اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139907224699915192

کاربرد، طرز تهیه و معرفی مراکز خرید نشاسته گندم

کد: 139907224699915192

https://bit.ly/2T6sqdy

، تهران , (اخبار رسمی): شما میتوانید جهت استعلام سریع قیمت نشاسته گندم به صفحه اصلی سایت مواد غذایی تهران فود وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت، درخواست خود را مبنی بر قیمت نشسته گندم ارسال نمایید، کارشناسان فروش ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

کاربرد و طرز تهیه نشاسته گندم همراه با معرفی مرکز خرید نشاسته گندم
کاربرد، طرز تهیه و معرفی مراکز خرید نشاسته گندم

گروه " تهران فود "، دپارتمان مواد اولیه غذایی و خوراکی بازرگانی شیمیایی تهران، از جمله واردکنندگان و فعالان در حوزه فروش نشاسته گندم عمده است. تخصص این گروه تامین مواد اولیه حوزه غذایی کارخانجات غذایی و سایر شرکت های مرتبط است. 
فروش عمده نشاسته گندم  تهران فود مخصوص قنادی ها و سایر شرکت ها یکی از فعالیت های این مجموعه است که شما می توانید جهت تهیه این محصول با کیفیت و مناسب و یا درخواست قیمت نشاسته گندم با کارشناسان بازرگانی شیمیایی تهران ارتباط برقرار کنید.
 

تاریخچه نشاسته گندم
کشت گندم از دوران ماقبل تاریخ آغاز شده و نان، غذای اصلی به دست آمده از گندم، در رژیم غذایی انسان در تاریخ ثبت شده است. اگر چه نشاسته به عنوان یک ماده متمایز از گندم شناخته نمی شود، اما مطمئنا اولین نشاسته ی به دست آمده نشاسته گندم بود. شواهد تاریخی نشان می دهد که شروع تولید نشاسته از گندم در مصر باستان و یونان بوده است.
این نظریه وجود دارد که نشاسته با تخمیر اجزای غیر کربوهیدراتی گندم تولید شده است. بومیان چایوس، یک جزیره در کشور یونان، پیشگامان تولید نشاسته گندم بودند. حدود 130 سال قبل از میلاد، تلاش های منحصر به فرد آن ها در جداسازی نشاسته و پروتئین از گندم در نوشته های پلینی (Pliny) گزارش شده است.
او اعلام کرد که بالاترین کیفیت نشاسته گندم از چایوس به دست آمده و محصولات با کیفیت پایین تر از سرزمین های کرت، جزیره ای در یونان، و مصر به دست آمده است. تولید صنعتی نشاسته گندم در قرن شانزدهم در انگلستان آغاز شد، در آن زمان الیزابت ملکه انگلیس بود.
 

تولید نشاسته گندم
 
فرآیندهای سنتی
پیش از اواسط دهه 1970، دو فرآیند تولید نشاسته گندم و گلوتن گندم را تحت الشعاع قرار دادند: فرایند مارتین، که بر اساس جدا شدن نشاسته از گلوتن با شستن خمیر خشک بود و فرآیندی به نام خمیر که بر اساس جداسازی گلوتن و نشاسته از یک خمیر نازک بنا شده بود.
تقریبا، بیش از 170 سال است که روش “چانه خمیر” یا فرایند مارتین رواج دارد. این روش شامل مخلوط شدن آرد (10 قسمت) و آب (6-7 قسمت) برای ایجاد خمیر “ور آمده” است و تبدیل آن به رشته است. سپس خمیر با مقدار بسیار زیادی آب شسته می شود تا گلوتن خالص و شیر نشاسته رقیق شده به دست آید. بعد از آن شیر نشاسته علیظ شده و دو گونه نشاسته به نام های A و B به دست می آید. به طور معمول، باید در این فرایند 15 برابر آرد آب شیرین مصرف شود، که باعث پیچیدگی جدا باز یابی نشاسته و موجب افزایش سطح رطوبت آن می شود.
 
فرآیند هیدروسیکلون
دو پیشرفت تکنولوژیکی پایه، باعث تحول صنعت تولید نشاسته و گلوتن از آرد گندم شد: در این فرایند ابتدا گلوتن با همگن ساز هایی با قدرت بالا و جداسازی گریز از مرکز متراکم می شود. 
در اوایل دهه 1980، فرایند هیدروسیکلون، فرایند اصلی تولید گلوتن و نشاسته در سراسر جهان بود، احتمالا دلیل این امر این است که تجهیزات مورد نیاز فضای کمی را اشغال کرده و نسبتا ارزان بود. مزایای دیگر این روش کاهش آب مصرفی و قطعات متحرک در بسیاری از مراحل این فرایند بود( وجود قطعات متحرک هزینه ی تعمیر و نگهداری را افزایش می دهد).
 

فرآیند تجزیه در فشار بالا
آخرین پیشرفت های فن آوری در زمینه تولید نشاسته گندم تجزیه در فشار بالا و  فرایند Tricanter است. این روش ها به طور مشترک توسط دانشگاه فنی برلین و غرب فالای اجرا شد.
 
خواص نشاسته گندم اصلاح شده
نشاسته بهبود نیافته، فراوان و مقرون به صرفه است، اما برای خواص عملکری نشاسته گندم محدودیت وجود دارد و آن را برای بسیاری از شرایط مدرن مواد غذایی و فرآیندهای صنعتی نامناسب می کند. برای مثال، اگر نشاسته به عنوان یک عامل ضخیم کننده یا ژلینگ استفاده شود، نیروهای برشی و یا دما می تواند بر خواصی مانند pH و شوری گرانول ها اثر گذاشته و باعث بی ثباتی گرانول ها و مولکول های هیدراته شوند. نتیجه ی این امر تغییر ویسکوزیته و یا بافت نشاسته خواهد بود. این مشکلات را می توان با اصلاح نشاسته بهبود بخشید. میلر چندین روش را برای ساخت محصولات اصلاح شده شیمیایی، کنترل سایت های واکنش درون گرانول ارئه داد که یکی از این روش ها اصلاح بیولوژیکی نشاسته های موجود است. سایر روش ها عبارتند از: اتصال پیوند های عرضی، جایگزینی و … .
 
طرز تهیه نشاسته گندم


کاربرد نشاسته ی گندم بدون تغییر و اصلاح شده
شاید برای شما هم سوال باشد که نشاسته گندم چه کاربردی دارد؟در جواب باید گفت که نشاسته گندم در بخش های مختلف اقتصاد جای دارد. بیشترین کاربرد نشاسته گندم در مواد و محصولات موجود در خانوارها، نانوایی ها، رستوران ها، مدارس، دفاتر و سوپرمارکت ها است.
در اینجا با برخی از کاربردهای نشاسته گندم آشنا می شوید:
 
کاربرد نشاسته گندم در محصولات نانوایی
محصولات نانوایی هنوز به عنوان تقاضای غالب برای نشاسته گندم محسوب می شود. در نان تهیه شده از مخمر، نشاسته گندم به وسیله ی گلوتن رقیق می شود، و به وسیله آب اضافه شده به آن و همچنین پس از فعالیت مخمر پیوند بین این مواد محکم شده و در نهایت خمیر ور آمده تشکیل می شود. در نهایت از این ماده در تولید محصولات نانوایی استفاده می کنند.
 
کاربرد در تولید نودل و پاستا
نشاسته گندم جزء اصلی ماکارونی است و حدود 70 درصد از وزن آن را تشکیل می دهد. با این حال، پروتئین گندم عامل تعیین کننده کیفیت پخت اسپاگتی است. همان طور که از اطلاعات موجود در منابع بر می آید عملکرد نشاسته در ماکارونی تا حدودی نادیده گرفته می شود و در حقیقت نشاسته نقش ثانویه ایفا می کند.
 

کاربردهای دیگر در صنایع غذایی!
در ایالات متحده، نشاسته ی گندم بهبود یافته یا اصلاح نشده در نان صبحانه، بستنی، رشته ی سوپ ،آش و … استفاده می شود. کاربرد نشاسته گندم در این محصولات به دلیل تامین چسبندگی و ساختار پذیری، کنترل رطوبت یا ضخیم شدن محصول (استفاده از نشاسته به عنوان پر کن) است.
 

کاربرد های صنعتی نشاسته گندم
نشاسته، به طور کلی کاربرد معدودی در صنعت غیر از صنایع غذایی دارد. در سراسر جهان، بیشتر نشاسته گندم بهبود نیافته در تولید کاغذ، پارچه و محصولات غذایی کاربرد دارد. از آنجا که گرایش جهانی به اتانول و سایر سوخت های زیستی به عنوان منابع جایگزین انرژی وجود دارد، مقدار قابل توجهی از نشاسته گندم به عنوان یک ماده فرعی در تولید الکل استفاده می شود.
 
کاربرد های دیگر نشاسته گندم در بخش تولید کاغذ عبارتند از: 

  • استفاده به عنوان یک عامل پوشش سطحی
  • افزودنی نهایی
  • چسباندن کاغذ دیواری و چسباندن کاغذ به کارتن.

 
برای بهبود خواص پنبه و جلو گیری از آب رفتگی لباس ها نشاسته ی گندم به عنوان یکی از بهترین مواد برای این کار محسوب می شود.
گرایش به تولید پلاستیک های قابل تجزیه از نشاسته، به ویژه برای کاربردهای یکبار مصرف، در سال های اخیر افزایش یافته است. سازگار کردن مورفولوژی و خواص مکانیکی ترکیبات نشاسته و پلی الفین ها هنوز موضوع مطالعات متعددی است و امید آن می رود که دانشمندان به زودی به نتیجه های مطلوبی برسند.
 
تفاوت نشاسته ذرت و نشاسته گندم
نشاسته کاتیونی گندم موجب تقویت مقاومت کاغذ خشک می شود که این خاصیت آن قابل رقابت با نشاسته کاتیونی ذرت است. به دلیل دمای پایین ژلاتینه کردن، نشاسته گندم مزیت بیشتری نسبت به نشاسته ذرت برای استفاده در چسب ها دارد، زیرا برای کاهش دمای ژلاتینه نشاسته گندم، کاستیک سودای کم تری نسبت به ذرت نیاز است.
  

قیمت نشاسته گندم در بازار
شما می توانید جهت استعلام سریع قیمت نشاسته گندم به صفحه اصلی سایت مواد غذایی تهران فود وارد شوید و در قسمت استعلام قیمت، درخواست خود را مبنی بر قیمت نشسته گندم ارسال نمایید، کارشناسان فروش تهران فود در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تهران فود

بازرگانی شیمیایی تهران از سال ۱۳۶۵ به عنوان یکی از موسسات بازرگانی در زمینه واردات و صادرات مواد شیمیایی صنعتی، دارویی، غذایی با همت گروهی از متخصصان این حرفه تاسیس گردید. بازرگانی شیمیایی تهران در حوزه تامین مواد صنعتی همچون حلال‌ها، اسیدها، نمک‌ها و مواد آلی سابقه و تجربه درخشانی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی