کد: 139911264912716015

کدام کسب و کارها بیشتر به کنترل تردد نیازمندند؟

کد: 139911264912716015

https://bit.ly/2Nf88iJ

، تهران , (اخبار رسمی): بحث امنیت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که صاحبان مشاغل به آن توجه دارند؛ سرقت اموال و اطلاعات هر سازمانی همواره شرکت‌ها را تهدید می‌کند. به همین دلیل وجود سیستم‌های امنیتی برای کنترل تردد و حفاظت از اطلاعات و اموال در هر سازمانی ضروری است. وظیفه کنترل تردد ایجاد محدودیت دسترسی به برخی اماکن است.

کدام کسب و کارها بیشتر به کنترل تردد نیازمندند؟
کدام کسب و کارها بیشتر به کنترل تردد نیازمندند؟

بحث امنیت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که صاحبان مشاغل به آن توجه دارند؛ سرقت اموال و اطلاعات هر سازمانی همواره شرکت‌ها را تهدید می‌کند. به همین دلیل  وجود سیستم‌های امنیتی برای کنترل تردد و حفاظت از اطلاعات و اموال در هر سازمانی ضروری است. وظیفه کنترل تردد ایجاد محدودیت دسترسی به برخی اماکن است. با توجه به این مسئله که تنها برخی افراد اجازه دسترسی به مکان مورد نظر را دارند، قاعدتا از اطلاعات محرمانه، اموال و کالاهای سازمانی بهتر محافظت می‌شود. در میان کسب و کارهای مختلف، برخی مراکز بیشتر نیازمند سیستم‌های کنترل تردد  هستند. مراکزی که به دلایل امنیتی، اقتصادی یا مسائل اجتماعی باید بیشتر تحت محافظت تردد قرار گیرند
چه سازمان هایی به کنترل تردد نیاز دارند؟

سازمان‌هایی که بیشتر در معرض تهدید و سرقت قرار می‌گیرند، باید از نظر امکانات امنیتی کاملا تجهیز شوند. این سازمان‌ها شامل: 
•    شرکت‌های حقوقی
•    شرکت‌های سرمایه گذاری
•    سازمان‌های دولتی
•    مراکز مجری قانون مانند دفاتر پلیس، راهنمایی و رانندگی، پلیس آگاهی، دادگاه و دادسراها
•    بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها
•    شرکت‌های صنعتی کوچک
•    مراکز ترک اعتیاد
•    سیستم مدارس و آموزش و پرورش
•    سازمان‌هایی که با مدارک و سوابق پزشکی سر و کار دارند
•    وزارت خانه‌ها، مجلس و مراکز مهم سیاسی
کسب‌وکارهایی که اطلاعات یا اموال حساسی در اختیار دارند باید از آخرین تکنولوژی‌های کنترل تردد برای بررسی تک تک افرادی که وارد سازمان می‌شوند، استفاده کنند.
لزوم وجود سامانه کنترل تردد برای تجارت شما
در یک کلام ساده باید بگوییم، هر کسب‌وکاری نیازمند کنترل تردد است. به هر میزان که در محل مورد نظر نیاز به امنیت بیشتری داشته باشد، تکنولوژی مورد استفاده باید پیشرفته تر باشد.

  • سیستم کنترل تردد را باید کجا نصب کنیم؟

در ورودی محوطه‌ها، درب سازمان‌ها، اتاق‌های بایگانی و محل‌های ذخیره داده‌ یا بخش حسابداری و اموال!  اگر تمام ورودی‌های یک سازمان باید تحت کنترل قرار گیرند. کنترل تردد با استفاده از فناوری‌های پیشرفته هویت اشخاص را بررسی می‌کند و در صورت تایید، اجازه‌ی عبور می‌دهد. با وجود این سیستم‌ها تنها افرادی که از پیش احراز هویتشان انجام شده و مجوز دسترسی فضای تعیین شده را دارند، می‌توانند از این اطلاعات یا اموال استفاده کنند. تکنولوژی هوش مصنوعی کمک شایانی به سیستم های کنترل تردد کرده است. سیستمی که بر اساس داده‌های بیومتریکی عمل می‌کند. دوربین مدار بسته، دزدگیرها و سامانه قفل متمرکز از دیگر سیستم‌هایی هستند که امنیت بیشتر محیط را فراهم می‌کنند. تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته به بخش مدیریت ارسال می‌شود و به این ترتیب امکان کنترل محل مشخص در هر زمانی وجود دارد. 

  • شما هم به اکسس کنترل نیازمندید؟

اگر در کسب و کار خود لازم است دسترسی افراد به بخش‌های مختلف را مدیریت کنید؛ یا اینکه اطلاعات محرمانه‌ای دارید که نباید در دسترس همه باشد، پس باید از سیستم تردد ایمن استفاده کنید. با وجود کنترل تردد زمان ورود و خروج کارمندان ثبت می‌شود؛ پس در صورت بروز هر مشکلی، مدیریت جزئیات کاملی از لحظه وقوع مشکل در اختیار دارد. یا در شرایط اضطراری می‌توان امکان فعال کردن قفل متمرکز مسدود کردن ورودی‌های شرکت وجود دارد. با این اقدام امنیت بیشتری در سازمان حاکم می‌شود. اگر تا امروز به این مسئله بی توجه بوده‌اید، آن را از خوش شانسی خود بدانید. منطق حکم می‌کند در موقعیت‌هایی که احتمال بروز خطر وجود دارد، احتیاط کنید. استفاده از سیستم‌های تردد ایمن، بهترین راهکار برای افزایش امنیت سازمان شماست. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید