اطلاعات تماس
  • 026342*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908184736615351

رزین پلی استر

رزین پلی استر غیر اشباع

کد: 139908184736615351

https://bit.ly/2WPPLlM

، (اخبار رسمی): رزین پلی استر غیر اشباع (که بیشتر به آن “رزین پلی استر” یا “رزین فایبرگلاس” گفته می شود) یک پلیمر است. استفاده از آن ساده بوده و با کاربردهای فراوان، در بسیاری از برنامه ها جز اصلی به شمار میرود.

رزین پلی استر غیر اشباع
رزین پلی استر غیر اشباع که بیشتر به آن “رزین پلی استر” یا “رزین فایبرگلاس” گفته می شود یک پلیمر است.

رزین پلی استر غیر اشباع (که بیشتر به آن “رزین پلی استر” یا “رزین فایبرگلاس” گفته می شود) یک پلیمر است. استفاده از آن ساده بوده و با کاربردهای فراوان، در بسیاری از برنامه ها جز اصلی به شمار میرود.

رزین پلی استر غیر اشباع چیست؟

رزین پلی استر غیر اشباع (که بیشتر به آن “رزین پلی استر” یا “رزین فایبرگلاس” گفته می شود) یک پلیمر است. استفاده از آن ساده بوده و با کاربردهای فراوان، در بسیاری از برنامه ها جز اصلی به شمار میرود.

همانطور که این مقاله به طور خلاصه توضیح می دهد، از رزین پلی استر در بسیاری از صنایع، از ساخت و ساز گرفته تا هوا فضا، استفاده شده است. با ارائه خواص فیزیکی و شیمیایی باورنکردنی، در مقایسه با سایر رزین ها مانند اپوکسی ها و یورتان ها نیز نسبتاً ارزان است، با این وجود عملکرد بسیار مشابه – اگر نه برتر – را در چندین نمونه ارائه می دهد.

اصطلاح “رزین پلی استر” تا حد زیادی به “رزین پلی استر غیر اشباع” اشاره دارد مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

انواع اصلی رزین پلی استر کدامند؟

چهار نوع اصلی از رزین های پلی استر موجود است. اینها به چهار دسته عمده رزین تقسیم می شوند: وینیل استر، الکید، پلی استر اشباع و پلی استر غیر اشباع.

رزین پلی استر یک عنصر حیاتی در پیشرفت بخش های مختلف در طول قرن 20 و قرن 21 است. رزین های پلی استر غیر اشباع در سطح جهان به عنوان یکی از محبوب ترین رزین های ترموست قرار دارند. بیش از 2 میلیون تن رزین های پلی استر غیر اشباع برای سقف های مسطح، لوله ها، مخازن ذخیره سازی و سایر پوشش های ضد آب و همچنین اجزای با مشخصات بالا برای ساخت و ساز، صنایع دریایی، هوا فضا و صنایع خودرو استفاده می شود.

رزین های پلی استر غیر اشباع دارای پایداری حرارتی و گرمائی بالا، جمع شدگی کم و مقاومت مکانیکی خوبی در صورت ترکیب با الیاف شیشه برای ایجاد ساختارهای ترکیبی هستند.

این مقاله به توصیف علم، کاربردها، خصوصیات و اندازه بازار بازار جهانی رزین پلی استر می پردازد.

1. رزین پلی استر انعطاف پذیر

رزین های پلی استر انعطاف پذیر برای کاربردهای ساختاری که به درجه ای از حرکت نیاز دارند ترجیح داده می شوند. این پلی استرهای انعطاف پذیر عمدتاً با کشیدگی زیاد در هنگام شکست، استحکام رانش با درجه مقاومت مناسب تعریف می شوند. آنها از طریق پلیمریزاسیون چگالشی اسید دودویی یا انیدرید و الکل دی هیدریک تهیه می شوند و سپس به وسیله یک رقیق کننده رقیق می شوند.

2. رزین پلی استر مقاوم در برابر مواد شیمیایی

در حالی که رزین های پلی استر غیر اشباع مقاومت شیمیایی بسیار خوبی در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی دارند، تلاش برای افزایش مقاومت شیمیایی با اصلاح ترکیب رزین گزارش شده است.

3. رزین پلی استر تخصصی

رزین های پلی استر با کیفیت، با سفارش بیشتر نیز از تولید کنندگان متخصص در دسترس هستند. اینها ممکن است برخی از مشخصات این بخش را در بر بگیرند، یا می توانند به موادی که در طول تولید رزین استفاده می شود اشاره کنند.

4. رزین پلی استر با کاربرد عمومی

رزین های پلی استر برای اهداف عمومی رزینی در سطح صنعت است که معمولاً برای ساخت و ساز (سقف تخت، ناودان و غیره) و عایق رطوبتی ضد آب (استخر و روکش آب) و تعمیرات مورد استفاده قرار می گیرد.

5. رزین پلی استر مقاوم در برابر سایش

بسیاری از برنامه های کاربردی که به مواد مبتنی بر رزین پلی استر نیاز دارند، از طریق سایش سطح، دچار فرسودگی بالا می شوند. به همین ترتیب، رزین پلی استر غیر اشباع مقاوم در برابر سایش گزارش شده است. این موارد کاربردهای صنعتی بسیاری دارند و برای ورقه های الیاف شیشه به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته اند.

6. رزین پلی استر مقاوم در برابر برق

مقاومت الکتریکی در رزین پلی استر غیراشباع کاربردهای زیادی دارد. یک نمونه از مواد پرکننده بر پایه رس حاوی رزین پلی استر، خصوصیات عایق الکتریکی بالاتری را نشان داد. مقاومت الکتریکی نیز در الیاف شیشه مورد مطالعه قرار گرفته است، جایی که نشان داده شد مقاومت الکتریکی با افزایش دما کاهش می یابد اما با افزایش ترکیب الیاف شیشه افزایش می یابد.

7. رزین پلی استر مقاوم در برابر آتش

فرم های مقاوم در برابر آتش از رزین پلی استر را می توان با افزودن مواد افزودنی فرموله کرد. این افزودنی ها بر روی اسیدهای دیابازیک هالوژنه متمرکز هستند. این رزین ها معمولاً در کابینت های بخار و برای سازه های پر خطر مانند تابلوهای ساختمان، تجهیزات نظامی و الکتریکی استفاده می شوند. گزینه های مبتنی بر زیست نیز در نظر گرفته شده است.

8. رزین پلی استر سازگار با آب آشامیدنی

رزین ها، مانند سایر پوشش ها و روکش ها، می توانند تجزیه شده و به آبهای اطراف برسند. این می تواند باعث آلودگی آب آشامیدنی شود و زندگی آبزیان را تحت تأثیر قرار دهد. در انگلستان، این امر توسط طرح مشاوره ای تنظیمات آب (طرح مشاوره ای تنظیمات آب) نظارت می شود. رزین پلی استر اشباع نشده سازگار با طرح مشاوره تنظیمات آب به صورت آنلاین در دسترس است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 026342*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار