اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908124727614781

ساخت رزومه انگلیسی در رزومه سازها؛ یک باور غلط رایج

کد: 139908124727614781

https://bit.ly/2U4N3ay

، تهران , (اخبار رسمی): باورهای غلط ساخت رزومه انگلیسی در رزومه سازها موجب شده تا اغلب مهاجران در اخذ پیشنهاد کاری از کمپانی ها و پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها شکست بخورند.

ساخت رزومه انگلیسی در رزومه سازها یک باور غلط رایج
ساخت رزومه انگلیسی در رزومه سازها؛ یک باور غلط رایج

رزومه های نگارش شده توسط مرکز رزومه پرو دارای گارانتی هستند بدین معنی که چنانچه رزومه را برای هر کمپانی خارجی و یا دانشگاه ارسال کنید، به مصاحبه دعوت خواهید شد و مرکز resumepro این را تضمین می کند.

سایت‌هایی که خدمات مربوط به ساخت رزومه انگلیسی ارائه می‌دهند، امکان دانلود، پرینت و ارسال رزومه به استخدام‌کننده را به شما می‌دهند و کار شما را تا حد زیادی راحت می‌کنند. اکثر این سایت‌ها امکان ساخت رایگان رزومه را به شما می‌دهند ولی گزینه‌های محدودی را در اختیار شما قرار خواهند گذاشت. در بعضی از این سایت‌ها شما اطلاعات خود را وارد می‌کنید و یک نمونه قابل پرینت از رزومه را دریافت می‌کنید. برخی از این سرویس‌ها امکان اضافه کردن کاور را نیز به شما می‌دهند و بعضی از آن‌ها حتی امکان ساخت و استفاده از یک رزومه شخصی‌سازی شده را برای وب‌سایت شخصی‌تان را شما نیز فراهم می‌کنند. 

در اولین نگاه این سرویس‌ها بسیار وسوسه‌کننده به نظر می‌رسند؛ مخصوصا زمانی که تجربه کافی در نوشتن رزومه را نداشته باشید. این سایت‌ها راهکار ساده‌ای را به شما پیشنهاد می‌کنند؛ می‌توانید فایل رزومه را دانلود کنید یا مستقیما به شرکت استخدام‌کننده ایمیل کنید. اما اکثر این سرویس‌ها مشکلات جدی‌ای دارند که باید در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از این وب‌سایت‌ها

 • نیازی به دانش و اطلاعات فنی ندارید: می‌توانید اطلاعات خود را از یک فایل ورد و یا مستقیما وارد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید آپلود اطلاعات است و سرویس مورد نظر بقیه کارها را انجام می‌دهد.
 • راحتی: در بیشتر موارد می‌تواند رزومه خود در نسخه‌های مختلف برای کارهای مختلف تهیه و دانلود کنید و وب‌سایت شخصی شما نیز به راحتی راه‌اندازی شود. نیازی به نگرانی‌های رایج در این امر مانند هاست و بروزرسانی سایت هم نیست.
 • امکان شخصی‌سازی قالب‌ها: اگرچه تعداد قالب‌های قابل انتخاب برای ساخت رزومه انگلیسی به پلتفرم مورد استفاده بستگی دارد ولی اکثر سرویس‌ها تعداد قابل توجهی از قالب‌ها را در اختیار شما می‌گذارند و امکان شخصی‌سازی فونت و رنگ‌ را به شما می‌دهند. شما می‌توانید با شخصی‌سازی مناسب رزومه خود را برای موقعیت‌های شغلی مختلف تغییر دهید. این سرویس‌ها با تمام مزایایی که دارند نقاط ضعفی را نیز دارند.

معایب استفاده از این وب‌سایت‌ها

 • هیچ کنترلی روی مطالب ندارید: یکی از بزرگ‌ترین ایرادات این ‌گونه سرویس‌ها این است که هیچ کنترلی روی محتوا ندارید. سرویسی که از آن استفاده می‌کنید هر زمان که اراده کند می‌تواند وب‌سایت خود را ببند و سرویس دهی به شما را متوقف کند. اگر این اتفاق بیفتد رزومه شما و وب‌سایت رزومه شما نیز از بین می‌رود. این اتفاق اگر زمانی بیفتد که یک کارفرما وب‌سایت شما را چک می‌کند می‌تواند به قیمت از دست رفتن یک فرصت شغلی تمام شود.
 • این سرویس‌ها برای کارفرماها شناخته شده هستند: هرچند این سرویس‌ها تعداد زیادی قالب در اختیار کاربران قرار می‌دهند ولی باز هم کارفرمایان به راحتی این قالب‌ها را می‌شناسند؛ چه در قالب‌های کلاسیک طراحی شوند و چه ظاهری به روز داشته باشند. این نوع رزومه‌ها و وب‌سایت‌های ساخت رزومه انگلیسی به علت استفاده از یک فرمت عمومی به اندازه رزومه‌های منحصر به فردی که اشخاص می‌سازند جذاب و منحصر به فرد نیستند.
 • استفاده از URLهای شخصی همیشه ساده نیست: برخی از این سرویس‌ها به شما اجازه می‌دهند تا URL شخصی‌‌سازی شده خود را داشته باشید ولی تفاوت زیادی بین یک URL شخصی و یک URL شخصی‌سازی شده وجود دارد.
 • جمله‌های از پیش آماده شده: اکثر جملاتی که در پروسه ساخت رزومه انگلیسی دیده می‌شود مانند یک‌دیگر هستند و به خلاقیت و شخصیت شما اجازه جولان دادن نمی‌دهند. استفاده بیش از حد از کلیدواژه‌ها نیز در این نوع رزومه‌ها می‌تواند تاثیری منفی روی فرد استخدام‌کننده بگذارد و به او القا کند شما برای فریب سیستم‌هایی مانند ATS این کار را انجام دادید و حتی ممکن است رزومه شما در همان ابتدا رد شود.
 • این سرویس‌ها در واقع رایگان نیستند: بیشتر این سرویس‌ها ادعا می‌کنند رزومه شما را رایگان می‌سازند. ولی وقتی به امکانات رایگان این وبسایت‌ها نگاه می‌کنید به این موضوع پی خواهید برد که برای ساخت رزومه انگلیسی بیشتر قابلیت‌های کلیدی رایگان نیستند و باید مبلغی را برای استفاده از آن‌ها بپردازید.

برخی از آن‌ها به رزومه شما واترمارک اضافه می‌کنند و یا قالب‌های زیادی را در اختیار شما نمی‌گذارند. در اکثر موارد هم وب‌سایت شخصی رزومه رایگان در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. با در نظر گرفتن تمام این موارد استفاده از این سرویس‌ها در صورتی که می‌خواهید تاثیر مثبتی روی استخدام‌کننده بگذارید معقول به نظر نمی‌رسند. 

کاربرد رزومه سازها

پلتفرم های آنلاین رزومه ساز مانند چاقوی دولبه ای هستند که اگر نتوانید محتوای قدرتمند و اصولی ای در این پلتفرم ها آپلود کنید و چشم بسته شروع به نگارش کنید، موجب اوت شدن موقعیتهای شغلی شما خواهد شد.

راه حل چیست؟

 • بهتر است که قبل اقدام ساخت رزومه انگلیسی حتما با یک رزومه نویس متخصص مشورت کنید.
 • رزومه ساخته شده خود را به یک رزومه نویس متخصص نشان دهید تا ایرادهای احتمالی آن مشخص شود. برای اینکار میتوانید به اینجا بروید و به رایگان رزومه خود را آپلود کنید و منتظر تماس کارشناسان مرکز رزومه نویسی resumepro (رزومه پرو به معنی رزومه حرفه ای است) باشید تا به رایگان شما را مشاوره دهند.
 • چنانچه قصد جدی برای مهاجرت شغلی و یا مهاجرت تحصیلی دارید، توصیه میکنیم که با مراجعه به صفحه رزومه انگلیسی مرکز رزومه پرو resumepro از خدمات تخصصی رزومه نویسی بهره ببرید. رزومه های نگارش شده توسط مرکز رزومه پرو دارای گارانتی هستند بدین معنی که چنانچه رزومه را برای هر کمپانی خارجی و یا دانشگاه خارجی ارسال کنید، به مصاحبه استخدامی دعوت خواهید شد و مرکز resumepro این را تضمین خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رزومه پرو

رزومه پرو یک شرکت ایرانی بین المللی میباشد که خدمات نگارشی به مهاجرین ارائه میکند. خدماتی همچون رزومه نویسی، کاورلتر، انگیزه نامه تحصیلی و شغلی، انجام مکاتبات اداری با کمپانی ها و دانشگاه های خارجی، آمادگی مصاحبه های استخدامی و.... تا مهاجرین بتوانند روند دریافت جاب آفر و پذیرش تحصیلی خود را با پیروزی طی کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام