اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908274755812957

بهترین رمان‌های ایرانی و خارجی که باید خواند

کد: 139908274755812957

https://bit.ly/38NoBDk

، تهران , (اخبار رسمی): در دنیای ادبیات، کتاب‌ها را به چیزهای زیادی تشبیه کرده‌اند، از آب‌پاشی که قرار است ذهن شما را آبیاری کند و آن را از پژمردگی نجات بدهد، تا یک روح مهربان، که قرار است اسرار زندگی را بهتان بگوید، البته ممکن است این روح مهربان شبیه کاسپر باشد و در میان کلی داستان ، کمی هم شوخی کند و سربه‌سرتان بگذارد.

بهترین رمان های ایرانی و خارجی که باید خواند
بهترین رمان‌های ایرانی و خارجی که باید خواند

به نظر ما و خیلی از کتاب‌خوان‌های دنیا، کتاب‌ها، دنیاهای جدیدی هستند که یک گوشه در منظومه‌ی شمسی خودشان نشسته‌اند و منتظرتان هستند تا بروید و کشفشان کنید.

از آن‌جایی که همسفر خوب برای گشت و گذار در دنیاهای جدید، یک نعمت است، ما تصمیم گرفتیم با معرفی چند رمان فارسی و البته یکی دو کتاب ترجمه‌شده‌ی خوب، شما را هم در سفرمان شریک کنیم. منتظر چی هستید؟ کمربندها را محکم ببندید که قرار است با سرعت به سرزمین‌ بهترین رمان ایرانی جهان‌های کشف نشده برویم.

با رمان خارجی به مرزهای دورتر برویم

رمان دود و آینه‌ها

اهالی ژانر فانتزی نیل گیمن را با کتاب گورستان و کورالاین شناختند، و خیلی زود فهمیدند که با یک نویسنده‌ی فانتزی درست و حسابی طرف هستند. حتی اگر اهل کتاب هم نباشید قطعا انیمیشن کورالاین را دیده‌اید،  البته اگر اهل کمیک بوک‌ها باشید هم حتما اسم گیمن به گوشتان خورده‌است،

هر چه نباشد خود گیمن بیشتر خودش را یکی از اهالی کمیک می‌داند تا یک نویسنده، به هر حال تفاوت زیادی نمی‌کند کمیک‌ها و دنیای مارول و یا کتاب‌های فانتزی هر دو چوب‌های جادوی مختلفی هستند که جناب گیمن، با آن‌ها جادو می‌کند. 

خوب است بدانید که دود و آیینه، یک اصطلاح در شعبده‌بازی است. درست آن‌لحظه‌ای که یک انفجار کوچک روی صحنه اتفاق می‌افتد و حواس همه را پرت می‌کند، اتفاق اصلی جایی دیگر و خارج از دید ما در حال رخ دادن است، خب  این‌طور که از اسم کتاب معلوم است، جناب گیمن هم در این کتاب قرار است دست ما را بگیرد و ما را روی صحنه‌ی ببرد و خود اتفاق اصلی را از پشت شعبده‌ها و دودها نشانمان بدهد.

کتاب خط آهن زیرزمینی

سفر برای همه‌ی ما جذاب است، حتی وقتی به هزار و یک علت مجبور هستیم با یک سفر واقعی خداحافظی کنیم، خیلی راحت و برای چند دقیقه می‌توانیم چشم‌هایمان را ببندیم و با ذهنمان به هرجایی که دلمان می‌خواهد، حتی کره‌ی ماه سفر کنیم. خرید خط آهن زیرزمینی

قهرمان رمان خط آهن زیرزمینی نه برای لذت و نه خیال‌پردازی بیشتر، بلکه برای برای به‌دست‌آوردن آزادی به سراغ سفر می‌رود، آخر می‌دانید قهرمان ما یک برده‌ی سیاه‌پوست است. کتاب خط آهن زیرزمین، ما را می‌برد به اوج زمان برده‌داری در آمریکا و ما را رودرروی یک برده به نام کورا قرار می‌دهد.

کورا دوست ندارد یک برده باشد و تصمیم می‌گیرد یک‌بار برای همیشه از جهنم مزرعه‌ی پنبه‌ و از ویرجینیا فرار کند. او و دوستش سزار به سراغ یک خط آهن زیرزمین می‌روند و فکر می‌کنند که به بهشت موعود رسیدند.

کتاب آزادی

 اگر حس کرده‌اید با دو رمان قبلی به اندازه‌ی کافی به جهان‌های ناشناخته و دور از دسترس سفر کرده‌اید و حالا دلتان کمی پرسه‌زنی در دنیا معاصر را می‌خواهد، می‌توانید با خیال راحت به سراغ رمان آزادی بروید و از خواندن یک داستان تو در تو لذت ببرید. خرید کتاب آزادی

جناب فرنزن، نویسنده‌ی کتاب آزادی، تخصصش نوشتن رمان‌های جذاب و جستار روایی است. او با کتاب‌هایش گاهی شما را به یک شهر خیالی می‌برد و شما را بر سر دو راهی انتخاب قرار می‌دهد، گاهی شما را با یک محقق همراه می‌کند تا راز زلزله‌های عجیب را کشف کنید، و گاهی هم مثل همین کتاب آزادی، شما را وارد یک خانواده می‌کند. حالا قرار است در این خانواده چه اتفاقی بیفتد؟

رمان فارسی و همه‌ی شگفتی‌هایی که در خود دارد

کتاب دوستان با محبت

سهراب سپهری می‌گوید: «دوستانی دارم بهتر از برگ درخت…که دعایم گویند و دعاشان گویم.» حمید جبلی نویسنده‌ی نمایشنامه‌ی دوستان با محبت هم ظاهرا از نعمت دوست و رفیق خوب چندان بی‌بهره نبوده و تصمیم گرفته با نوشتن این نمایشنامه، ادای دینی کند به همه‌ی رفاقت‌‌ها و خاطر‌ه‌های تلخ و شیرینی که یک رفاقت چندین ساله برای آدم می‌سازد. خرید کتاب دوستان با محبت

نمایش‌نامه‌ها در میان انواع رمان فارسی جایگاه ویژه‌ای دارند، البته خیلی‌ها معتقد هستند که دوستان با محبت یک اقتباس آزاد است از نمایشنامه‌ی پسران آفتاب نوشته‌ی نیل سایمون. راستش اقتباسی بودن یا نبودن این کتاب خیلی هم مهم نیست، مهم این است که با خواندن این نمایش‌نامه،

کتاب عشق روی خرپشته

می‌گویند نویسنده‌ها مثل مادرانی هستند که همیشه برای بچه‌هایشان دلشوره دارند. بچه‌ها هم که می‌دانید شخصیت‌ها و کاراکترهای ریز و درشت نویسنده‌ها هستند. داستان کتاب عشق روی خرپشته از همین دلشوره‌ی آقای جبلی شروع شد. خرید کتاب عشق روی خرپشته

حمیدآقای جبلی که دوست نداشت شخصیت‌ها و رفقای دوست‌داشتنی‌اش را در کتاب دوستان با محبت رها کند، و حس می‌کرد این کاراکتهای دوست‌داشتنی، لیاقت یک سرانجام بهتر را هم دارند، دست به قلم شد و نمایش‌نامه‌ی عشق روی خرپشته را نوشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب