اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908254750115512

خانه هوشمند ایرانی و چیزهایی که باید در موردش بدانید

کد: 139908254750115512

https://bit.ly/2Jm1pBu

، مشهد , (اخبار رسمی): خانه هوشمند یک تکنولوژی جدید است که همزمان با سایر کشورهای دنیا در ایران نیز توسعه پیدا کرده است. شرکت های ایرانی زیادی اقدام به تولید تجهیزات هوشمندسازی ساختمان نموده اند. در این مقاله نگاهی داریم به خانه هوشمند ایرانی و نکاتی که باید در مورد آن بدانید.

خانه هوشمند ایرانی و چیزهایی که باید در موردش بدانید
خانه هوشمند ایرانی و چیزهایی که باید در موردش بدانید

دلایل مختلفی برای استفاده از محصولات خانه هوشمند ایران وجود دارد. از جمله می توان به خدمات پس از فروش، پروتکل اختصاصی و قیمت مقرون به صرفه اشاره کرد.

انسان ها از دیر باز به دنبال آسایش و راحتی بیشتر بوده اند. نگاهی به اختراعات انسان ها در طول تاریخ موید این ادعا است. اختراع لامپ خلا توسط ادیسون از جمله اولین گام ها در استفاده از الکتریسیته برای زندگی بهتر بود. پس از آن لوازم برقی آشپزخانه یک به یک به بازار معرفی شدند. همه این وسایل به منظور بالا بردن سطح رفاه و آسایش انسان به بازار عرضه شدند. پس از معرفی لوازم برقی مختلف مساله کنترل آن ها مطرح شد.

کافی است تلویزیون های سیاه و سفید قدیمی و مکافات عوض کردن کانال را به خاطر بیاورید. گام بعدی در راستای ارتقا آسایش و رفاه، کنترل از راه دور بود. کنترل های اولیه به کمک یک سیم بلند به وسیله برقی متصل می شدند. به کمک این کنترل ها دیگر نیازی نبود برای عوض کردن کانال تلویزیون از جای خود بلند شوید ....

اولین ریموت کنترل ها که امکان کنترل تجهیزات از راه دور با ارتباط بی سیم را فراهم می کردند توسط شرکت تسلا تولید شد. جذابیت کنترل از راه دور تولیدکنندگان را بر آن داشت تا از این روش برای سایر تجهیزات استفاده کنند.

پیشرفت تکنولوژی و تولید تلفن همراه هوشمند در کنار توسعه فناوری اینترنت اشیا، منجر به تولد خانه هوشمند شد. در خانه هوشمند تلفن همراه شما نقش کلیدی بر عهده دارد. کنترل کلیه لوازم برقی و تجهیزات خانه هوشمند به کمک اپلیکیشن موبایل انجام می شود. فرقی نمی کند در کدام نقطه دنیا باشید. با اتصال به اینترنت می توانید از هر جایی به خانه هوشمند خود دسترسی داشته باشید.

خانه هوشمند ایرانی

شرکت های مختلفی اقدام به تولید و فروش تجهیزات خانه هوشمند می کنند. برخی از شرکت ها محصولات خارجی را به بازار عرضه می کنند و برخی دیگر اقدام به تولید محصولات خانه هوشمند ایرانی نموده اند. بین محصولات ایرانی و خارجی تفاوت هایی وجود دارد. آگاهی از این تفاوت ها خیال شما را از یک انتخاب صحیح راحت می کند. در ادامه به بیان این تفاوت های می پردازیم.

پروتکل ارتباطی خانه هوشمند ایرانی

به بیان ساه می توان گفت پروتکل، زبان برقراری ارتباط بین اجزای مختلف سیستم است. مانند کشورهای مختلف که زبان رسمی متفاوت دارند، شبکه ها نیز پروتکل های ارتباطی متفاوتی دارند. اولین تفاوت خانه هوشمند ایرانی با محصولات خارجی در پروتکل ارتباطی آن هاست. محصولات ایرانی غالبا پروتکل اختصاصی دارند و از پروتکل های بین المللی پشتیبانی نمی کنند. استفاده از پروتکل اختصاصی به معنای عدم امکان تجمیع با محصولات سایر برندهای خانه هوشمند است.

این موضوع در کنار مزایایی که دارد از جمله کاهش هزینه، محدودیت هایی نیز برای کاربر فراهم می کند. از جمله محدودیت ها می توان به عدم امکان استفاده از تجهیزات برندهای دیگر اشاره کرد. 

خدمات پس از فروش

اغلب تولیدکنندگان خانه هوشمند ایرانی خدمات پس از فروش مناسبی ارائه می کنند. خدمات پس از فروش مناسب، از جمله ملزوماتی است که باید در خرید خانه هوشمند به آن توجه کنید. تجهیزات الکترونیکی در معرض آسیب های فراوانی از جمله نوسانات برق قرار دارند. عدم پشتیبانی مناسب در آینده ممکن است شما را دچار مشکل کند.

خرید مقرون به صرف

اگر به فکر استفاده از محصولاتی با کارایی بالا و هزینه مناسب هستید، پیشنهاد ما محصولات خانه هوشمند ایرانی است. این محصولات با وجود قیمت مناسب امکانات قابل توجهی به شما ارائه می دهند. اگرچه ممکن است محصولات خارجی امکانات بیشتری داشته باشند، اما با بررسی قیمت و امکانات در کنار هم، به این نتیجه می رسیم که خرید محصولات خانه هوشمند ایرانی مقرون به صرفه تر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه هوشمند گلدور

تولید کننده تجهیزات هوشمندسازی ساختمان، کلید لمسی و گجت های هوشمند

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان