحات متنوع، لهجه‌تان هم تقویت می‌شود.

با صامت و مصوت آشنا شوید

شناخت حروف بی‌صدا (صامت) و حروف صدادار (مصوت) نه‌تنها به خوانش صحیح کلمات و جمله‌ها کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش درک شنیداری و تسلط به املای لغات هم می‌شود.

با آهنگ کلمات هماهنگ شوید

برای ادای بهتر کلمات و عبارات انگلیسی، توجه به افت‌وخیزها، زیر و بم صدا، تاکید و لحن بسیار مهم است. برای همین باید بدانید که هر کلمه چند بخش دارد و در هنگام ادای آن، باید روی کدام بخش تاکید کنید. یادگیری علائم آوایی (Phonetic) می‌تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کند.

با یک دوست مکالمه کنید

برای تقویت مهارت مکالمه بهتر است خودتان را در موقعیت صحبت کردن با دیگران قرار دهید. برای انجام این کار می‌توانید از یک دوست کمک بگیرید. البته صحبت کردن جلوی آینه هم بسیار موثر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش