اطلاعات تماس
  • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140002215126916448

انواع زعفران بهتر بشناسیم

تفاوت زعفران سرگل و نگین و شناخت انواع زعفران

کد: 140002215126916448

https://bit.ly/3oytOF3

، (اخبار رسمی): فرق زعفران نگین با سرگل در این مقاله آشنا شوید و مشخصات زعفران نگین و زعفران سرگل تفاوت آنها کاملا براتون گفته ایم و قیمت هر کیلو زعفران نگین براساس چه شاخص هایی مشخص می شود. تخصص ما در زمینه زعفران و آموزش هایی که برای شما گذاشتیم به شما در انتخاب زعفران اصل کمک می کند.

تفاوت زعفران سرگل و نگین و شناخت انواع زعفران
شکل و شناخت انواع زعفران نگین سرگل پوشال دسته و ریشه خامه زعفران بیدخت

شاید برای خیلی از شما جالب باشد که تفاوت خشک کردن بعد از چیدن گل زعفران تفاوت زعفران نگین و سرگل و دخترپیچ ایجاد میشود این مقاله بصورت خلاصه به  شناخت زعفران سرگل و تفاوت آبا زعفران نگین میپردازیم 

زعفران سرگل همان طور که از اسمش پیداست قسمت بالایی کلاله های زعفران است اصلی ترین بخش زعفران است  و طبع گرم و خشکی دارد .رنگدهی و عطر خیلی بالایی دارد و منبع  پروتئین، کربو هیدارت، ویتامین آ،انواع گروها ی ویتامین ب و ویتامین سی هستند تفاوت آن با نگین در این است که نگین کلاله های درشت تر و کشیده تر هستند و ظاهر متفاوت تری دارند .و گرنه در رنگ دهی و عطر و بو مثل هم هستند.

ولی چون نگین از لحاظ ظاهری شکیل تر از سرگل است و به هیچ عنوان قلم نازک یا شکسته نیستند بیشتر به عنوان محصولی برای صادرات استفاده میشود. ضمنا روش تولید آنها کمی متفاوت است بعداز جداسازی زعفران از گلبرگ که به رنگ بنفش میباشد، ابتدای زعفران که به ساقه و گلبرگ وصل است رنگ زرد روشن می باشد که اصطلاحا ریشه یاهمان خامه گفته میشود هرچقدر به بالا نزدیک ترمیشود به رنگ قرمز و زرشکی تغییر میکند.

زعفران نگین یا سوپر نگین از ابتدای قسمت قرمز زعفران زمانی که تازه میباشد جدا میشود ، یا بصورت سنتی حدود 1 هفته خشک میگردد و یا بادستگاه های خشک کن مخصوص در حدود 2 ساعت خشک میشود که بااین روش خشک کردن زعفران صاف تر و اصطلاحا زعفران اتویی گفته میشود .

معمولا اندازه زعفران نگین باتوجه به کیفیت اولیه زعفران بین 1 الی 2 سانت میباشد. ولی اگر زعفران بصورت یک تیکه خشک شود بعد از خشک شدن وقتی قسمت زرد جدا میشود اصطلاحا سرگل آن جدا میشود . 

دوستان گرامی زعفران بخاطر اهمیت غذایی و دارویی که دارد و تهیه و تولید آن مشکل میباشد از قیمت بالایی برخوردار میباشد ، بخاطر همین موضوع افرار سود جو و متقلب که منافع دنیایی را به هر چیزی ترجیح میدهند در این  محصول خاص تقلب گستره ای انجام میدهند 

ما با آموزش های تصویری و مقالات مختلف دنبال اطلاع رسانی بشما عزیزان هستیم شما میتوانید از طریق سایت زعفران بیدخت و یا پیج اینستاگرام زعفران بیدخت با روش های راحت تشخیص زعفران اصل آشنا شوید 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی