اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139910304868814577

اتهام جدید فاکس نیوز و اسرائیل علیه ایران:

مقصد بیت کوین هکرها، کیف پول ایرانی اکسکوینو!

کد: 139910304868814577

https://bit.ly/3ipdH9w

، (اخبار رسمی): فاکس نیوز رسانه منصوب به حزب جمهوری خواه آمریکا اتهام جدیدی را علیه ایران مبنی بر هک ده‌ها شرکت اسرائیلی توسط باج افزار Pay2Key منتشر کرد.

مقصد بیت کوین هکرها، کیف پول ایرانی اکسکوینو!
مقصد بیت کوین هکرها، کیف پول ایرانی اکسکوینو!

براساس ادعای شبکه فاکس‌نیوز، شرکت امنیت سایبری اسرائیلی Check Point نوع جدیدی از باج افزار را کشف کرد که به ایران بازمی گردد.  باج افزار Pay2Key چند هفته پیش ده ها شرکت اسرائیلی را هدف قرار داده است.   

بنابر اعلام این خبر، براساس تحقیقات شرکت اسرائیلی Check Point چهار شرکت اسرائیلی تصمیم به پرداخت پول در قبال اطلاعات سرقت شده کرده‌اند. این موضوع به کارشناسان این امکان را می دهد تا بتوانند امکان پیگیری انتقال پرداخت‌ها را در کیف پول‌ های رمز ارز بدهد. کارشناسان این شرکت اسرائیلی مسیر بیت کوین‌ های انتقال یافته را پیگیری کرده‌اند و مدعی هستند همه آنها در نهایت در یک کیف پول رمز ارز ایرانی به نام «اکسکوینو» نگهداری می‌شوند.

این درحالیست که اکسکوینو یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های رمز ارز ایرانی است که در سایه تحریم‌ های آمریکا در حال ارائه خدمات به کاربران ایرانی است. این شرکت نیز به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار توییت رسمی، اعلام کرده است که «بررسی‌های ما نشان می دهد، هیچ رابطه‌ای بین اکسکوینو و هرگونه باج افزاری (از جمله Pay2key) و عاملان آن وجود ندارد. اکسکوینو هرگونه دخالت در این موضوع را به شدت تکذیب می‌کند.»

گفتنی است،‌ در هفته ‌های اخیر ادعاهای زیادی از حملات سایبری ایران علیه اسرائیل در این رسانه و سایر رسانه ها مبنی بر حملات سایبری به نیروگاه های اسرائیل منتشر شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]