اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908264753315524

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

کد: 139908264753315524

https://bit.ly/3fanDSD

، تهران , (اخبار رسمی): سالانه بیش از 350،000 دانشجو بین المللی تصمیم می گیرند که در کانادا تحصیل کرده و ویزای تحصیلی کانادا بگیرند. وقتی با آن ها صحبت می کنیم، همواره یکی از مهم ترین دغدغه های آنها زبان است!

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان
مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا نیز مانند سایر روش های مهاجرتی به کانادا الزامات خاص خود را دارد. آیا داشتن نمره زبان برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا از این الزامات است؟

 کانادا دومین کشور وسیع دنیا و بسیار پیشرفته است. تحصیل در کانادا می تواند برای بسیاری از علاقه مندان به علم و دانش بسیار جذاب باشد. دانشگاه های کانادا با داشتن استانداردهای بالای آکادمیک، راه را برای داشتن یک آینده خوب همراه با درآمد خوب را در این کشور برای تحصیل کرده های خود، هموار می کند. با وجود کیفیت سطح آموزشی، تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای هم تراز آن مانند انگلستان و ایالات متحده آمریکا بسیار به صرفه تر و ارزان تر است. جامعه چند فرهنگی و فضای سالم و امن برای افراد تازه وارد و مهاجر از ویژگی های بارز کاناداست و آموزش با دو زبان جهانی انگلیسی و فرانسه از ویژگی های هیجان انگیز این کشور فرصت هاست.

رتبه بندی دانشگاه های جهان(QS )که سالیانه منتشرمی شود، 18دانشگاه کانادا را در لیست 500 دانشگاه برتر جهان نشان می دهد. بالاترین رتبه را دانشگاه تورنتو (University of Toronto) دارد با رتبه هجدهم در جهان؛ و سه دانشگاه دیگر این کشور در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند . دانشگاه مک گیل (McGill University) و دانشگاه بریتیش کلمبیا (British Colombia University)

تحصیل در کانادا دارای مزایای زیادی است. یکی از مزیت های تحصیل در کانادا این است که دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در بالاتر از دیپلم در کانادا به پایان رسانده اند، می توانند پس از اتمام تحصیلات درخواست ویزای کار پس از تحصیل دهند. این ویژگی باعث می شود تا دانشجویان بتوانند پس از فراغت از تحصیل، در کانادا بمانند و تجربه کار کانادایی کسب کنند. سابقه کاری بدست آمده در این دوره، به آن ها این امکان را می دهد تا برای اقامت دائم از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کانادایی اقدام نمایند.

به طور معمول، یک دانشجوی بین المللی که در خارج از کانادا زندگی می کند قبل از سفر به کانادا و شروع تحصیل، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، به مجوز تحصیل (Study Permit) وارائه نامه تأییدیه نیاز دارد. پس از دریافت نامه تأییدیه، دانشجو می تواند به کانادا سفر کند و در آن جا تحصیل خود را آغاز نماید. استادی پرمیت برای دوره های زیر 6 ماهه تحصیلی صادر نمی شود.

آیا بدون داشتن مدرک زبان می شود برای ویزای تحصیلی اقدام کرد؟

ویزای تحصیلی کانادا نیز مانند سایر روش های مهاجرتی به کانادا الزامات خاص خود را دارد. داشتن نمره زبان آیا برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا از این الزامات است؟

در مورد اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان مدرسه ارائه نمره زبان الزامی ندارد ولی این مورد برای دانشگاه ها و کالج ها در کانادا به این سادگی نیست.

دانشگاه ها و کالج ها در کانادا برای پذیرش متقاضیان در مقاطع بالاتر از دیپلم، هر یک شرایط خود را دارند. در بیشتر کالج ها در کانادا نمره 6.5 آیلتس نمره قابل قبولی به نظر می رسد؛ هر چند بعضی کالج ها نمره کمتری را طلب می کنند. اگر متقاضی نمره مد نظر کالج را ندارد یا پایین تر از سطح مد نظر است، پذیرش متقاضی به صورت مشروط یا کاندیشنال امکان خواهد داشت. دانشجو قبل از شروع دوره باید یک دوره آموزش زبان که بستگی به سطح زبان متقاضی ممکن است از 3ماه تا یک سال باشد، را بگذراند.

کالج ها این دوره پیش نیاز را یا خودشان ارائه می کنند یا برخی موسسات زبان طرف قرارداد با آن ها. پس از گذراندن دوره زبان و نیز قبولی در آزمون آن و گرفتن نمره مد نظر موسسه، دانشجو قادر است تا دوره اصلی تحصیلی خود را شروع کند.

امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

پاسخ هم بله است و هم خیر. این موضوع بستگی به سطح مقطع تحصیلی و نیز رتبه موسسه دارد. در مقطع کارشناسی دانشگاه هایی که در رتبه بین المللی جایگاه بهتری نسبت به بقیه دارند، معمولا نمره زبان مورد  نظر خود را اعلام می کنند ولی با این حال در این مقطع، بیشتر دانشگاه دانشجویان فاقد مدرک زبان را به صورت کاندیشنال می پذیرند و دانشجو دوره زبان قبل از تحصیل خود را باید بگذراند.

پذیرش مشروط در دوران کارشناسی ارشد کمی دشوارتر است. اگر دوره ارشد آموزش محور باشد در موارد کمی پذیرش مشروط ارائه می شود اما در دوره های ارشد تز محور معمولا ارائه مدرک زبان الزامی است.

در دوره دکترا دانشجو باید حداقل نمره زبان خواسته شده توسط دانشگاه مورد نظر را ارائه دهد و تقریبا پذیرش به صورت مشروط برای دانشجویان این مقطع منتفی است.

شاید به نظر خیلی از کسانی که در سطح مهارت زبان کافی برای تحصیل در کانادا قرار ندارند، پذیرش کاندیشنال راه حل خوبی باشد.

ما به عنوان مشاور شما در امر امور مهاجرتی توصیه می کنیم تا قبل از پذیرش در دانشگاه و یا کالج سعی کنید تا قبل از پذیرش و در کشور خود، مهارت های زبانی خود را تقویت کنید زیرا به دلایل زیر این مورد می تواند برای شما بهتر باشد :

  1. با اضافه شدن دوره زبان به دوره تحصیلی شما در کانادا، شما متحمل هزینه های اضافی دوره های پیش نیاز زبان نیز خواهید شد و باید این هزینه را نیز به تحصیل خود در کانادا اضافه کنید. در کشور خودمان گذراندن کلاس زبان بسیار کم هزینه تر خواهد بود.
  2. هنگامی که افسر اداره مهاجرت پرونده شما را برای دادن استادی پرمیت بررسی می کند، با دیدن مدرک زبان شما، این موضوع که شما فقط برای تحصیل به کانادا می آیید و دلیل دیگری برای سفر به کانادا ندارید، برایش قانع کننده تر است و این می تواند در موفقیت پرونده شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا موثر واقع شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا شاید به نظر آسان بیاید ولی با توجه به آمار، داشتن یک وکیل یا مشاور مهاجرتی مجرب و باسابقه به خاطر محدودیت ها و پیچیدگی های زیادی که در امر مهاجرت به کانادا، وجود دارد و قوانین و شرایط متفاوتی که مدام تغییر پیدا می کنند، می تواند سهم موثری در موفقیت پرونده شما داشته باشد.

افراد واجد شرایط برای امور مهاجرتی چه کسانی هستند؟

قوانین اداره مهاجرت کانادا سه گروه را برای انجام مشاوره در امور مهاجرتی کانادا و قبول پرونده های مهاجرتی و اجرا به رسمیت می شناسد که می توانند برای انجام و ارائه خدمات وجه دریافت کنند. افرادی که جزء این سه دسته نمی شوند در صورت انجام امور مهاجرتی اعم از مشاوره و سایر موارد، مرتکب جرمی می شوند که می تواند منجر به جریمه صد هزار دلاری و نیز تا 5 سال زندان شود. این سه گروه شامل موارد زیر می شود:

  • مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا ICCRC
  • وکلای مجاز به فعالیت و عضو انجمن Canadian Provincial and territorial law society در کشور کانادا (وکلای غیر کانادایی شامل این گروه نمی شوند.)
  • اعضای نوتری Notary در استان کبک کانادا که عضو Chambre des Notaire du Quebec باشند.

اگر نگران این هستید که چگونه می توانید با یک فرد مجرب و دارای صلاحیت اقدام کنید، برای فهمیدن آن راه حل ساده ای وجود دارد. شما می توانید شخص مورد نظر خود را استعلام کنید. با وارد کردن نام و نام خانودادگی و شماره لایسنس شخص مورد نظر، اطمینان حاصل کنید که وی در لیست ICCRC یا شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا وجود داشته باشد. با استعلام شماره پروانه و مدارک فرد مورد نظر، برای شما مشخص می کند که طرف قرارداد شما مشاور و یا وکیل رسمی مهاجرت کانادا و در واقع صاحب مجوز این کار هست یا نه؟

شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور عضو رسمی شورای قانون گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا ICCRC با شماره پروانه R 520250 در تورنتو، دارای مجوز قانونی در زمینه اقدام برای انواع روش های مهاجرتی کانادا مانند برنامه های کلاس تجاری و کاریابی خارجی، ادامه تحصیل در موسسات معتبر بین المللی و ...، در کنار موکلین محترم برای تحقق خواسته های آن ها خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایشان می توانید به وب سایت رسمی کاناداپاس و یا ویدئوی درباره کاناداپاس در آپارات مراجعه فرمایید.

مهیار حلاج پورمشاور همچنین مدیر شرکت سرمایه گذاری و شتاب دهنده استارت آپ i3 capital inc ،صاحب امتیاز و مدیر شرکت کاریابی بین المللی مهیار (دارای مجوز از وزارت کار در ایران) می باشد. در امراخذ ویزای تحصیلی کانادا، کاناداپاس مفتخر است که بگوید امکان دریافت پذیرش تحصیلی در بیشتر از1000 مرکز و موسسه آموزشی از دبستان تا بهترین دانشگاه های کانادا را برای شما موکلین محترم فراهم آورده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور، وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو و عضو رسمی شورای قانون گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا ICCRC با شماره پروانه R 520250 اداره می شود. دفتر مرکزی شرکت مهاجرتی کاناداپاس مستقر در شهر تورنتو(کانادا) می باشد. کانادا پاس در استان انتاریو کانادا ثبت شده و تابع قوانین دولت فدرال کانادا و البته استان انتاریو است. مهیار حلاج پور وکیل مهاجرتی کانادا در تورنتو بنیان گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه بیزنس i3capital Inc می باشند که تا امروز شرکت های بسیاری را برای توسعه و دستیابی به اهدافشان هدایت و راهنمایی کرده اند. ایشان عضو رسمی شورای قانون گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا و صاحب امتیاز موسسه کاریابی بین المللی مهیار می باشند. علاوه بر این، شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس تحت مدیریت ایشان اداره می شود. مجوعه حقوقی کاناداپاس در حال حاضر تمامی امور حقوقی مهاجرتی مربوط به کانادا را به مراجعین از همه کشورها ارائه می دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | حقوقی و قانون