اطلاعات تماس
  • 021884*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139911124894215942

معرفی مشهورترین بانک‌های ترکیه و خدمات آن‌ها

کد: 139911124894215942

https://bit.ly/36y1IBY

، (اخبار رسمی): افتتاح حساب در کشور ترکیه چه مزایایی دارد که افراد به دنبال باز کردن حساب در این بانک‌ها هستند؟

معرفی مشهورترین بانک‌های ترکیه و خدمات آن‌ها
معرفی مشهورترین بانک‌های ترکیه و خدمات آن‌ها

ضرورت داشتن حساب بانکی در ترکیه

قبل از آن که به معرفی بانک‌های ترکیه بپردازیم لازم است تا ضرورت انجام این کار را درک کنیم. افتتاح حساب در کشور ترکیه چه مزایایی دارد که افراد به دنبال باز کردن حساب در این بانک‌ها می‌باشند. اولین و ساده‌ترین دلیل این کار، مهاجرت می‌باشد. درواقع اگر شما قصد مهاجرت دارید، برای انجام معاملات و سرمایه گذاری نیاز دارید تا یک حساب در یکی از بانک‌های ترکیه داشته باشید.

در سال‌های اخیر وضعیت اقتصادی ترکیه رو به بهبود بوده و از این رو این کشور ارتباط اقتصادی خوبی با کشور‌های اروپایی و سایر کشور‌ها داشته است. به همین دلیل اعتبار بانک‌های ترکیه نیز نسبت به قبل افزایش چشمگیری داشته است. بانک‌های ترکیه به سیستم‌ها و نظام بانکی جهانی دسترسی دارند و خدمات متعددی را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. برای مثال امکان جابه‌جایی پول در سطح بین‌الملل و خرید آنلاین و همچنین امکان استفاده از امکاناتی مانند SWIFT برای مشتریان این بانک‌ها فراهم آمده است.

Turkish participation banking to grow 30 pct in 2019'

بسیاری از بانک‌های مشهور ترکیه در سراسر جهان نیز شعبه دارند. با توجه به مشکلات دیپلماتیکی که برای کشور ایران به وجود آمده و محدودیت‌هایی را در جابه‌جایی وجه در سطح بین‌الملل شاهد هستیم، افتتاح حساب بانکی در ترکیه می‌تواند گزینه خوبی باشد. در ادامه با معرفی بانک‌های ترکیه و معرفی نحوه عملکرد آن‌ها دید بهتری نسبت به این موضوع به شما می‌دهیم.

برترین و معتبرترین بانک‌های ترکیه از نگاه گزارش‌های رسمی

حال که با برخی مزیت‌های افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه صحبت کردیم، می‌بایست لیستی از بهترین و معتبرترین بانک‌های این کشور را معرفی کنیم. در ابتدا لازم است ذکر کنیم که این لیست از دید انجمن بانک‌های ترکیه (TBB) و بر اساس دارایی کل تهیه شده است.

زراعت بانک (Ziraat Bankası) پایه گذاری در سال 1863 بوده که در واقع یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های کشور ترکیه محسوب می‌شود. با داشتن دارایی به میزان 579.377 میلیون لیر رتبه نخست را در این لیست به خود اختصاص داده است. تعداد شعبات این بانک در ترکیه 1766 می‌باشد که در نوع خود قابل توجه است. علاوه بر شعبه داخلی، دارای شعبه در خارج از کشور نیز می‌باشد. برای مثال در کشور‌هایی چون عراق، عربستان، قبرس، انگلستان و یونان دارای شعبه است. در معرفی بانک‌های ترکیه نام زراعت بانک همواره در صدر لیست‌ها به چشم می‌خورد. خدمات این بانک به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی می‌باشد.

همچنین این بانک امکان استفاده از خدمات اینترنتی را برای مشتریان خود فراهم آورده است. ایش بانک (İş Bankası) دومین نام در این لیست است که پایه گذاری آن در سال 1924 توسط مصطفی کمال آتاترک صورت گرفته است. میزان دارایی این بانک 425.982 میلیون لیر می‌باشد. تعداد شعبات این بانک در کشور ترکیه 1336 می‌باشد. ایش بانک خدمات انتقال وجه، سوددهی و ارائه وام به مشتریان را دارد. با افتتاح حساب در ایش بانک می‌توانید مسترکارت و یا ویزا کارت بگیرید. شعبه مرکزی این بانک در بشیکتاش استانبول قرار دارد. سهام این بانک در بورس لندن و استانبول عرضه می‌شود.

علاوه بر شعبه‌هایی که در داخل‌ترکیه دارد، در سطح بین‌الملل نیز دارای شعبه می‌باشد و تعدادی از شعبه‌های این بانک در کشور‌هایی چون بحرین، قبرس، بریتانیا، آلمان، فرانسه، سوئیس، هلند، عراق، مصر، چین، بحرین و ایرلند وجود دارد. در معرفی بانک‌های ترکیه از دید فایننشیال تایمز، این بانک در رتبه 102 در میان هزار بانک برتر جهان قرار گرفته است. ایش بانک به مشتریان خود خدمات بانکداری اینترنتی را ارائه می‌کند و مشتریان از این طریق و با راه دور می‌توانند حساب خود را بررسی کنند.

بانک‌های ایرانی در ترکیه برای اجرای پیمان پولی دوجانبه حساب باز کردند -  مقاومتی نیوز

زراعت بانک معروف‌ترین بانک ترکیه محسوب می‌شود.

هالک بانک(Halk Bank)  در رتبه بعدی این لیست قرار دارد که در سال 1938 ، دارایی آن به میلیون لیر 407.034 بوده است ، تعداد شعبات این بانک در ترکیه 998 می‌باشد. این بانک در خارج از ترکیه نیز دارای شعبه‌های مختلفی می‌باشد. برخی از شعبه‌های این بانک در کشورهایی چون ایران، انگلیس، سنگاپور، بحرین و قبرس وجود دارد. گارانتی بانک (Garanti BBVA)  که در سال 1946 پایه گذاری شده است و دارایی به میزان 384.384 میلیون لیر دارد، تعداد شعبات این بانک در ترکیه 930 می‌باشد. شعبه مرکزی این بانک در استانبول می‌باشد. علاوه بر آن بیش از 80 شعبه نیز در خارج از ترکیه و در کشور‌هایی چون چین، لوکزامبورگ، قبرس، مالت، آلمان، بریتانیا دارد.

این بانک خدماتی چون بانک‌داری اختصاصی، بانک‌داری شرکتی، بانک‌داری سرمایه‌گذاری  و خدمات بیمه را ارائه می‌دهد. در معرفی بانک‌های ترکیه این بانک به عنوان دومین بانک بزرگ ترکیه یاد می‌شود. این بانک در بورس نیز فعالیت داشته و سهام آن در بورس لندن و استانبول عرضه می‌شود. یاپی کریدی (Yapı Kredi) در سال 1944 توسط کاظیم تاشکنت پایه گذاری شد. دارایی این بانک 368.999 میلیون لیر می‌باشد.

 تعداد شعبات در ترکیه 854 می‌باشد. این بانک نیز در بورس فعالیت داشته و سهام آن در بورس استانبول عرضه می‌شود. از سهامداران اصلی این بانک می‌توان به بانک اسپانیایی یونی‌کردیت اشاره کرد. قدرت و کیفیت خدمات نوین بانکداری در این بانک به قدری زیاد بوده که در سال 2019 بیش از 90 درصد از خدمات این بانک خارج از شعبه‌ها انجام شده است.

این بانک به عنوان اولین بانک خصوصی ترکیه شناخته می‌شود.  واکیف بانک (Vakıf Bank) در سال 1954 تاسیس شد. دارایی آن 363.224 میلیون لیر می‌باشد. تعداد شعبات بانک واکیف در ترکیه 950 است. علاوه بر آن در سطح بین‌المللی نیز دارای شعباتی نیز می‌باشد. برخی از شعبات این بانک در کلن، فرانکفورت آلمان، وین اتریش، نیویورک آمریکا، بحرین و جمهوری ترک قبرس شمالی می‌باشد. شعبه مرکزی این بانک نیز در استانبول قرار دارد. سهام این شرکت نیز در بورس استانبول معامله می‌شود. در برخی منابع در هنگام معرفی بانک‌های ترکیه این بانک به عنوان پنجمین بانک مشهور ترکیه اسم برده می‌شود.

افتتاح حساب در بانک های ترکیه - ویرگول

ایش بانک از دید فایننشیال تایمز، این بانک در رتبه 102 در میان هزار بانک برتر جهان قرار گرفته است.

آک بانک (Akbank) یکی دیگر از بانک‌های معروف این کشور می‌باشد که در سال 1948 توسط حاجی عمر سابانجی تاسیس شده است. دارایی این بانک 356.833 میلیون لیر می‌باشد و دارای 780 شعبه در ترکیه می‌باشد. نکته جالب درباره این بانک این است که این بانک در لیست 500 بانک برتر دنیا در رده 94 قرار دارد. شعبه اصلی این بانک نیز در استانبول بوده و در بازار بورس استانبول، سهام این بانک عرضه می‌شود. یکی از ویژگی‌های جالب این بانک این است که شعبه‌ای مخصوص مهاجران داشته که برای افتتاح حساب برای مهاجران خدمات ارائه می‌دهد، مشاوره این بانک برای مهاجران به صورت تلفنی نیز امکان پذیر است.

علاوه بر موارد گفته شده، بانک‌های مشهور دیگری نیز در ترکیه وجود دارند که اعتبار و شهرت آن‌ها جهانی بوده و در ادامه این لیست قرار می‌گیرند. در منابع متعددی در معرفی بانک‌های ترکیه اسامی بانک‌های کیو ان بی فاینانس بانک (QNB Finansbank)، تورک آکسیم بانک (Türk Eximbank)، دنیز بانک (Denizbank)، تورک اکونومی بانک (Türk Ekonomi Bankası)،آی ان جی بانک (ING Bank)، بانک توسعه صنعت (Sınai Kalkınma Bankası)، ایللر بانک (İller Bankası)، شکر بانک (Şekerbank)، اودا بانک (Odea Bank)، اچ اس بی سی بانک (HSBC Bank) ، آلترناتیف بانک (Alternatifbank)، فیبا بانک (Fibabanka)  و بورگان بانک (Burgan Bank) نیز به چشم می‌خورد.

آک بانک ترکیه دارای شعبه مخصوص مهاجران است و مشاوره تلفنی نیز ارائه می‌دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021884*****
[نمایش اطلاعات]