اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908054717612957

بهترین روش خواندن آیلتس در خانه چیست؟

کد: 139908054717612957

https://bit.ly/3mGTY6d

، تهران , (اخبار رسمی): باورش سخت است اما خود افراد بومی انگلیسی هم بدون یادگیری برخی تکنیک‌ها دستشان به نمره‌های بالای آزمون آیلتس نمی‌رسد.

بهترین روش خواندن آیلتس در خانه چیست؟
بهترین روش خواندن آیلتس در خانه چیست؟

معمولاً یکی از مهم‌ترین اهداف زبان‌آموزان، موفقیت در آزمون آیلتس است. آیلتس یک آزمون تکنیکی است که شرط اصلی موفقیت در آن، تسلط به قواعد آن است. اگر شما هم نوک پیکان را به سمت نمره‌های بالای آیلتس نشانه‌ رفته‌اید اما به هر دلیلی قصد شرکت در کلاس‌های آمادگی آیلتس را ندارید، با مقاله چگونه در خانه آیلتس بخوانیم؟ همراه باشید تا بدانید که چطور خودتان در خانه به آمادگی لازم دست پیدا کنید.

نحوه مطالعه برای آزمون آیلتس در منزل 

برای موفقیت در هر آزمونی، روش مطالعه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ به همین دلیل در این بخش، شیوه‌ی مطالعه‌ی افرادی را که از آزمون آیلتس سربلند بیرون آمده‌اند، برای شما گفته می شود.

زمان‌ را تقسیم بر سه کنید

پیش از شروع مطالعه، بهترین کار این است که مدت زمانی را که برای آمادگی آیلتس درنظر گرفته‌اید، به سه بخش تقسیم کنید. مثلاً اگر 12 ماه فرصت دارید، آن را به بازه‌های 4 ماهه تقسیم کنید و در پایان هر 4 ماه، فعالیت‌هایتان را مرور کنید و میزان دستاوردهایتان را بسنجید؛ ببینید آیا مطالبی را که برای این مدت در نظر گرفته بودید به پایان رسانده‌اید یا نه؟ برای کدام بخش کمتر وقت گذاشته‌اید؟ و… . به‌این‌ترتیب متوجه خواهید شد که کجای راه هستید و آیا طبق برنامه پیش رفته‌اید یا از آن عقب افتاده‌اید؟

توقف ممنوع! حتی برای یک روز

یادتان باشد که کلک قدیمی شب امتحان خواندن یا وعده‌ی چند برابر خواندن از فردا، به‌هیچ‌وجه برای آیلتس جواب نمی‌دهد! موفقیت در این آزمون به یک پیگیری مستمر احتیاج دارد و هر وقفه‌ای هرچند کوتاه می‌تواند شما را از برنامه‌هایتان عقب بیندازد.

تست‌زنی آزمون آیلتس را زود شروع نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات خودخوان‌ها، شروع زودهنگام تست‌زنی است، آن هم با استفاده از سوالات واقعی آیلتس! توصیه‌ی افراد موفق این است که تست زدن را در بازه‌ی سوم زمان‌بندی‌تان شروع کنید. چون تا آن وقت، هم به سطح مناسبی رسیده‌اید و هم می‌توانید اشکالاتتان را ردیابی و رفع کنید.

با شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس خودتان را محک بزنید

شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس به شما کمک می‌کند تا با شرایط و محیط آزمون بهتر آشنا شوید و تکنیک‌ها و مهارت‌هایی را که آموخته‌اید به چالش بکشید. مهم‌تر اینکه متوجه می‌شوید در کدام یک از مهارت‌های چهارگانه (Listening، Speaking، Writing، Reading) ضعف دارید.

درصورت لزوم از دیگران کمک بگیرید

بعد از اتمام منابع آیلتس می‌توانید چند جلسه در کلاس‌های آیلتس شرکت کنید. خصوصاً اگر از برنامه‌هایتان عقب افتادید و کمتر از سه ماه تا آزمون فرصت داشتید. چون صرف هزینه برای چند جلسه کلاس آیلتس مطمئناً خیلی بهتر از شکست در آزمون اصلی و متحمل شدن هزینه‌ی میلیونی آیلتس برای بار دوم یا چندم است.

همان‌طورکه متوجه شدید آمادگی برای آیلتس یک راه سر راست یا حرکت از نقطه‌ی A به B نیست که راحت و مستقیم جاده را بگیرید و یک نفس برانید بلکه باید طبق یک نقشه و با یک زمان‌بندی مشخص پیش بروید. گاهی پیش می‌آید که یک مسیر را دوبار یا چند بار طی کنید. یک وقت هم لازم است کنار بایستید و بعد از رفع ضعف و کاستی‌ها دوباره حرکت کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش